To, że wspólne spędzanie czasu z dziećmi buduje z nimi fajną więź wiadomo chyba każdemu i nie trzeba za wiele o tym pisać. Mowa oczywiście o produktywnym spędzaniu czasu, kiedy robimy razem coś ciekawego, interesującego, a może przy okazji dydaktycznego :-)
Nasuwają mi się w tym momencie słowa "bawiąc ucząc, ucząc bawiąc" wypowiadane lata temu przez kabaret Tey :-) Ale nie o Bohdaniu Smoleniu i Zenonie Laskowiku mam zamiar tu pisać, a prędzej o Beacie Pawlikowskiej i jej dwóch kolekcjach autorskich dedykowanych dla całej rodziny, tj. dla osób w wieku od 3 do 100 lat :-)
59 puzzli. Tyle pudełek znajduje się w tym momencie w pokoju mojej córki i wciąż jest jej mało. Puzzle Podróżnicze z kolekcji autorskiej Beaty Pawlikowskiej wydawnictwa Edipresse Polska jest więc świetnym uzupełnieniem jej małej/ niemałej kolekcji :-)
Kambodża i opiekun słoni w tym kraju to obrazek, jaki do ułożenia jest w moim egzemplarzu. Jest to fotografia wykonana przez Beatę Pawlikowską podczas jej podróży i my, układając go, ćwiczymy nie tylko swoją cierpliwość i spostrzegawczość, ale także przekazać możemy swoim dzieciom trochę informacji dot. danego kraju. Układanka składa się z 60 elementów, kartoniki są dobrze wykonane, są odpowiednio twarde, nie zaginają się i układanie ich w całość to czysta przyjemność :-)
Szczegóły:
- Autor: Beata Pawlikowska
- Tytuł: Puzzle podróżnicze – Kambodża
- Fotografie: Beata Pawlikowska
- EAN: 5904730596411
- PKWiU: 36.40.32.0
- Seria cykliczna: Puzzle podróżnicze – autorska kolekcja
Beaty Pawlikowskiej - Oprawa: kartonowa
- Format pudełka: 285 x 189 x 39 mm
- Format puzzli: 330 x 220 mm
- Liczba elementów: 60
Drugą ciekawą propozycją wydawnictwa i kolejną autorską kolekcją Beaty Pawlikowskiej jest Gra Edukacyjna Memory Cuda Świata. Składa się ona z 24 par kart, które układamy obrazkami do dołu. Odkrywamy po dwie karty, starając się dopasować do siebie parę kart. Wygrywa osoba, która odkryje najwięcej par. Ja odkrywałam z córcią Machu Picchu w Peru, Tadż Mahal w Indiach i klasztory buddyjskie w Tybecie, słuchając przy każdym obrazku szereg pytań ("A czy daleko jest to Peru? Czy leci się tam samolotem czy helikopterem? A czy długo się leci? A czemu to jest daleko?" itp. itd).
Gra Memory, mimo że także przeznaczona jest od 3 roku życia, wymaga moim zdaniem większego skupienia, zaangażowania i spostrzegawczości. I przyznam, że nie zawsze udało nam się grać tak, jak jej zasady nakazują... :-) Często było to po prostu dopasowywanie obrazków do siebie i odpowiadanie na bardzo liczne pytania- długo spędzony czas z dzieckiem jest zatem zapewniony. Przy okazji przekazać możemy naszym pociechom sporo ciekawostek dotyczących kultury, tradycji i obyczajów różnych zakątków na świecie (o ile oczywiście taką wiedzę posiadamy :-) )
Szczegóły
- Tytuł: Gra edukacyjna memory - Cuda świata
- Autor: Beata Pawlikowska
- Fotografie: Beata Pawlikowska
- EAN: 5904730596435
- PKWiU: 32.40.39
- Seria cykliczna: Gra edukacyjna memory – autorska kolekcja Beaty Pawlikowskiej
- Oprawa: kartonowa
- Format pudełka: 258 x 189 x 39 mm
- Format karty: 50 x 50 mm
- Liczba elementów: 48 (24 pary)
Moim zdaniem obydwie propozycje są wyjątkowo udane i interesujące. Są ciekawą propozycją na spędzenie czasu z dziećmi, a oprócz zalet, jakie wcześniej wymieniałam, zaszczepić można dzieciom fajnego bakcyla podróżniczego i ogólną ciekawość świata. Jak dla mnie jest to bardzo fajna sprawa :-)
Lubicie układać z dziećmi puzzle i grać w Memory?
Czy może wolicie w inny sposób spędzać z nimi czas?
Memory - zabawa mojego dzieciństwa. :) Szkoda, że teraz dzieci tak rzadko bawią się w ten sposób...
OdpowiedzUsuńFaktycznie rzadko...? Nie wiem, jak jest z memory, ale dzieci moich znajomych układają puzzle :-)
UsuńFajne puzzle, choć nie wiem czy 3-letnie dziecko by takie ułożyło, ale to zależy od człowieka, każde dziecko w innym tempie się rozwija, ale dla starszych byłoby chyba ok ;)
OdpowiedzUsuńDużo zależy od dziecka i od tego, czy często układa się z nim puzzle :)
UsuńOd dzieciństwa nie na widzę puzzli. Za to memory od zawsze kocham ;)
OdpowiedzUsuńA ja od dzieciństwa uwielbiam puzzle! :-)
UsuńMemory chyba sobie sprawię :)
OdpowiedzUsuńFajna zabawa :-)
UsuńNo to teraz na pewno nie będziecie się nudzić :)
OdpowiedzUsuńNa pewno nie :-)
Usuńfajna ta gra :)
OdpowiedzUsuńMemory fajne i puzzle fajne :-)
UsuńCałkiem sporą kolekcję ma już Twoja córka, ale takich zabawek nigdy dość! Ja uwielbiam puzzle, memory i przeróżne planszówki.
OdpowiedzUsuń... a chyba i tak za mało tych puzzli podałam ;-)
Usuńoo, w memory chętnie bym sobie pograła - gra mojego dzieciństwa :)
OdpowiedzUsuńU mnie rządziły puzzle ;-)
UsuńO nie wiedziałam, że są też puzzle :)
OdpowiedzUsuńTak i bardzo fajnie się one prezentują :-)
UsuńPamiętam jeszcze z dzieciństwa ile zabawy sprawiała nam gra memory. Teraz jest tyle odmian tej gry, że naprawdę jest w czym wybierać. Beatę Pawlikowską uwielbiam więc chętnie i taką serię bym zakupiła :)
OdpowiedzUsuń... a zwłaszcza, jeśli masz chętne osoby do wspólnej gry :-)
UsuńNie mam cierpliwości do puzzli :)
OdpowiedzUsuńNA prawdę?? Ja je uwielbiam! ;-)
UsuńJa lubię grać w Memory z moją siostrzenicą, ale niestety prawie zawsze z nią przegrywam :) Pozdrawiam serdecznie
OdpowiedzUsuńEch, dzieci często są lepsze i sprytniejsze od nas :-))
UsuńTo fakt
Usuńoh, uwielbiałam tę grę w dzieciństwie :) a i do tej pory wraz z przyjaciółmi czesto sięgamy po tego typu gry. Obserwuję i zapraszam do mnie :)
OdpowiedzUsuńSama bym się tym pobawiła :)
OdpowiedzUsuńŚwietne mój syn lubi puzzle i inne gry.
OdpowiedzUsuń