3.10.2023

Wsiąść do pociągu. Europa - idealna gra dla całej rodziny

 Propozycja świetnej gry dla całej rodziny.
Jesienny czas stał się już faktem. Ani się obejrzymy, a dni staną się krótkie, deszczowe, wieczory zaś długie i szare. Jest to jednak idealny okres na wspólny czas spędzany w domu przy rozmaitych planszówkach! Jedną z gier, od których nie sposób będzie się oderwać, jest gra Wsiąść do pociągu. Europa.
Na czym polega gra?


Gra planszowa Wsiąść do pociągu. Europa to gra, w której gracze wcielają się w przedsiębiorców kolejowych, mających za zadanie stworzenie linii kolejowej między poszczególnymi miastami europejskimi. In dłuższa linia, tym lepiej i oczywiście tym więcej punktów na koncie gracza. Tworzenie torów nie do końca jest jednak takie proste, bowiem przeciwnicy mogą nam to skutecznie utrudniać, blokując nasze ruchy...

Wbrew pozorom zasady wcale nie są skomplikowane i już po niedługim czasie cieszyć się możemy pasjonującą rozgrywką.Co najbardziej podoba nam się w tej grze?

Bez wątpienia najbardziej podoba nam się to, że gra absolutnie nie jest nudna! Aby osiągnąć swój cel, czyli zdobyć dużo punktów i zbudować długą linię kolejową, musimy wykazać się sprytem i zdolnością logicznego myślenia. Powinniśmy analizować ruchy i zamysły przeciwnika, aby nie dać się zablokować, a przy okazji myśleć o tym, jak by tu jego zablokować ;-)  Bardzo podoba nam się to ćwiczenie strategicznego myślenia i analizowania i doceniam to szczególnie w przypadku moich dzieci.
Podoba nam się także to, iż dzięki świetnej zabawie przy okazji uczymy się, udoskonalając swoją geografię, a nawet historię - mapa przedstawia bowiem wygląd Europy u progu zeszłego stulecia. Świetnie ćwiczymy znajomość państw europejskich, co znów jest plusem dla dzieci. Warto wspomnieć również o tym, iż bardzo dobrze wykonane są wszystkie elementy gry. Plansza jest duża i wyraźna, wszystko jest cudownie kolorowe i wykonane z należytą starannością, aby móc służyć przez wiele długich lat. 

Jakie są elementy gry?

 • plansza przedstawiająca mapę Europy z roku 1900, twarda, składana
 • 240 kolorowych figurek wagonów
 • 15 kolorowych figurek dworców
 • 110 kart pociągów
 • 46 kart biletów
 • 5 drewnianych znaczników punktacji
 • instrukcja
 • numer dostępu Days of Wonder


Dane szczegółowe gry:

Tytuł: Wsiąść do Pociągu: Europa
Seria Wsiąść do pociągu
Format: 29,5x29,5 cm
Rok wydania: 2023
Czas gry: 60-90 min
Wiek: od 8 lat
Minimalna ilość graczy: 2
Maksymalna ilość graczy: 5

4 komentarze:

 1. Super gra dla całej rodzinki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna gra na jesienne wieczory! Bardzo podoba mi się pomysł budowy kolejowych tras i rywalizacji z innymi graczami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna propozycja dla miłośników planszówek.Wartość edukacyjna i jakość wykonania gry robią wrażenie.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!