18.12.2018

"Obietnice poranka" i "Dom na farmie" - ciepłe i klimatyczne powieści

Zapraszam na dwie cudowne, ciepłe propozycje Wydawnictwa Dreams."Dom na farmie" Ruth Logan Herne

Czy porzucony mężczyzna i kobieta pozbawiona nadziei będą umieli współpracować dla dobra dwójki wspaniałych dzieci?
Po tym, jak bracia Nicka Stafforda wyjechali w pogoni za własnymi pasjami, on pozostał w stanie Waszyngton, pracując na rozległym rodzinnym ranczu. Jednak najcięższą pracą okazuje się dla niego samotne wychowywanie córek. Jako dziecko Nick patrzył na rozpad małżeństwa swoich rodziców i nieudolność wychowawczą ojca – jest więc zdeterminowany, by „pokazać mu, jak to się robi”. Pomimo tego postanowienia w trzy lata po tym, jak porzuciła go żona, nie radzi sobie z kłopotami szkolnymi starszej latorośli, a obie dziewczynki przejawiają problemy emocjonalne, które zmuszają Nicka, by ponownie rozważył swój powzięty w uporze plan.
Życie doktor Elsy Andreas rozpadło się z powodu tragedii, po której porzuciła zawód i praktykę terapeutki rodzinnej i zaszyła się w domu w lesie na obrzeżach Gray’s Glen. Jej siostra – dyrektorka lokalnej szkoły – wierzy, że Elsa da radę pomóc córkom Stafforda, a praca z dziećmi wyciągnie ją zza bariery ochronnej, którą wokół siebie zbudowała.

Powieść pełna refleksji, nostalgii, wewnętrznych rozterek, tajemnic skrywanych przez bohaterów. Książka, w której wartości rodzinne są bardzo ważne i należy o tym nie zapominać. Pozycję tę czyta się bardzo przyjemnie, napisana jest ładnym językiem literackim i jej lektura jest czystą przyjemnością!


"Obietnice poranka" Carrie Turansky

Przyjaciele z dzieciństwa rozdzieleni w wyniku tragedii i poszukiwanie drogi do lepszego jutra.
W spokojnym zakątku edwardiańskiej Anglii Margaret Lounsbury pracuje ciężko w należącym do jej babki sklepie z kapeluszami, a po godzinach opiekuje się młodszą siostrą. Kilka lat wcześniej tragiczny wypadek brutalnie przerwał ich rodzinne szczęście oraz postawił przyszłość obu dziewcząt pod znakiem zapytania. Maggie jest niezwykle energiczna i zrobi wszystko, aby ochronić swoją siostrzyczkę Violet. Utrata rodziców nie przestaje jej jednak ciążyć na sercu. Z biegiem czasu dziewczyna zaczyna się poważnie zastanawiać, czy tamten wypadek na jeziorze... naprawdę był wypadkiem.
Kiedy umiera William Harcourt, bogaty wynalazca i przemysłowiec, ze służby w Królewskiej Marynarce Wojennej powraca jego syn – oraz dawny przyjaciel Maggie – Nathaniel. Mężczyzna dziedziczy okazałą posiadłość ojca w Morningside. Przejmuje także część udziałów w ojcowskim przedsiębiorstwie oraz obowiązek spłaty dawnego długu rodzinie Lounsbury. Całe lata spędzone oddzielnie zdążyły wbić klin pomiędzy Nate’a i Maggie.
Czy Maggie zdoła przezwyciężyć dawną urazę i wybaczyć przyjacielowi z dzieciństwa...? Czy poszukiwanie prawdy o śmierci jej rodziców zbliży tych dwoje, czy wręcz przeciwnie – złamie im serca?

Jeśli lubicie powieści, których akcja osadzona jest w minionym wieku, powieść ta będzie idealna dla Was! Świetna propozycja, napisana pięknym, bogatym językiem, doskonale nakreślająca bohaterów, których bez najmniejszych problemów możemy sobie wyobrazić. Książka ma swój niesamowity klimat, w który wkraczamy się już od pierwszych stronic. Czytało mi się ją bardzo przyjemnie i z prawdziwą przyjemnością. Gorąco polecam!
6 komentarzy:

 1. Trochę ciepłej literatury by się przydało :) Jeszcze tylko znaleźć na nią czas i odpłynąć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie troche nie dla mnie, ale myślę, że wiele kobiet z radościa poczyta.

  OdpowiedzUsuń
 3. Myślę że to może być ciekawa przygoda czytelnicza, taka książkowa podróż w czasie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie sięgam po takie powieści, nie jestem ich zwolenniczką.

  OdpowiedzUsuń
 5. Raczej literatura nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Skoro polecasz, chętnie przeczytam!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!