21.07.2021

Lądek Zdrój i Góra Trojak - jeden dzień z dziećmi w Górach Złotych

 Zapraszam na rodzinną wycieczkę do Lądka Zdrój i na Górę Trojak.Lądek Zdrój jest małym miasteczkiem położonym w powiecie kłodzkim w Sudetach Wschodnich. To urocze miasto jest najstarszym uzdrowiskiem w Polsce, a prawa miejskie otrzymało już w 1282 r.
Miasto jest spokojne, ma przyjemny, sielski klimat, wyróżnia się ładnym Rynkiem, Parkiem Zdrojowym oraz dostojnym budynkiem Zdroju Wojciech. Warte odwiedzenia jest również Arboretum w Lądku, które jest najwyżej położonym Arboretum w Polsce.

Lądek Zdrój jest także bazą wypadową do pobliskich górek. Wartym polecenia jest szlak na pobliską górę Trojak (766 m n.p.m.), z której rozpościera się piękna panorama na górki bliższe i dalsze.

Trasę na górę Trojak najlepiej rozpocząć z ulicy Leśnej - na końcu tej ulicy znajduje się duży hotel Trojan, pod którym znajdziemy sporo bezpłatnych miejsc parkingowych. Tuż za parkingiem rozpoczyna się nasza trasa. Cały czas wędrujemy niebieskim szlakiem, w znacznej mierze przez las, aczkolwiek dzięki sporej wycince drzew często odsłaniają nam się ładne widoki na nie tak odległe górki. Po niespełna godzinie marszu droga nieco nam się zmienia - jest już więcej głazów i skałek i za chwilę dochodzimy do naszego szczytu Trojak i okazałego punktu widokowego. Przy samym podejściu na platformę widokową musimy zachować ostrożność, bowiem "wdrapujemy się" po skałkach, co może być niebezpieczne w trakcie deszczu lub tuż po nim (niebezpieczne zwłaszcza dla dzieci i starszych osób). 
Generalnie cała trasa nie jest skomplikowana i często pokonywana jest przez rodziny z dziećmi i starszych kuracjuszy przebywających w Lądku. 

Jeśli przebywacie w Kotlinie Kłodzkiej bądź też jesteście w jej pobliżu, warto odwiedzić to stare zdrojowe miasto i wdrapać się na platformę widokową na górę Trojak, z której piękne widoki są gwarantowane.


Trojak - początek szlaku

W drodze na Trojak

Niebieski szlak na górę Trojak

W drodze na Trojak

Trasa na górę Trojak

Pod górą Trojak

Szlak na górę Trojak

Góra Trojak, 766 m. n.p.m.

Punkt widokowy na górze Trojak
Trojak, Góry Złote

Trojak, Góry Złote


Na górze Trojak - punkt widokowy

Góra Trojak

Góra Trojak, punkt widokowy

Przy górze Trojak

Pod górą Trojak


Lądek Zdrój

Lądek Zdrój, Park Zdrojowy

Budynek Zdroju Wojciech

Lądek Zdrój, Park Zdrojowy

Lądek Zdrój, Rynek

Lądek Zdrój, Rynek

Lądek Zdrój, Urząd Miasta

11 komentarzy:

 1. Byłam na Trojaku, ale na pewno wybiorę się tam jeszcze raz ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. W Lądku byliśmy kilka razy,ale tego szczytu jeszcze nie zdobyliśmy - także dzięki za podrzucenie nam kolejnego fajnego szlaku :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten park jest przepiękny, nie wiedziałam, że tam jest takie śliczne miejsce

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękny park, tyle zdjęcie, że xzuje jakbym sama tam już była i zwoedzala

  OdpowiedzUsuń
 5. Ach jak ja lubię takie miejsca! Nie znałam, więc dziekuję za wpis!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że kiedyś uda Wam się odwiedzić te rejony ;-)

   Usuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!