12.07.2016

"Eden - Nowy Początek" - recenzja książki (przedpremierowo)

"(...) świat jest ohydny i zły, a miłość - niedorzecznie ryzykowna i absurdalnie niebezpieczna...
ale będziemy kochać i tak. Nie zamkniemy przed sobą naszych odważnych, wrażliwych serc."Czy po spędzeniu prawie całego swojego życia w mocno odrealnionej rzeczywistości można odnaleźć się w prawdziwym świecie? Jaką cenę trzeba za to zapłacić? Kogo można spotkać na swojej nowej  drodze? Czy duchy przeszłości dadzą o sobie zapomnieć, czy nie odpuszczą i nigdy nie znikną? Czy istnieje miłość, która ma szansę przetrwać te wszystkie zawirowania? Zawirowania wewnątrz, w myślach i w sercu, i na zewnątrz, w całym otaczającym świecie...?

Książka ta jest kontynuacją historii opowiedzianej w powieści "Calder - Narodziny Odwagi". Pierwsza część wciągnęła mnie niesamowicie i zastanawiałam się, jak autorka pokieruje losami bohaterów w kolejnym tomie. Rozpoczyna się on prologiem, który ściśle wiąże się z prologiem pierwszej części, a także z jej końcówką. Ta kontynuacja jest niezbędna, bo ile można trzymać czytelnika w stanie przedzawałowym?? ;-) Na kolejnych stronach poznajemy dalsze dzieje Eden i Calder, które na początku wcale nie wyglądają różowo... Pojawiają się w ich życiu różne osoby, dobre i kochające, ale także skrajnie złe, wydawać by się mogło, że będące nasieniem samego szatana... Próba rozwiązania męczących zagadek, odpowiedzenia sobie na nurtujące pytania, postawienia sobie najważniejszych celów w życiu i uwierzenia w głos swojego serca - czy uda się to wszystko parze bohaterów?

Obawiałam się trochę, że książka nie będzie już tak interesująca jak jej pierwsza część, bo przecież co nowego można dodać do tej historii? :-) Na szczęście obawy były zupełnie bezpodstawne. Autorka trzyma poziom zainteresowania na takim samym wysokim poziomie jak w pierwszej części, co sprawia, że czytanie jej jest prawdziwą przyjemnością. 

Jest to pozycja obowiązkowa dla osób, które poznały już Eden i Calder i chętnie dowiedziałyby się, jak dalej potoczyły się ich losy. Jeśli jednak ktoś nie czytał pierwszego tomu, nie widzę przeszkód, aby nie mógł sięgnąć po "Eden - Nowy Początek". Walka o prawdziwe uczucie, o wspólne szczęście, o wspólne, radosne chwile i zwyczajną, spokojną codzienność - to wszystko znaleźć można na stronicach nowej powieści Mia Sheridan :-)


Dane techniczne:
Tytuł oryginału: Finding Eden (A Sign of Love #2)
Tłumaczenie: Petra Carpenter
ISBN Książki drukowanej: 978-83-283-2031-4, 9788328320314
ISBN Ebooka: 978-83-283-2034-5, 9788328320345
Format: 140x208

10 komentarzy:

  1. Chciałabym przeczytać :)

    OdpowiedzUsuń
  2. A ja polecam film "Samsara" - niesamowite sceny, piękna muzyka i... przemijanie. Narodziny i starość, biega i bogactwo, nadprodukcja, samotność, brak perspektyw.

    OdpowiedzUsuń
  3. Bardzo chętnie kiedyś przeczytam, w tej chwili mam zaczęte 3 i muszę się sprężyć żeby je ogarnąć ;)

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!