27.11.2016

"Potomkowie" - recenzja książki

"Nie pytaj o dwa minione lata...
Nie staraj się grzebać w przeszłości.
Od tego zależy Twoje życie.
Życie innych ludzi również."Nie wie, dlaczego to zrobiła. Nie ma żadnych wskazówek, które mogłyby pokierować ją, nasunąć jakąś myśl, dać konkretną odpowiedź. Nic nie świta jej w głowie, czuje przez to jedynie pustkę i irytację.

Nie wie, co skłoniło ją do tego, aby wymazać sobie pamięć.

Ostatnie dwa lata życia zniknęły z jej pamięci całkowicie. Pozostała jej jedynie mała kartka z krótką informacją od siebie samej - nie grzeb w przeszłości, o nic nie pytaj, tak będzie najlepiej dla Ciebie i innych; zacznij nowe, ciche życie, kochaj i bądź szczęśliwa. Jednak póki co nie jest jej dane wieść spokojne dni. Porwana przez pewnego mężczyznę dowiaduje się od niego, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo z rąk pozornie sympatycznego chłopca, z którym pomału zaczynała się zaprzyjaźniać. Dowiaduje się również wielu innych, niewyobrażalnych rzeczy, które świadczą o tym, że jej życie nie należało spokojnych i sielankowych, a pełne było nieprawdopodobnych zdarzeń. Ona sama natomiast jest potomkinią największej morderczyni wszech czasów...

Już teraz wie, że musi uciekać, ale... tak na prawdę przed kim? Kto jest prawdziwym wrogim, a kto przyjacielem? Kto mówi prawdę i komu można zaufać? Ona sama nie pamięta przecież niczego i żadnych słów nie jest w stanie zweryfikować. I dlaczego musi uciekać? Komu zależy na jej śmierci? Czy będzie w stanie odnaleźć się w tym wszystkim...? Czy odkryje prawdę i swoje utracone wspomnienia?

Już pierwsze strony powieści pochłaniają nas całkowicie. Intryguje nas, co takiego mogło się wydarzyć, co grozi dziewczynie, co kryje jej tajemnicza przeszłość i kim tak na prawdę są osoby stające na jej drodze. Wciągamy się w tę historię praktycznie od samego początku i nie ma potrzeby czytania kilku pierwszych stron, aby stwierdzić, czy książka będzie ciekawa i interesująca - tu wystarczy kilka jej pierwszych zdań i już nie możemy się oderwać. Pisana zgrabnym, przyjemnym w odbiorze językiem, z intrygującą fabułą, pełną zagadek i niejasności, niespodziewanych zwrotów akcji i interesujących bohaterów powieść gwarantuje rewelacyjne zaczytanie dla każdego fana dobrej książki. Idealna pozycja na długie, jesienne wieczory!

Dane techniczne:
 • Autor: 
  Tosca Lee
 • Data wydania: 
  2016-10-26
 • Format: 
  13,5x20,5 cm
 • Liczba stron: 
  392
 • ISBN: 
  978-83-7966-027-816 komentarzy:

 1. Z chęcią chwycilabym i poczytała:) zaciekawilas mnie, a zwłaszcza cytatem o tym by nie wracac do przeszłości... wymazać... ciekawe...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze okazji czytać, ale na pewno w niedługim czasie sięgnę po nią.

  OdpowiedzUsuń
 3. taka tajemnica to coś w sam raz na jesienne wieczory

  OdpowiedzUsuń
 4. Już dawno nie czytałam tak świetnej książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wydaje się ze Książka jest ciekawa. Lubię gdy akcja mnie zaskakuje, a ja czytam i nie mogę się oderwać choć takie kiazki powodują że do pracy chodzę nie wyspana; )

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam książki z niespodziewanymi zwrotami akcji, bardzo mnie zaciekawiłaś. Chętnie po nią sięgnę :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nabrałam ochotę na tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ciekawa recka!
  Wpisuję na listę do przeczytania:)
  Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie czytałam (i nie znam) jej. Z jednej strony cieszy mnie, że jednak rynek wydawniczy się rozwija, ale z drugiej - trochę boli, że nie mam tyle czasu, by przeczytać tyle książek, które są tak fajnie i zachęcająco zrecenzowane.

  OdpowiedzUsuń
 10. Po raz pierwszy słyszę o tej książce. Przeczytałabym ją z chęcią. Ach, ten brak czasu. Muszę znaleźć więcej czasu wolnego, bo choć czytam niemało, kiedyś to była znacznie większa liczba. Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja zawsze mam załamanie nerwowe jak ktoś traci pamięć także nie sięgnę raczej :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo chcę przeczytać, już nawet czeka na półce, tylko zupełnie nie mam kiedy :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!