4.10.2020

Historia Polski - Gra edukacyjna dla całej rodziny

Gra, podczas której wędrujemy przez stulecia, poznając różnorodną historię i nie tylko - zapraszam serdecznie!

Dziś zachęcam Was do zapoznania się ze świetną propozycją gry planszowej od Kapitana Nauka, tj. z grą  Historia Polski. Gra edukacyjna.

Na czym polega gra?
Gracze ścigają się po planszy, wędrując od startu do mety, tj. od średniowiecznego grodu do Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, odpowiadając po drodze na pytania związane z dziejami Polski (pytania zamknięte) lub też wyszukują na planszy konkretne elementy, za co można zdobyć punkty. Kto pierwszy pokona całą trasę, zostaje zwycięzcą.

Co najbardziej podoba nam się w tej grze?
W grze przede wszystkim podoba nam się to, iż poprzez przyjemną rozgrywkę, a przy tym świetną rozrywkę, zupełnie mimochodem przyswajamy mnóstwo wiadomości historycznych. Mamy okazję rozwijać swoją wiedzę historyczną, a także poznawać świat, obserwować, jak się zmieniał, ćwiczyć swoją spostrzegawczość i pamięć. Podoba nam się to, że gra zachęca młodych graczy do zdobywania wiedzy historycznej, a także zachęca do poszerzania jej. Trzeba też wspomnieć, że gra jest starannie wykonana, a ilustracje przedstawiające Polskę w różnych jej okresach wykonane są na najwyższym poziomie. 

Jakie są elementy gry?
- plansza 1 szt.
- 30 kart z pytaniami
- 15 kart do gry obserwacyjnej
- 10 kart ruchu
- 5 pionków i kostka 
- instrukcja

Dane szczegółowe gry:
nazwa gry: Historia Polski. Gra edukacyjna.
producent: Kapitan Nauka
wiek: 7 - 99 lat
płeć: chłopiec/ dziewczynka
ilość graczy: 2 - 5 


2 komentarze:

  1. Takie gry są rewelacyjne, nie dość, że można się dobrze bawić to jeszcze czegoś przy tym nauczyć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super wpis! Według mnie każdy z nas powinien nieustannie się edukować! Z tego powodu postanowiłam zapisać się psychologię. Studia to rzecz, którą już od dawna odkładałam, ale jednocześnie bardzo chciałam je zrobić. Z tego powodu cieszę się, że w końcu się zmobilizowałam.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!