28.05.2017

III Wrocławskie Spotkanie Blogerek - relacja

Co można robić w sobotnie przedpołudnie? Kończyć sprzątanie, ewentualnie je rozpoczynać, piec ciasto na niedzielę lub być już po kilku jego kawałkach, zbierać porozrzucane zabawki przez dzieci, znajdując przypadkowo swój ulubiony róż wrzucony do kosza z brudnym praniem, czy też.... 


... błogo spędzać czas we wrocławskiej restauracji Novocaina na popijaniu i podjadaniu małego co nieco, a przede wszystkim słuchaniu ciekawych wykładów i prowadzeniu interesujących rozmów z innymi młodymi kobietami. III Wrocławskie Spotkanie Blogerek to moje pierwsze tego typu spotkanie, a także pierwsze wyjście od dłuższego czasu zupełnie solo, bez obstawy męża i przede wszystkim dzieci. Jak się okazuje, wszyscy przeżyliśmy, spokojnie mogę zatem przedstawić, co działo się ze mną, kiedy to w tym czasie niewprawiony w bojach mąż zmagał się z żywiołowymi i upartymi dzieciakami ;-)Spotkanie odbyło się we wspomnianej już restauracji Novocaina. Przyznam szczerze, że wielokrotnie przechodziłam obok niej, ale nigdy nie skusiłam się na jej odwiedzenie. Gdybym wiedziała, że jako pierwsza miała ona piec do pizzy opalany drewnem, istnieje duża szansa, że otrzymałabym już dawno kartę stałego klienta :-) Uraczono nas napojami ciepłymi i zimnymi, wspaniałą kremową zupą, licznymi przekąskami i cudownym deserem, którego dokładki nie mogłam sobie odmówić. Samo wnętrze restauracji jest wyjątkowo klimatyczne i wpływa nieaamowicie relaksująco i odprężająco. 


Takie spotkanie to nie tylko możliwość poznania innych blogerek, ale także wspomniane już prelekcje. Jako pierwsza wykład swój poprowadziła pani dietetyk Joanna Arciszewska ze Świata Dietetyki.  Była mowa o różnorodnych alergiach pokarmowych, insulinoodporności i wszelkich innych sprawach dotyczących diety i jej wpływu na nasz organizm. Wykład pani Joanny bardzo szybko zamienił się w żywą dyskusję, która mogłaby trwać i trwać, ale.... zegar tykał nieubłaganie, a przed nami były jeszcze dwa inne ciekawe wykłady.


Wszyscy wiemy, jak ważne są dobre zdjęcia, czy to w prowadzeniu bloga, czy też w publikacjach w innych social mediach. Nie zawsze jednak wiemy, jak się za nie zabrać, jednak to wszystko oswoić pomogła nam pani fotograf Agnieszka Kowal z La Detre . Pani Agnieszka nie tylko zdradziła nam kilka swoich sekretów, ale i zadbała o uwiecznienie na zdjęciach i w filmie całego spotkania. 


Ostatnią prelekcję wygłosiła Elwira, autorka bloga Jak Ona to Robi. Blogowanie zdaje się nie mieć przed nią żadnych tajemnic i częścią z nich podzieliła się ona z nami. Elwira opowiadała, co robić, czego lepiej nie robić i jak zrobić, żeby było jeszcze lepiej ;-) 


Na spotkaniu nie mogło zabraknąć sponsorów: Katalog Marzeń sprawił, że niedługo każda z nas poszybuje w przestworza samolotem ultralight, firma POKI postawiła na pojemny kosz piknikowy, który będzie idealny na zbliżający się sezon letni, a sklep z zabawkami Patatoy postarał się o urocze małe kosze piknikowe dla najmłodszych (u mnie kosz ten przetestowany został przez moje dzieci jako pierwszy podczas popołudniowej herbatki... z pięcioma smerfami). Dodam jeszcze, że wszystkie uczestniczki rozpoznawały się dzięki uroczym identyfikatorom stworzonym przez Paula Tworzy. 
Było to wyjątkowo udane spotkanie zorganizowane przez Elwirę z bloga Zabiegana Mama oraz Karolinę z bloga odNova. O tym, że wszystko świetnie przebiegało świadczy też fakt, że progi restauracji opuściliśmy ok. 1,5 godzin później, niż było to zaplanowane.
Na koniec można tylko zadać jedno pytanie - dziewczyny, to kiedy następne wyjście? ;-)
17 komentarzy:

 1. Świetne są takie spotkania. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne miejsce, smaczne jedzonko i zapewne super spędzony czas ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Smaczne jedzonko, piękne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Spotkanie prezentuje się wspaniale!

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że w Łodzi nie ma takich spotkań, albo o nich nie wiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne miejsce, wiele pyszności, świetne spotkanie.
  Po prostu moc inspiracji :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Spotkanie było bardzo miłe. Super było Cię poznać 😙

  OdpowiedzUsuń
 8. Umknęło mi info o tym spotkaniu, ale wiem, że ten weekend byłam akurat na targach, wiec nie mogłabym z Wami być, ale licze na to, że kiedyś i Ciebie w końcu poznam :)

  OdpowiedzUsuń
 9. ojej, jakie Wy tam pyszności miałyście :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Widzę po zdjęciach że było bardzo klimatycznie i mieliście dobre jedzonko :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Branżowe spotkania są bardzo motywacyjne. Fajnie jest wymieniać się doświadczeniami, pomysłami i wzajemnie się inspirować ❤️

  OdpowiedzUsuń
 12. Szkoda, że akurat wtedy nie mogłam się zgłosić. Byłoby mi miło Ciebie poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 13. To prawda, takie spotkania się cudowne i niezwykle inspirujące. Wzajemna wymiana doświadczeń i pomysłów, może wnieść coś nowego do naszego bloga. Nigdy nie byłam we Wrocławiu ale słyszałam, że jest piękny :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jedzonko wygląda smakowicie. Nie wiem czy chciałabym być na takim spotkaniu, po pierwsze jestem za mało znana, a po drugie leniwa jak cholera: D

  OdpowiedzUsuń
 15. Było wspaniale, bo wspaniałe towarzystwo było :)

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!