19.07.2018

Gorące propozycje na gorące letnie wieczory

Jedna kontynuacja, jeden początek zupełnie nowej serii - dwie równie gorące i wciągające! Zapraszam! "Dane, sing, love. Tom 2. W rytmie serc." - Layla Wheldon

Po tragicznym wydarzeniu na lotnisku Livia Innocenti na długo straciła zdrowie i pełną sprawność - kariera tancerki stanęła więc pod znakiem zapytania. Z pomocą swojego chłopaka Jamesa Sheridana oraz przy wsparciu przyjaciół, Kathy, Zafira, Leny, Mirandy i Alexis, Livia powoli staje na nogi. Odnajduje spokój i ukojenie w muzyce i tańcu, które stają się elementem terapii. Dostaje także propozycję, by spróbowała swoich sił jako choreograf.
Czas zabliźnia rany, jednak trauma po wypadku nie daje o sobie zapomnieć. Problemy nie znikają, podobnie jak powracające nocami koszmary. Kiedy wydaje się, że wszystko się wreszcie układa, a związek Livii z Jamesem wchodzi na właściwe tory, los wystawia ich uczucie na ciężką próbę. I zrobi to jeszcze nieraz. Czy ich serca nadal będą bić w jednakowym rytmie?
Pierwsza część tej serii, tj. "W rytmie serc", pochłonęła mnie całkowicie. Pasja, taniec, rodzące się uczucie i... dramatyczne zakończenie. Z ogromną niecierpliwością czekałam na drugi tom - i książkę tę przeczytałam równie błyskawicznie! Przyjemny styl narracji, lekki, a jednocześnie wyjątkowo wciągający, powoduje, że kończymy jeden rozdział i od razu zaczynamy czytać następny. Narrację prowadzi przede wszystkim główna bohaterka, aczkolwiek zdarzają się także fragmenty, w których opowiada James. Świetna propozycja na lato, obowiązkowa dla osób, które czytały już pierwszy tom - ja natomiast niecierpliwie wyczekuję już trzeciej części!

"Mój zawodnik." - K. Bromberg 

Pierwsza część serii "Mój zawodnik" pióra K. Bromberg. Podobnie jak inne książki tej autorki, to chwytająca za serce historia o skomplikowanej grze instynktów i emocji, pożądania i bólu.
Easton Wylder jesto gwiazdą baseballu, a sport to całe jego życie: pasja, walka, uderzenie adrenaliny i ogłuszający krzyk kibiców. Niespodziewana kontuzja wyłącza go jednak z gry. Prędko się okazuje, że uraz jest poważniejszy, niż przypuszczał, i konieczne staje się przeprowadzenie cyklu fizjoterapii. Klub zatrudnia w tym celu szanowanego fizjoterapeutę, doktora Daltona. Jednakże na pierwszej sesji zamiast doktora zjawia się jego córka, Scout.
Dziewczyna doskonale zna się na fizjoterapii, a rehabilitacją Eastona zajęła się na wyraźne życzenie swojego ojca. Niemniej jest kobietą młodą, śliczną, bystrą, zadziorną i pełną ogromnego wdzięku. Prędko orientuje się, że nowe zadanie może okazać się bardzo trudne do wykonania. Po pierwsze, musi udowodnić, że ona - dziewczyna - może z powodzeniem prowadzić rehabilitację w pierwszoligowym klubie, bo ma odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby sprawić, by Easton mógł znów wyjść na boisko. Po drugie, musi dotykać najbardziej pociągającego mężczyznę, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia, i nie wolno jej go pożądać. Dla terapeuty pacjent ma pozostać zakazanym owocem.
Ma pozostać, ale to nie takie proste. Easton ma bowiem tak cudownie umięśnione ciało. Gładką, jedwabiście ciepłą skórę. Przedziwne oczy, w które Scout mogłaby się wpatrywać bez końca. Jest psotny i bezczelny, a chwilami słodki i bezbronny. Kiedy dziewczyna dotyka Eastona, cały czas balansuje na krawędzi. Niepostrzeżenie rozkręca się spirala pragnień, wszelkie granice zostają przekroczone, a kolejne bazy zdobywane raz po raz... Rozpoczyna się niezwykły, ekscytujący i prawdziwie emocjonalny mecz!
Książek K.Bromberg przeczytałam już naprawdę sporo i zajmują one znaczną część mojej biblioteczki. Wszystkie charakteryzują się zgrabnym stylem, całkiem ładnym językiem literackim, dedykowane są głównie kobietom i często kończą się w takim momencie, że musimy sięgnąć po następną część ;-) Podobnie jest z tą książką, która rozpoczyna nową serię Mój zawodnik. Narracja prowadzona jest na przemian przez dwójkę głównych bohaterów, całość czyta się ją szybko i z prawdziwą przyjemnością. Gorąco polecam na wakacyjny czas i nie tylko - a ja, podobnie jak w przypadku pierwszej propozycji, i tutaj czekam niecierpliwie na dalsze części! ;-) 23 komentarze:

 1. Właśnie czegoś szukałam na wakacje do poczytania. Trafione w dziesiątkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajny Post! Będę wpadał zdecydowanie częściej. pzodrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej nie moje tematy, jednak dobrze też wiedzieć po co nie sięgać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To raczej nie moja stylistyka... ale recenzja napisana ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 5. Oj szukam troszkę innych klimatów ale będę mieć co polecać innym :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie do końca moje klimaty, ale pan z okładki drugiej książki kusi. :> Nie znam tej autorki, chyba nigdy nie czytałam nic na temat jej książek, więc kto wie, może kiedyś. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie gustuję w tego typu książkach, wolę trillery i kryminały :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten post przyciągnął moją uwagę i na pewno zostanę tutaj na dłużej, a jedna z książek pojawi się w mojej biblioteczce!

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio czytałam wprawdzie coś lekkiego, zasiadam teraz jednak do biografi, którą odkładłam już kilka razy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Idealne na letni, ciepły dzień. Hamak, chłodna lemoniada i dobra książką w dłoni - najlepszy przepis na relaks :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Mmm później te gorave opisy bym.sama wypróbowała hi hi

  OdpowiedzUsuń
 12. Tych dwóch cudeniek pragnę bardziej niż podróżni wody na pustyni! :D
  http://zagubionapomiedzywersami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie lubię takich "niedokończonych" książek, bo jestem niecierpliwa i od razu chcę wiedzieć jak się dana opowieść kończy.

  OdpowiedzUsuń
 14. Coś w sam raz na wakacyjny plażing :D

  OdpowiedzUsuń
 15. Nie mogę czytać takich książek, bo potem za dużo mi się marzy 😂

  OdpowiedzUsuń
 16. Sama nie czytuję w takich klimatach, ale chętnie polecę koleżance :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a ja może mimo wszystko się skuszę jeśli znajdę czas

   Usuń
 17. Super, właśnie znalazłam nowe książki do poczytania na plaży :D

  OdpowiedzUsuń
 18. Czy to jest Waszym zdaniem słuszny kierunek - http://fitdm.pl/ ? Jak do tego podejść, żeby to miało sens? Bo wydaje się, że rozrywka w 100% trafiona. Mylę się?

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!