7.10.2015

Wybielamy, wybielamy - i co z tego wybielania mamy?

Jak może pamiętacie z wcześniejszego postu dotyczącego nawiązania współpracy z firmą Pure Lite, postanowiłam ukrócić pytanie często padające z ust mojej córki:" Tato, dlaczego masz takie żółte zęby?"
Czy preparat okazał się skuteczny? Czy wybielił zęby mojego małżonka? Czy córka przestała zadawać to swoje pytanie? ;-)
Preparat stosowany był przez 7 kolejnych wieczorów. Żel umieszczany był strzykawką na silikonowe nakładki, które nakładane były na dokładnie wyszczotkowane zęby. Aplikacja była bardzo łatwa, nie było z nią najmniejszych problemów. Nakładane było 1-1,5 ml żelu łącznie na dwie nakładki (na zęby górne i dolne). Przez ok. 30 minut mąż siedział pokornie w fotelu, odliczając skrupulatnie każdą minutę. Odliczając minuty, bowiem twierdził on, że generalnie mało przyjemnie jest siedzieć z "zasznurowanymi" ustami, kiedy ponadto gromadzi się w budzi dużo śliny. Ale czego się nie robi dla piękności- lub dla świętego spokoju w tym przypadku ;-)


Po ściągnięciu nakładek zęby były opłukiwane i- coraz bielsze każdego dnia! Nie wiem, o ile tonów wybieliły się, bo w zestawie nie ma paska z różnymi odcieniami (wiem, że kiedyś takie paski były dołączane), ale wybielenie jest wyraźnie widoczne.
Nie pojawiły się też żadne skutki uboczne w postaci bólu czy nadwrażliwości zębów. Dodam jeszcze, że przez czas trwania "akcji wybielania" mąż stosował się do tzw. "białej diety", czyli unikał napojów i pokarmów powodujących przebarwienia (kawa, mocna herbata, czerwone wino), bo szkliwo w tym czasie szczególnie narażone było na ponowne wchłonięcie barwników.

A jakie składniki działały wybielająco? Na pewno nie był to nadtlenek wodoru, który kiedyś bywał wykorzystywany do wybielania zębów, bowiem Dyrektywą Rady Europejskiej 2011/84/UE z dnia 20 września 2011 r. stosowanie produktów z nadtlenkiem wodoru zostało zakazane lub znacznie ograniczone. Sagitta Partners, właściciel marki Pure Lite, była pierwszą firmą, która natychmiast dostosowała swoją ofertę do aktualnych wymagań prawnych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku stworzyła innowacyjny, oparty o najnowsze amerykańskie technologie, system Pure Lite HomeProdukt ten, specjalnie przygotowany na rynek europejski, został wielokrotnie przebadany i zgodnie z prawem EU zarejestrowany.


 

Jak długo efekt wybielenia będzie się utrzymywał? Czy będzie to miesiąc, 3 miesiące, a może znacznie dłużej?  Nie mam pojęcia. Uzależnione to ponoć jest od indywidualnych cech zębów i nawyków osoby wybielającej zęby, tj. nawyki żywieniowe, higiena jamy ustnej i stosowanie używek. Dłużej "białej diety" mój mąż stosować na pewno nie będzie, papierosów nie pali, higienę przestrzega- ta biel powinna więc u niego trwać i trwać! Chyba że te indywidualne cechy nie pozwolą na to długie jej trwanie... Ale póki co, zęby wybielone są! :-) No i co najważniejsze, córka nie męczy go już więcej tym swoim pytaniem:" Tato, dlaczego masz takie żółte zęby?" :-)4 komentarze:

  1. O kurczę, zestaw wygląda kusząco za niewielką cenę!!! Daj znać jakie będę efekty, to na pewno zakupię! Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Efekty są! Mąż ma wyraźnie bielsze zęby! Polecam :-)

      Usuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!