27.11.2016

"Potomkowie" - recenzja książki

"Nie pytaj o dwa minione lata...
Nie staraj się grzebać w przeszłości.
Od tego zależy Twoje życie.
Życie innych ludzi również."



Nie wie, dlaczego to zrobiła. Nie ma żadnych wskazówek, które mogłyby pokierować ją, nasunąć jakąś myśl, dać konkretną odpowiedź. Nic nie świta jej w głowie, czuje przez to jedynie pustkę i irytację.

Nie wie, co skłoniło ją do tego, aby wymazać sobie pamięć.

Ostatnie dwa lata życia zniknęły z jej pamięci całkowicie. Pozostała jej jedynie mała kartka z krótką informacją od siebie samej - nie grzeb w przeszłości, o nic nie pytaj, tak będzie najlepiej dla Ciebie i innych; zacznij nowe, ciche życie, kochaj i bądź szczęśliwa. Jednak póki co nie jest jej dane wieść spokojne dni. Porwana przez pewnego mężczyznę dowiaduje się od niego, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo z rąk pozornie sympatycznego chłopca, z którym pomału zaczynała się zaprzyjaźniać. Dowiaduje się również wielu innych, niewyobrażalnych rzeczy, które świadczą o tym, że jej życie nie należało spokojnych i sielankowych, a pełne było nieprawdopodobnych zdarzeń. Ona sama natomiast jest potomkinią największej morderczyni wszech czasów...

Już teraz wie, że musi uciekać, ale... tak na prawdę przed kim? Kto jest prawdziwym wrogim, a kto przyjacielem? Kto mówi prawdę i komu można zaufać? Ona sama nie pamięta przecież niczego i żadnych słów nie jest w stanie zweryfikować. I dlaczego musi uciekać? Komu zależy na jej śmierci? Czy będzie w stanie odnaleźć się w tym wszystkim...? Czy odkryje prawdę i swoje utracone wspomnienia?

Już pierwsze strony powieści pochłaniają nas całkowicie. Intryguje nas, co takiego mogło się wydarzyć, co grozi dziewczynie, co kryje jej tajemnicza przeszłość i kim tak na prawdę są osoby stające na jej drodze. Wciągamy się w tę historię praktycznie od samego początku i nie ma potrzeby czytania kilku pierwszych stron, aby stwierdzić, czy książka będzie ciekawa i interesująca - tu wystarczy kilka jej pierwszych zdań i już nie możemy się oderwać. Pisana zgrabnym, przyjemnym w odbiorze językiem, z intrygującą fabułą, pełną zagadek i niejasności, niespodziewanych zwrotów akcji i interesujących bohaterów powieść gwarantuje rewelacyjne zaczytanie dla każdego fana dobrej książki. Idealna pozycja na długie, jesienne wieczory!

Dane techniczne:
 • Autor: 
  Tosca Lee
 • Data wydania: 
  2016-10-26
 • Format: 
  13,5x20,5 cm
 • Liczba stron: 
  392
 • ISBN: 
  978-83-7966-027-8



16 komentarzy:

 1. Z chęcią chwycilabym i poczytała:) zaciekawilas mnie, a zwłaszcza cytatem o tym by nie wracac do przeszłości... wymazać... ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze okazji czytać, ale na pewno w niedługim czasie sięgnę po nią.

  OdpowiedzUsuń
 3. taka tajemnica to coś w sam raz na jesienne wieczory

  OdpowiedzUsuń
 4. Już dawno nie czytałam tak świetnej książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się ze Książka jest ciekawa. Lubię gdy akcja mnie zaskakuje, a ja czytam i nie mogę się oderwać choć takie kiazki powodują że do pracy chodzę nie wyspana; )

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam książki z niespodziewanymi zwrotami akcji, bardzo mnie zaciekawiłaś. Chętnie po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nabrałam ochotę na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa recka!
  Wpisuję na listę do przeczytania:)
  Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam (i nie znam) jej. Z jednej strony cieszy mnie, że jednak rynek wydawniczy się rozwija, ale z drugiej - trochę boli, że nie mam tyle czasu, by przeczytać tyle książek, które są tak fajnie i zachęcająco zrecenzowane.

  OdpowiedzUsuń
 10. Po raz pierwszy słyszę o tej książce. Przeczytałabym ją z chęcią. Ach, ten brak czasu. Muszę znaleźć więcej czasu wolnego, bo choć czytam niemało, kiedyś to była znacznie większa liczba. Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja zawsze mam załamanie nerwowe jak ktoś traci pamięć także nie sięgnę raczej :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo chcę przeczytać, już nawet czeka na półce, tylko zupełnie nie mam kiedy :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!