7.10.2020

Różnorodne propozycje czytelnicze dla dzieci.

 Zapraszam serdecznie na kilka ciekawych pozycji czytelniczych dla dzieci.

Dziś przedstawiam Wam kilka nowości czytelniczych Wydawnictwa Egmont, a także propozycje Wydawnictwa Harper Collins Polska (Harperkids). Wspólną cechą wszystkich tych książek jest staranne, śliczne wydanie, piękne, kolorowe ilustracje i treść, która bez wątpienia podoba się dzieciom.

 

Jakie są to zatem książki?

Nierozłączki. I jak tu być grzeczną? oraz Nierozłączki. Skazane na balet. to książeczki pogodne, pełne humoru i ciekawych przygód. To optymistyczne opowieści o przyjaźni, codziennych rozterkach, radościach, kłopotach i nieznośnym starszym rodzeństwie. Głównymi bohaterkami są dwie dziewczynki, które dzieli wszystko. Jedna jest spokojna, druga nie może usiedzieć na miejscu, jedna nieśmiała, drugiej wszędzie pełno, jedna woli różowe sukienki, druga to zdecydowanie typ chłopczycy skaczącej po płotach i drzewach. A jednak los je ze sobą zetknął i sprawił, że stały się nierozłączne. Książeczki z całą pewnością przypadną do gustu przede wszystkim dziewczynkom od 8 roku życia.

 

Batman. Opowieść obrazkowa. oraz Mulan. Opowieść obrazkowa. to pozycje łączące elementy klasycznych ilustrowanych opowiadań z elementami komiksu i kolorowanki. Dynamiczna całość z jednej strony zachęca dzieci do czytania, a z drugiej strony – do sięgnięcia po klasyczne komiksy. Książeczki są ciekawe, dynamiczne, podobają się zarówno chłopcom, jak i dziewczynkom. Dedykowane są głównie dzieciom w wieku 3 - 7 lat.


Basia. Franek i zasypianie. oraz Basia. Franek i jedzenie. to propozycja ciekawej, współczesnej literatury dla dzieci. Książeczki są ładne, kolorowe, dowcipnie zilustrowane. Przedstawiają nam sytuacje, z jakimi dzieci mogą mieć, czy nawet mają,  do czynienia na co dzień. Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką. Krótkie opowiastki o nich to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem już od najmłodszych lat. Książeczki mają kartonową oprawę, dedykowane są najmłodszemu czytelnikowi do 3. roku życia.Akceptuję, co czuję. Prawa dziecka. oraz Akceptuję, co czuję. Bracia i siostry. to z kolei seria, która pomaga dzieciom  zmierzyć się ze swoimi lękami, poznać emocje i wzmocnić pewność siebie. W książkach kładziony jest nacisk na nauczanie, jak coś robić, a nie na to, czego nie robić. Według autorów najlepiej w wytworzeniu u dziecka inteligencji emocjonalnej sprawdzają się wytyczne, porady, empatia i rozsądne wsparcie, a nie pretensje, nakazy i zakazy. Seria Akceptuję, co czuję jest stworzona właśnie w tym duchu. Książeczki zawierają proste, ciekawe zadania i zagadnienia, które pomagają dzieciom zrozumieć dane zagadnienie. 

 

W dzisiejszym zestawieniu nie może zabraknąć również komiksów. Kolejny tom przygód Lucky Luke, dzielnego cowboy' a z Dzikiego Zachodu, spodoba się każdemu chłopcu. Dziewczynkom natomiast bez wątpienia przypadnie do gustu komiks z nowej serii Czarolina, pt. Pewnego dnia zostanę Fantastykolożką. To pełen przygód komiks z rodzaju fantasy z różnymi stworami, magicznymi siłami i poszukiwaniu prawdy o samym sobie. Natomiast do sięgnięcia po ostatnią pozycję nie muszę chyba nikogo specjalnie namawiać - seria Malutki Lisek i Wielki Dzik to wzruszająca i piękna seria, ślicznie ilustrowana, traktująca o przyjaźni, poświeceniu, pomocy innym. Uwielbiamy tę serię!


Trolle 2. Nowa kolekcja bajek. to książka zawierająca opowieści napisane na podstawie filmów „Trolle” i „Trolle 2”, a także dwa dodatkowe opowiadania ze świata Poppy, Brancha oraz ich kolorowych przyjaciół. Obowiązkowo sięgnąć po nią powinni wszyscy fani tych sympatycznych stworków! Ten zbiór opowiadań gwarantuje dzieciom świetną zabawę, a kolorowe ilustracje sprawiają, że młodzi czytelnicy nie chcą rozstawać się z tą książką.


3 komentarze:

  1. Takich książeczek nigdy dosyć, ja bardzo się cieszę że moje córeczki lubią książeczki :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Pracuję w przedszkolu, więc doceniam wpisy na temat książek dla dzieci. Bardzo lubię Basię:D

    OdpowiedzUsuń
  3. szkoda że mój maluch nie przepada za czytaniem, od małego kochał raczkowanie, potem swój drewniany rowerek biegowy dla 2 latka, potem piłkę nożną i rolki, do lektury siłą go się zaciągnąć nie da

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!