29.03.2022

Nowości komiksowe dla dzieci

Zapraszam na przegląd dużej ilości komiksów dla dzieci, zarówno tych starszych, a także tych nieco młodszych.Wydawnictwo Egmont ostatnimi czasy wydało bardzo dużo świetnych komiksów dla dzieci. Wśród nich znajdziemy kontynuacje serii, które są już nam doskonale znane i przez nas lubiane, a także serie zupełnie nowe. Kolejne przygody ulubionych bohaterów poznamy m.in. w komiksach o Bartłomieju, o kowboju Lucky Luke, o Ptysiu i Billu, Endi Holmes, Małych Bogach, Smerfach i w Pamiętniku Wisienki. Są to pozycje ślicznie wydane, pięknie ilustrowane, o ciekawej i wciągającej treści. Kolejne tomy tych serii zawsze wyczekiwane są przez dzieci z ogromną niecierpliwością. 

Nowe komiksy także powinny przypaść dzieciom do gustu. 
Dziobak Toto i Magiczne Drzewo to pierwszy tom zabawnej serii przygodowej dla najmłodszych, w którym poznajemy wesołą gromadę bohaterów: dziobaka Toto, kolczatkę Chichi, koalę Wawa i nietoperza Riri. Dziobak to prawdziwy cudak. Jest pokryty futrem, ma dziób jak kaczka, ogon bobra i płetwiaste łapy. Dwie godziny dziennie spędza w wodzie, pochłaniając olbrzymie ilości robaków, larw, a niekiedy także małych ryb. Na resztę dnia zaszywa się w swojej jamce, do której wejście prowadzi od strony lądu.
Komiks ma twardą oprawę z gąbką i zaliczyć go możemy do pierwszych komiksów do samodzielnego czytania (dedykowany jest dla dzieci w wieku 5+).

Emma i Wioletta, Marzenia to pierwszy tom serii o nastoletniej Emmie i jej o kilka lat młodszej siostrze Wioletcie, które od dawna ćwiczą taniec klasyczny. Marzą o zostaniu primabalerinami Opery Paryskiej. Aby te pragnienia mogły się ziścić, siostry muszą najpierw zdać egzamin do elitarnej Szkoły Tańca Opery Paryskiej. Czy jednak kariera baletowa naprawdę jest przeznaczeniem obu dziewczynek? A może życie otwiera przed nimi nowe możliwości? „Emma i Wioletta” to opowieść o marzeniach, pełnej pułapek rzeczywistości, wsparciu ze strony rodziny, a także o przyjaźni oraz blaskach i cieniach pierwszej miłości.

Louca, Piłka w Grze to pierwszy tom uwielbianej przez francuskie nastolatki serii o dorastającym chłopaku, jego niezwykłym przyjacielu i ukochanej dziewczynie. Louca jest szkolnym niezdarą. Kiepsko się uczy, zraża do siebie Julię – koleżankę, w której się potajemnie podkochuje, ciągle się potyka i spada ze schodów… W dodatku chciałby zostać piłkarzem, ale nie udaje mu się nawet prosto kopnąć piłki. Jednak pewnego dnia spotyka wesołego Nathana, który mu pomaga, zostaje jego trenerem, podpowiada na sprawdzianach. Tyle że Nathan nie jest zwykłym nastolatkiem...
Komiks zachwyca przede wszystkim chłopców (z racji tematyki piłki nożnej), ale moja 10-letnia córka również czytała go z ogromną przyjemnością i to nawet dwukrotnie ;-)

Frnck, To dopiero początek to pierwszy tom niezwykłej serii fantasy o trzynastoletnim wychowanku sierocińca, który rusza na poszukiwanie rodziców i niespodziewanie trafia do czasów prehistorycznych. Odtąd nie ma chwili spokoju: musi wynaleźć ogień, mydło i samogłoski… oraz przetrwać wśród krwiożerczych bestii i nieokrzesanych troglodytów.

Wszystkie komiksy są piękne i kolorowe i chętnie podbierają je dzieciom także ich rodzice ;-)  

1 komentarz:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!