16.11.2021

Akademia Mądrego Dziecka - 3 nowości dla dzieci

 Zapraszam na 3 nowości dla dzieci z Wydawnictwa HarperCollins Polska.
Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka cieszą się dużą popularnością i zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i ich rodziców. Od jakiegoś czasu możemy zaczytywać się również w pozycjach, które przeznaczone są dla nieco starszych dzieci. Są one dedykowane dziewczynkom i chłopcom, które chcą wiedzieć więcej i pragną kontynuować przygodę z serią Akademia Mądrego Dziecka

Tu jest nasz dom.
Bohaterowie bogato ilustrowanej książki „Tu jest nasz dom” opowiadają o swoich domach, szkołach i rodzinach; zdradzają, jak spędzają czas wolny, w co wierzą, co jedzą i jak się ubierają; prezentują swoje zwierzęta, okolice i ulubione zabawy. Książka uświadamia, że niezależnie od tego, gdzie i jak żyjemy, więcej nas łączy niż dzieli. Dzięki tej pozycji dowiadujemy się, jak żyją dzieci na pustkowiach pustyni, sawanny i stepu; w skalnych domach i pływających wioskach; w lasach deszczowych i wysokich górach; w dużych miastach i na maleńkich wyspach.
Świat chce, byś był sobą.
„Świat chce, byś był sobą” to przepiękna opowieść autorstwa Joanny Gaines, zilustrowana przez Juliannę Swaney. Autorki towarzyszą dzieciom, które konstruują własne balony na ogrzane powietrze, by wziąć udział w wielkim pokazie. Jedne z nich pracują wspólnie, inne wolą tworzyć samodzielnie. Niektóre budują skomplikowane maszyny, inne stawiają na artyzm swoich projektów. Jednak dopiero wszystkie balony wspólnie tworzą wspaniały, niezwykle barwny pokaz, który jest metaforą naszego życia – różnorodność jest nie tylko urokliwa, ale i bardzo nam wszystkim potrzebna. Każdy z nas jest inny, a ta inność jest wyjątkowa. To właśnie różnice między nami składają się na piękno otaczającego nas świata. Książka ma za zadanie wzmacniać w dzieciach poczucie własnej wartości, wskazując mocne strony każdego z nich. Zachęca do rozwijania i pielęgnowania talentów, a także akceptacji różnic między ludźmi. Podkreśla wartość pracy zespołowej.Możemy uratować naszą ziemię.
W książce tej znajdziemy 12 prawdziwych historii dzieci, które zbierają śmieci, sadzą drzewa, oszczędzają wodę, sadzą rośliny dla owadów, walczą ze smogiem, plastikiem i wyrzucaniem jedzenia oraz edukują innych, bo zależy im na naszej planecie. Dzieci znajdą tu wiele porad, które zainspirują ich do podjęcia przyjaznych środowisku działań – w domu, szkole i swoim środowisku. Czytając o kryzysie klimatycznym, mogą poczuć niepokój i bezradność. Ale muszą pamiętać o tym, że mają prawo walczyć o swoją przyszłość i mają moc, żeby coś z tym zrobić.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!