1.04.2022

Ciekawe książki dla dzieci

Zapraszam na przegląd kilku nowości czytelniczych z Wydawnictwa Harper Collins Polska odpowiednich dla dzieci w różnym wieku.
Książeczki z serii Czytam Sobie to pozycje, które od kilku lat są już nam doskonale znane. To książki podzielone na 3 poziomy - w zależności od tego, jaka jest nasza umiejętność czytania, po taki poziom sięgamy. Poziom pierwszy to duża czcionka i pojedyncze zdania, poziom trzeci to już praktycznie sam tekst bez obrazków. Nowe tytuły to m.in. Jabłko Newtona. Książeczka opowiada o dzieciństwie i młodości Isaaka Newtona, jego odkryciach i… o tym, jaki wpływ miała na nie panująca w Europie epidemia groźnej choroby. Po dwóch latach pandemii dzieciom łatwo się utożsamić z bohaterem żyjącym w XVII wieku. To również idealna pozycja dla dzieci zainteresowanych fizyką i historią. Biografia Isaaka Newtona dla dzieci będzie świetnym uzupełnieniem nie tylko lekcji polskiego, ale również zajęć z przyrody.
Przygoda w Himalajach opowiada natomiast o pracy badacza fauny i flory, który wyrusza w góry, by tropić i fotografować niesamowite zwierzęta – irbisy, argale, tary czy langury. Podczas lektury młodzi czytelnicy pogłębią wiedzę na temat jaków, zwierząt pomagających turystom i naukowcom w górach oraz ekwipunku, jakiego potrzebują badacze.Kolejne książki dedykowane są już nieco starszym czytelnikom, a dokładnie mówiąc, czytelniczkom. Seria o Hani Humorek przypadnie bowiem do gustu przede wszystkim młodym dziewczętom, chociaż... biorąc pod uwagę charakterek Hani, chłopcom również mogą się spodobać jej przygody ;-) Dziewczynka bowiem zachowuje się nietypowo, bywa złośliwa, często dokucza młodszemu bratu, zdarza jej się oszukiwać albo zazdrościć innym dzieciom. Jednak w gruncie rzeczy ma wielkie serce, a jej przygody niejednokrotnie posłużą jako przestroga dla tych, którzy zachowują się podobnie. Książki o Hani napisane są stosunkowo prostym językiem, odpowiednim dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Duże litery sprawią, że początkujący czytający bez problemów poradzi sobie z tekstem. Dodatkowo lekturę uprzyjemnią zabawne ilustracje.
Ostatnie pozycje to książki, które z pewnością znane są większości  dzieciom, a także ich rodzicom. Basia to współczesna, zabawna i mądra przyjaciółka dzieci przedszkolnych. Przygody rezolutnej Basi i jej dowcip pomagają najmłodszym zrozumieć świat, pokazują, jak poradzić sobie w trudnych sytuacjach. Swym humorem rozśmieszają dzieci i dorosłych. Seria Basia to świetna, współczesna literatura dziecięca, dowcipnie zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. Wyjątkowość tej serii polega na tym, że przedstawia ona realny świat, w którym żyje współczesna rodzina. Basia jak każde dziecko ma mnóstwo pomysłów, jest twórcza, kreatywna, wesoła, ale i potrafi się złościć, nie lubi sprzątać, marzy o własnym zwierzątku, bywa zazdrosna o młodsze rodzeństwo. Nowe książki z tej serii To Wielka Księga Przyjaźni, Basia i szkoła, Basia i przyjaciele-Dżesika.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!