15.02.2016

Puzzle podróżnicze i gra Memory - kolekcje autorskie Beaty Pawlikowskiej i wydawnictwa Edipresse Polska

To, że wspólne spędzanie czasu z dziećmi buduje z nimi fajną więź wiadomo chyba każdemu i nie trzeba za wiele o tym pisać. Mowa oczywiście o produktywnym spędzaniu czasu, kiedy robimy razem coś ciekawego, interesującego, a może przy okazji dydaktycznego :-)Nasuwają mi się w tym momencie słowa "bawiąc ucząc, ucząc bawiąc" wypowiadane lata temu przez kabaret Tey :-) Ale nie o Bohdaniu Smoleniu i Zenonie Laskowiku mam zamiar tu pisać, a prędzej o Beacie Pawlikowskiej i jej dwóch kolekcjach autorskich dedykowanych dla całej rodziny, tj. dla osób w wieku od 3 do 100 lat :-)


59 puzzli. Tyle pudełek znajduje się w tym momencie w pokoju mojej córki i wciąż jest jej mało. Puzzle Podróżnicze z kolekcji autorskiej Beaty Pawlikowskiej wydawnictwa Edipresse Polska jest więc świetnym uzupełnieniem jej małej/ niemałej kolekcji :-) Kambodża i opiekun słoni w tym kraju to obrazek, jaki do ułożenia jest w moim egzemplarzu. Jest to fotografia wykonana przez Beatę Pawlikowską podczas jej podróży i my, układając go, ćwiczymy nie tylko swoją cierpliwość i spostrzegawczość, ale także przekazać możemy swoim dzieciom trochę informacji dot. danego kraju. Układanka składa się z 60 elementów, kartoniki są dobrze wykonane, są odpowiednio twarde, nie zaginają się i układanie ich w całość to czysta przyjemność :-)

Szczegóły:
 • Autor: Beata Pawlikowska
 • Tytuł: Puzzle podróżnicze – Kambodża
 • Fotografie: Beata Pawlikowska
 • EAN: 5904730596411
 • PKWiU: 36.40.32.0
 • Seria cykliczna: Puzzle podróżnicze – autorska kolekcja
  Beaty Pawlikowskiej
 • Oprawa: kartonowa
 • Format pudełka: 285 x 189 x 39 mm
 • Format puzzli: 330 x 220 mm
 • Liczba elementów: 60
Produkt dostępny jest TUTAJ. * * *
Drugą ciekawą propozycją wydawnictwa i kolejną autorską kolekcją Beaty Pawlikowskiej jest Gra Edukacyjna Memory Cuda Świata. Składa się ona z 24 par kart, które układamy obrazkami do dołu. Odkrywamy po dwie karty, starając się dopasować do siebie parę kart. Wygrywa osoba, która odkryje najwięcej par. Ja odkrywałam z córcią Machu Picchu w Peru, Tadż Mahal w Indiach i klasztory buddyjskie w Tybecie, słuchając przy każdym obrazku szereg pytań ("A czy daleko jest to Peru? Czy leci się tam samolotem czy helikopterem? A czy długo się leci? A czemu to jest daleko?" itp. itd). 


Gra Memory, mimo że także przeznaczona jest od 3 roku życia, wymaga moim zdaniem większego skupienia, zaangażowania i spostrzegawczości. I przyznam, że nie zawsze udało nam się grać tak, jak jej zasady nakazują... :-) Często było to po prostu dopasowywanie obrazków do siebie i odpowiadanie na bardzo liczne pytania- długo spędzony czas z dzieckiem jest zatem zapewniony. Przy okazji przekazać możemy naszym pociechom sporo ciekawostek dotyczących kultury, tradycji i obyczajów różnych zakątków na świecie (o ile oczywiście taką wiedzę posiadamy :-)  ) Szczegóły 
 • Tytuł: Gra edukacyjna memory - Cuda świata
 • Autor: Beata Pawlikowska
 • Fotografie: Beata Pawlikowska
 • EAN: 5904730596435
 • PKWiU: 32.40.39
 • Seria cykliczna: Gra edukacyjna memory – autorska kolekcja Beaty Pawlikowskiej
 • Oprawa: kartonowa
 • Format pudełka: 258 x 189 x 39 mm
 • Format karty: 50 x 50 mm
 • Liczba elementów: 48 (24 pary)
 Produkt dostępny jest TUTAJ.


Moim zdaniem obydwie propozycje są wyjątkowo udane i interesujące. Są ciekawą propozycją na spędzenie czasu z dziećmi, a oprócz  zalet, jakie wcześniej wymieniałam, zaszczepić można dzieciom fajnego bakcyla podróżniczego i ogólną ciekawość świata. Jak dla mnie jest to bardzo fajna sprawa :-)

Lubicie układać z dziećmi puzzle i grać w Memory?
Czy może wolicie w inny sposób spędzać z nimi czas?


28 komentarzy:

 1. Memory - zabawa mojego dzieciństwa. :) Szkoda, że teraz dzieci tak rzadko bawią się w ten sposób...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Faktycznie rzadko...? Nie wiem, jak jest z memory, ale dzieci moich znajomych układają puzzle :-)

   Usuń
 2. Fajne puzzle, choć nie wiem czy 3-letnie dziecko by takie ułożyło, ale to zależy od człowieka, każde dziecko w innym tempie się rozwija, ale dla starszych byłoby chyba ok ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dużo zależy od dziecka i od tego, czy często układa się z nim puzzle :)

   Usuń
 3. Od dzieciństwa nie na widzę puzzli. Za to memory od zawsze kocham ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. No to teraz na pewno nie będziecie się nudzić :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Całkiem sporą kolekcję ma już Twoja córka, ale takich zabawek nigdy dość! Ja uwielbiam puzzle, memory i przeróżne planszówki.

  OdpowiedzUsuń
 6. oo, w memory chętnie bym sobie pograła - gra mojego dzieciństwa :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O nie wiedziałam, że są też puzzle :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pamiętam jeszcze z dzieciństwa ile zabawy sprawiała nam gra memory. Teraz jest tyle odmian tej gry, że naprawdę jest w czym wybierać. Beatę Pawlikowską uwielbiam więc chętnie i taką serię bym zakupiła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ... a zwłaszcza, jeśli masz chętne osoby do wspólnej gry :-)

   Usuń
 9. Ja lubię grać w Memory z moją siostrzenicą, ale niestety prawie zawsze z nią przegrywam :) Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 10. oh, uwielbiałam tę grę w dzieciństwie :) a i do tej pory wraz z przyjaciółmi czesto sięgamy po tego typu gry. Obserwuję i zapraszam do mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Sama bym się tym pobawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne mój syn lubi puzzle i inne gry.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!