6.04.2022

Trzy wciągające nowości czytelnicze z Wydawnictwa Albatros

 Zapraszam na trzy wciągające nowości czytelnicze z Wydawnictwa Albatros.Dziecięce koszmary. Lisa Gardner.
Wezwani na miejsce zbrodni w spokojnej dzielnicy Bostonu policjanci zastają zwłoki kobiety i trójki dzieci zadźganych nożem. A ciężko ranny postrzelony mężczyzna trafia w stanie śpiączki do szpitala. Wszystko wskazuje na to, że załamany utratą pracy, zabił swoją rodzinę i próbował popełnić samobójstwo.
Wkrótce w innej dzielnicy dochodzi do podobnej tragedii: zamordowano drobnego handlarza narkotyków, jego żonę i czwórkę dzieci. Na pierwszy rzut oka wygląda to na porachunki gangsterskie.
Te sprawy wydają się nie mieć ze sobą nic wspólnego, ale prowadząca oba śledztwa detektyw D.D. Warren nie jest o tym przekonana i próbuje znaleźć łączący je element.
Kiedy dowiaduje się, że w obu rodzinach było dziecko z zaburzeniami psychicznymi, odkrywa, że były leczone na oddziale psychiatrii tego samego szpitala, i już wie, gdzie szukać odpowiedzi.

Powieści Lisy Gardner mają tę cechę, że jak tylko zacznie się je czytać, nie odłożymy ich, zanim nie poznamy zakończenia. Już wcześniejszą książkę autorki ("Sąsiad") czytało się świetnie, teraz było podobnie, a nawet jeszcze lepiej! Lekkie pióro pisarki, mnóstwo napięcia, niemało grozy i tajemnic. Każdy kolejny rozdział tak jest zakończony, że musimy zacząć czytać kolejny. 
Jeśli lubicie zgrabnie skonstruowane, mocne thrillery, ta powieść jest dla Was pozycją obowiązkową!
Lustro naszych smutków. Pierre Lemaitre.
Kwiecień 1940 roku. W Paryżu wszyscy mówią o wkroczeniu Niemców, które ma nastąpić lada chwila, ale większość Francuzów żyje swoimi sprawami. Młoda nauczycielka Louise Belmont próbuje się odnaleźć po skandalu obyczajowym, w który była zamieszana. Pan Jules karmi klientów w swojej restauracji. Uroczy hochsztapler Désiré Migault, który nie zawsze tak się nazywał i był już adwokatem, pilotem i chirurgiem, teraz próbuje swoich sił w Ministerstwie Informacji. Obrotny starszy kapral Landrade wykorzystuje pobyt w wojsku do robienia interesów, a paryski żandarm Fernand widzi w histerycznych działaniach władz szansę na spełnienie marzenia jego ukochanej żony.
Kiedy ogarnięta paniką Francja pogrąża się w chaosie i mieszkańcy Paryża uciekają przed Niemcami, największe szumowiny – kanalie i tchórze – wypływają na powierzchnię. Ale jest też kilku ludzi dobrej woli, którzy nie poddają się otaczającemu ich zdeprawowaniu i zmierzają do szczególnego miejsca.

Bardzo fajna lektura, której czytanie jest czystą, literacką przyjemnością. Pokuszę się o stwierdzenie, iż styl pisania autora jest typowo francuski, czasami z kąśliwym humorem, z dokładnym postrzeganiem świata i dokładną analizą osób i ich różnych charakterów. Książka ta powinna przypaść do gustu przede wszystkim wytrawnym czytelnikom ceniącym sobie dobrą lekturę.
Lepiej już umrzeć. Lee Child, Andrew Child.
Kiedy obudził się tego dnia, nie planował troszczyć się o to, by grabarzom nie zabrakło pracy. Nie miał też w planach spędzenia nocy w kostnicy… jako trup. Nie zamierzał również zatrzymywać się w miasteczku w Arizonie, które czasy świetności już dawno ma za sobą. Zresztą w ogóle się tam nie wybierał.
Na drodze pod Los Gemelos na granicy z Meksykiem spotyka Michaelę Fenton, która urządza zasadzkę na ludzi tajemniczego Dendonckera – miejscowego wcielenia zła. Michaela, była agentka FBI, musi do niego dotrzeć, by dowiedzieć się, co się stało z jej bratem. I prosi Reachera o pomoc. Ten nie ma ochoty odgrywać roli rycerza na białym koniu – woli chodzić pieszo albo jeździć autostopem – i pakować się w kłopoty. Ale po pierwsze, zaczyna lubić tę dzielną kobietę. A po drugie, zdaje sobie sprawę, że nie chodzi tylko o uratowanie jej brata, lecz być może także setek, a nawet tysięcy istnień ludzkich.

Kolejna powieść, a dokładnie już 26., z cyklu Jack Reacher. To, czym się ona różni od wcześniejszych pozycji, jest narracja prowadzona w pierwszej osobie przez głównego bohatera. Nie zmienia to jednak faktu, że książkę dobrze się czyta i fani całego cyklu powinni być ukontentowani ;-)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!