6.08.2017

"Czy polubisz moją breję? - propozycja książki dla najmłodszych

Jakie są przysmaki różnych zwierzątek? Co lubi jeść piesek, a co najchętniej popija kotek? A czy wiecie, co najbardziej na świecie lubią jeść świnki?


Dzięki nowej książeczce Wydawnictwa Babaryba można nie tylko dobrze się bawić, ale i porozmawiać ze swoimi dziećmi na temat różnych przysmaków zwierzątek. No bo skoro już wiemy, że świnki kochają breję, to może teraz zastanowimy się wspólnie, co lubią inne zwierzaki, np. słonie? ;-) 

W książeczce "Czy polubisz moją breję?" nie ma dużo słów. Jest to prosty i niezbyt skomplikowany dialog między przyjaciółmi, słoniem i świnką. Mało słów, za to duże, niezwykle sugestywne obrazki, wyrażające doskonale emocje bohaterów. Świnka częstuje słonia swoim przysmakiem, ale czy jej przysmak koniecznie musi smakować również komuś innemu? Także i na ten temat możemy później porozmawiać z dziećmi, na temat różnych gustów i guścików ;-)"Czy polubisz moją breję?" to trzecia pozycja z serii Świnka Malinka i Słoń Leon. O wcześniejszych dwóch książkach pisałam w tym poście. Jeśli Wasze dzieci lubią oryginalne książeczki, to z pewnością ta seria przypadnie im do gustu ;-)


8 komentarzy:

 1. Ciekawe, ciekawe.. dam to siostrzeńcowi poczytać :p

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo mi się spodobała ta Książka :) Kupie ją synkowi, uwielbia zwierzęta. Jest oryginalnie wydana a i grafiki świwtne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyznam szczerze, że nie jest to znana mi książeczka, bo nie "siedzę" w literaturze dla najmłodszych.
  Mogłabym z wielką chęcią ją polecić rodzicom dzieciaków z rodziny.
  Naprawdę świetna sprawa.
  Pozdrowionka poniedziałkowe! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śmieszna książeczka nie tylko dla dzieci :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hehe no wygląda ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Na przyjemne przezywanie dla najmłodszych czytelników, szkoda, że moje dzieci już wyrosły, ale pomysł na prezent jak najbardziej. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna książeczka dla każdego przedszkolaka.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!