4.01.2017

"Dzielne Myszki" - gra planszowa Egmont dla najmłodszych

Od jakiegoś czasu staram się, aby moja 4-letnia córa połknęła bakcyla związanego z grami planszowymi. Podsuwam jej różne ciekawe propozycje, aby coraz bardziej przekonywała się do nich.

Egmont

Jak już kiedyś wspominałam, córka uwielbia puzzle, książeczki i elementarze z zadaniami przeznaczonymi do jej wieku. Gry jak do tej pory za bardzo nie przyciągały ją do siebie, a jeśli już po jakieś sięgała, wymyślała swoje reguły lub mocno je modyfikowała. Od niedawna jednak coś się zaczęło zmieniać, pomalutku, ale jednak. Córa zaczęła patrzyć na gry przychylniejszym wzrokiem. Jedną z naszych wieczornych towarzyszek stała się gra Wydawnictwa Egmont "Dzielne Myszki". 

Dzielne Myszki

Na czym polega ta gra? Otóż prowadzimy typowo mysi żywot, czyli staramy się zgromadzić jak najwięcej jedzenia w postaci kawałków żółtego sera, uciekając przy tym przed czyhającym na nas sprytnym kotem. Po polu poruszamy się po wcześniejszym rzuceniu kostką. Możemy starać się dotrzeć prosto do cudownej serowej krainy, zdobywając tam największe kawałki sera, lub też po drodze zbaczać do przytulnych domków z mniejszymi kawałkami żółtego przysmaku. Cały czas musimy mieć oczy szeroko otwarte, bowiem kot wędruje tym samym szlakiem, co my i kiedy tylko wejdzie on na pole, na którym my stoimy, lub też minie pole z nami - łapie nas w ten sposób i musimy zakończyć naszą wędrówkę, a tym samym całą grę. Wygrywa ten gracz, który zdobędzie najwięcej kawałków sera wraz ze swoją mysią rodzinką, a gra kończy się wtedy, kiedy na torze gry nie ma już żadnych myszek.

gra Dzielne Myszki

Gra początkowo może się wydać troszeczkę skomplikowana (starać się dojść do samego końca, tj. do serowej krainy, czy też może lepiej zostawiać swoje myszki po drodze w domkach z mniejszą ilością serków?), ale wcale taka nie jest, a przez te różne opcje wyboru uczy najmłodszych graczy strategii, zdolności dokonywania wyboru i oczywiście panowania nad swoimi emocjami. 

Egmont

Gra jest solidnie i ładnie wykonana; gruba, sztywna plansza i świetne, drewniane figurki zachęcają do wspólnej zabawy i spędzania przy niej czasu. I szczerze przyznać muszę, że spodobała się ona nie tylko mojej córce, ale o mnie (nie wspominając o młodszym synku, który bardzo lubi po swojemu grupować kolorowe  myszki). Wędrówka takimi pięknymi drewnianymi figurkami to czysta przyjemność ;-)

Liczba graczy2-4 graczy
Czas rozgrywki30 min.
Wiek4-104 lat
Poziom trudności
Strategia
Losowość
Rozwój


gry planszowe dla dzieci

gra dla malych dzieci

Dzielne Myszki

gra dla dzieci

23 komentarze:

 1. Ale słodkie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przefajna gra planszowa :) Mogłabym taką sprawić mojej kuzynce, bo uwielbia wszelkie planszówki - nawet te, na które jest jeszcze za mała :D
  Pozdrawiam ciepło :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawe czy gra spodobałaby się chrześniakowi mojego męża :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Moja starsza córeczka też potrzebowałą czasu, by przekonać się do planszówek. Teraz bardzo je lubi. Ostatnio gramy w "Potrwory do szafy", znasz?
  /Pozdrawiam,
  Szufladopółka

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealne na prezent dla synka mojej kuzynki! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale cudowna gra!
  Baaardzo dziękuję za opis :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Super gra :) Jak bym miała swojego dzieciaczka to na pewno takę grę bym kupiła :)

  OdpowiedzUsuń
 8. fajna gra :D na prezent może być :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Po przeczytaniu tej recenzji mam ochotę na ser ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Jej te myszki wyglądają naprawdę ślicznie. Gra musi być fajna :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Pierwsze widzę, ale wygląda super! Uwielbiam gry planszowe :D

  OdpowiedzUsuń
 12. Gra wygląda na naprawdę solidną i przyciąga swoim wyglądem.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zaciekawiłaś mnie tą grą. Z moim małym, dwuletnim mężczyzną jeszcze nie pogram, ale z dużym czemu nie? Gdy dziecię idzie spać gram z małżonkiem w Toc Toc Woodman i nieśmiertelne Scrabble!

  OdpowiedzUsuń
 14. Uczy panowania nad emocjami? To zdaje się być wspaniałym pomysłem dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetna, w naszym domu gry to podstawa dobrej zabawy.

  OdpowiedzUsuń
 16. Fajna gra, co ważne rozwijającą umiejętności. Wyprobujemy z Córeczka jak dorosnie, na razie ma 2 lata i jesteśmy na puzzlach czy kartach ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Uwielbiam takie planszówki :) Przede wszystkim dlatego żę jest fajna interakcja między graczami. Tego typu gry przyrodnicze planszowe super rozwijają dziecięcą chęć logicznego myślenia. Dlatego bardzo chętnie sięgam po takie tytuły.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!