7.03.2022

Kilka propozycji czytelniczych dla najmłodszych dzieci

Zapraszam na kilka propozycji czytelniczych dla najmłodszych dzieci z Wydawnictwa HarperCollins Polska.Wielka Misja Małej Sondy to kolejna pozycja z serii Akademia Mądrego Dziecka. Chcę Wiedzieć. Czytając tę książkę wybieramy się w niezwykłą misję z sondą New Horizons przez Układ Słoneczny. Podążamy z prędkością 10 mil na sekundę i dowiadujemy się, jak gigantyczny Jowisz pomógł maleńkiej sondzie dotrzeć do Plutona. Oglądamy pierwsze w historii zdjęcia tej karłowatej planety i odkrywamy zadziwiającą cechę jej powierzchni. Przygodowa formuła tej pozycji bliska jest współczesnym dzieciom, a dynamiczna szata graficzna łącząca ilustracje, infografiki i zdjęcia pomaga w zrozumieniu treści. 
Książkę moje dzieci czytały z prawdziwym zainteresowaniem i często zadziwiały mnie swoją wiedzą na temat Układu Słonecznego ;-)  Teraz to już nawet ja zapamiętałam, jaki wyraźny kształt widoczny jest patrząc na planetę Pluton ;-) 


Wydanie: 2022
Seria/cykl: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, CHCĘ WIEDZIEĆ
Autor: Joyce Lapin
Ilustrator: Simona Ceccarelli
Tłumacz: Ewelina Zambrzycka-Kościelnicka
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 01.01.2022

Dlaczego jemy rośliny? Sekrety owoców, warzyw i zbóż to druga nowość cyklu Akademia Mądrego Dziecka. Chcę wiedzieć. Książka pomoże nam odpowiedzieć na pytania, dlaczego jemy akurat te rośliny, a nie inne? Czy warzywa i owoce zawsze były jadalne? Skąd pochodzą i jak powstają nowe odmiany? Na czym polegają modyfikacje genetyczne i czy są bezpieczne? Ta dowcipna pozycja śledzi dzieje udomowienia roślin, a zabawny tekst dopełniają atrakcyjne, komiksowe ilustracje znanego hiszpańskiego humorysty.


Wydanie: 2022
Seria/cykl: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, CHCĘ WIEDZIEĆ
Autor: Iban Eduardo Munoz
Ilustrator: Alberto Montt
Tłumacz: Katarzyna Okraska
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 01.01.2022

Historia naturalna wróżek to książka, która bez wątpienia zachwyci każdą dziewczynkę, choć nie tylko. Dzięki ślicznemu wydaniu pozycja ta idealnie sprawdzi się jako piękny prezent i bez wątpienia zachwyci każdego obdarowanego. 
Historia naturalna wróżek, wzorowana na dawnych atlasach historii naturalnej, łączy fikcyjną fabułę i bohaterów z rzetelnymi faktami przyrodniczymi, konsultowanymi przez eksperta. Zapadające w pamięć stylizowane ilustracje uruchamiają wyobraźnię i pozwalają zanurzyć się w magiczny świat, a wciągająca historia pomaga chłonąć wiedzę. Wyjątkowość tej księgi podkreśla jej olśniewająca szata graficzna oraz eleganckie wydanie w płóciennej oprawie ze złoconymi tłoczeniami.


Wydanie: 2022
Seria/cykl: ART
Autor: Emily Hawkins
Ilustrator: Jessica Roux
Tłumacz: Emilia Kiereś
Typ oprawy: twarda
Data premiery: 08.03.2022


1 komentarz:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!