26.11.2016

"10 razy 10" i "Figle Migle" - recenzje książek

Przy tych książeczkach nie można się nudzić! Zapraszam na dwie kolejne propozycje kolorowego Wydawnictwa Babaryba! :-)A dlaczego kolorowe wydawnictwo? Bowiem moim zdaniem wszystkie oferowane przez nich książeczki są wyjątkowo kolorowe, radosne i po prostu pozytywne. Nie wszystkie mają dużo treści (a przynajmniej nie treści słownej/ literkowej), ale wszystkie zawierają duże, przyjemne obrazki, wesołe kolory i gwarantują wspaniałą zabawę ;-)

Pierwszą propozycją jest:

"10 razy 10"  

Książeczka ma w sobie wyjątkowo dużo informacji, które przemycane są najmłodszym czytelnikom podczas jej czytania. Są tu: cyfry, liczenie palców, kolory, ciało, opowieść "Było sobie życie", kształty, gry, ciekawa bajka, wyścigi samochodowe, zgadywanki i prognoza pogody na cały tydzień. Dziecko zapamiętuje wszystko, nawet nie wiedząc kiedy. Gdybym miała wybrać, co najbardziej mi się w niej podoba, miałabym problem, bo każda część ma w sobie to coś. Mojej córce natomiast najbardziej spodobała się prognoza pogody (codziennie jest to obowiązkowy punkt do przeczytania) oraz bajka (są w niej księżniczki, wiedźmy i małe bobaski na końcu ;-) ). Dwuletni synek upodobał sobie szczególnie wyścigi samochodowe, ale też pozostałym obrazkom przygląda się z dużym zainteresowaniem. Pozycja bardzo przyjemna, delikatnie i nienachalnie edukacyjna - polecamy! :-)

Drugą dzisiejszą propozycją jest książka tego samego autora pt.:

"FIGLE MIGLE"

Bawimy się tutaj razem z małą, żółtą kuleczką, wędrując razem z nią tu i tam. Tak jak ruszamy palcem, tak i kuleczka się rusza, a przynajmniej tak powinno być ;-) Moja przekorna córka często daje swój paluszek nie tam, gdzie kuleczka prosi, oburzając się później, że kulka jej nie posłuchała i wskoczyła sobie w inne miejsce ;-) Jeśli jednak słuchamy poleceń żółtej kuleczki, wszystko gra i przyjemna zabawa trwa ;-) Spacerujemy z nią raz wolniej, raz szybciej, czasami dmuchamy na nią, zakrywamy dłonią, klaszczemy i ogólnie wesoło się bawimy. Dzieci nie mają przy tej książce najmniejszej możliwości nudzenia się, bowiem każda strona to kolejne zadanie dla nich. Figlowanie z kuleczką upodobał sobie bardzo mój dwuletni synek, dzielnie wykonując zawsze wszystkie polecenia kulki. Jest to wesoła i radosna pozycja gwarantująca wyjątkowo przyjemne spędzenie czasu z pociechami :-)
Co sądzicie o takich książeczkach?
Lubicie czy preferujecie tradycyjne czytanie?
20 komentarzy:

 1. Coraz fajniejsze te książki dla dzieci :). Już się nie mogę doczekać, aż będę miała swoje, żeby im je pokazywać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy dopiero zobaczysz, jak dużo ciekawych pozycji jest na rynku ;-)

   Usuń
 2. Mam pierwszą książeczkę z serii o żółtej kuleczce i jesteśmy zachwyceni :) nie znam jeszcze dziecka, które by nie chciało się nią bawić :) dlatego cieszę się, że jest druga część :) na pewno kupię, bo takie książeczki to perełki wśród tylu oferowanych na rynku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. wydają się być bardzo fajne te książeczki

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubimy książki tego wydawnictwa, bo są proste w odbiorze.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajne ksiązeczki, coś czuję że kupię podobne mojemu synkowi :)
  Mogłabyś kliknąć w linki w poście TUTAJ ? Dzięki :*

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo fajne książki, zdecydowanie Figle migle to hit ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo interesujące propozycje :D W dzieciństwie lubiłam książeczki tego typu, choć mam wrażenie, że nie była aż tak ciekawych egzemplarzy ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Moja bratanica kocha te książki ;d

  OdpowiedzUsuń
 9. Też uważam, że Wydawnictwo Babaryba jest bardzo kolorowe i pozytywne.

  OdpowiedzUsuń
 10. Interesujące książeczki :)i bardzo kolorowe...

  OdpowiedzUsuń
 11. Super książka dla dzieci! Idealna na prezent na Mikołajki na przykład. Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Jest szał na tego typu książki, ale moje dziecko chyba za szybko dorosło w temacie książek i nigdy się takimi nie interesowało, a teraz jest na nie za duża :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!