19.05.2019

Gry do plecaka dla każdego dzieciaka oraz wciągająca gra dla całej rodziny

Zapraszam serdecznie na cztery wciągające gry idealne dla całej rodziny oraz jedną pasjonującą grę, która z całą pewnością na długi czas zajmie starszaków wraz z rodzicami!
Gry do plecaka to nowa seria gier rodzinnych idealna dla dzieci nawet już od 5. roku życia. Dzięki niewielkiemu formatowi są one idealne do zabrania ze sobą na wszelkie wyjazdy, zarówno te większe jak i mniejsze. Wymówką nie może być już zatem to, że gra nie zmieści się w walizce - ba! Te gry zmieszczą się nawet w niewielkim plecaku ;-) 

Jakie gry wchodzą więc w skład serii Gry do plecaka?


"Ubongo"

Jest to karciana wersja przebojowej gry o tym samym tytule, która również i w naszym domu jest prawdziwym hitem. Każdy z graczy otrzymuje 9 kart z różnymi kształtami. Gracze jednocześnie i jak najszybciej wykładają karty na stół, dopasowując pokazane na nich kształty. Kto najszybciej ułoży swoją łamigłówkę, woła Ubongo i zdobywa punkty. 

Kod EAN: 5908215010133
Format: 13x10x3 cm
Liczba graczy: 2 – 4 osób
Wiek graczy: 8-108 lat
Premiera: 30 kwietnia 2019

"Lato z komarami"

Jest to gra, w której wysyłamy komary na wakacje ;-) Mogą kąpać się one w Bałtyku czy też zbierać grzyby- najważniejsze, aby tylko nie bzyczały już nam więcej nad uchem. Gracze zagrywają karty na wspólny stos, pozbywając się komarów z ręki. Muszą zadecydować, jaką kartą zagrać i kiedy spasować, by na koniec rundy mieć jak najmniej karnych punktów.

Kod EAN: 5908215010140
Format: 13x10x3 cm
Liczba graczy: 2-6 osób
Wiek graczy: 7-107 lat
Premiera: 30 kwietnia 2019
"Pędzące żółwie" 

To karciana wersja gry planszowej o tym samym tytule. Gracze zagrywają karty, starając się przemieścić swoje żółwie jak najbliżej pysznej sałaty. Do końca gry nie wiadomo, którymi żółwiami grają przeciwnicy, co zapewnia świetną zabawę! 

Kod EAN: 5908215010126
Format: 13x10x3 cm
Liczba graczy: 2-5 osób
Wiek graczy: 5-105 lat
Premiera: 30 kwietnia 2019
"Szybkie bańki" 

Ostatnią grę do plecaka można zaliczyć do błyskawicznych gier imprezowych! Zastanówmy się, która bańka jest największa? A których baniek jest najmniej? Gracze podążają za kolorem baniek, przeskakując wzrokiem z karty na kartę. Kto najszybciej zorientuje się, którą kartę zaklepać, zdobywa punkty. Każda runda to nowe, ekscytujące zadanie. 

Kod EAN: 5908215010157
Format: 13x10x3 cm
Liczba graczy: 2-5 lat
Wiek graczy: 6-106 lat
Premiera: 30 kwietnia 2019
"Fits"

Jest to gra, która doceniona została na międzynarodowym rynku, zdobywając wiele prestiżowych nagród i nominacji. Jest ona szybka, ma nieskomplikowane zasady i wciąga na całego! Gracze starają się zapełnić swoją planszę klockami o różnych kształtach. Klocki zsuwają się po rampie, jednak w zależności od rundy niektóre pola trzeba zasłonić, a niektóre zostawić widoczne. Świetna zabawa gwarantowana!

Kod EAN: 5908215010058
Format: 30x30x6 cm
Liczba graczy: 1-4 osób
Wiek graczy: 8-108 lat
Premiera: 15 maja 2019

Grą, która najbardziej spodobała się moim dzieciom i tak naprawdę non stop mogłyby w nią grać, jest gra Lato z Komarami. Dzieciaki błyskawicznie ogarnęły jej reguły, a z racji tego, że za komarami nie przepadają, z ogromną przyjemnością wysyłają je na długie wakacje ;-) My z mężem natomiast chętnie prowadzimy rozgrywki z Fits, świetnie się przy tym bawiąc.

A Was która z tych gier najbardziej zainteresowała?

8 komentarzy:

 1. Bardzo fajne WSZYSTKIE gry! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Rewelacyjne propozycje!

  OdpowiedzUsuń
 3. Tylko Pędzące żółwie są w naszym przedziale wiekowym. Na resztę poczekamy i chętnie zagramy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysły na sympatyczne spędzenie czasu z rodziną. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super propozycje będę się im musiała bliżej przyjrzeć. Moja córeczka uwielbia gry przyrodnicze planszowe, w które zawsze gra z przyjaciółkami w ogrodzie. Te bańki mogłyby ją zainteresować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Gry do plecaka zrobiły u nas ogromna popularność- właśnie wczoraj jedna z nich była z nami na pikniku:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta seria to świetny pomysł :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystkie wydają się fajne i rzeczywiście można zabrać na wakacje, na piknik, kieszonkowa wersja na pewno się sprawdzi.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!