12.03.2018

Wciągające nowości czytelnicze dla kobiet - Edipresse Książki

Literatura polska i literatura obca; książki napisane przez kobiety, o kobietach i dla kobiet. Zapraszam na cztery nowości, od których się nie oderwiecie!

nowości czytelnicze Edipresse Książki


"Światło o poranku"

Świąteczne iluminacje odeszły w przeszłość, nadszedł styczeń, a z nim powrót do codzienności. A u naszych ulubionych bohaterów wiele się zmieniło. Magda musi wrócić do pracy, gdzie będzie spotykać swojego dawnego ukochanego z jego nową narzeczoną, a jej szefową, Antek poszuka nowego zajęcia, a Bianka pojedzie do Warszawy, do swojego dawnego życia. Michał i Bartek znajdą się nagle po przeciwnych stronach barykady, a Dorota Mirska postanawia wreszcie zawalczyć o siebie w małżeństwie.

Czy im się uda? Czy znajdą swoje miejsce w tej przedziwnej kombinacji uczuć i emocji, jaką zafunduje im ten początek roku i wiosenne słońce, które nieśmiało przenika przez ciężkie chmury? A może szczęście znajduje się zupełnie gdzie indziej niż na dobrze znanych codziennych ścieżkach?Jest to druga powieść z cyklu Willa Pod Kasztanem i jednocześnie moje drugie spotkanie z twórczością pani Krystyny Mirek. Spotkanie bardzo udane, bowiem książkę tę, podobnie jak Światło w Cichą Noc, czyta się niezwykle przyjemnie i z prawdziwym zainteresowaniem. Narracja prowadzona jest w 3. osobie. W każdym rozdziale powieści mamy zbliżenie na jednego z bohaterów, dzięki czemu poznać możemy bliżej myśli i uczucia każdego z nich. A czasami są one zupełnie inne, niż moglibyśmy przypuszczać... Obowiązkowa pozycja dla fanów twórczości pani Krystyny Mirek oraz dla osób, które zdążyły się już zapoznać z pierwszym tomem serii Willa Pod Kasztanem

Dane techniczne:
Autor: Krystyna Mirek
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 28.02.2018
ISBN: 9788381173070
Liczba stron: 352


Krystyna Mirek

* * * 
"Bez pożegnania" 

Annalia Del Valle kochała Prestona Sawyera praktycznie od zawsze. Córka ubogiej imigrantki najmującej się do pracy na farmie, wychowała się w Dolinie Kalifornijskiej jako wyrzutek, mając za dom maleńki budynek gospodarczy, dawną szopę. Ale jej serce odnalazło wolność na bezkresnych polach Farmy Sawyerów i w towarzystwie chłopców, którzy stali się jej jedynymi przyjaciółmi.

Preston wzdychał do Annalii, odkąd był nastolatkiem. Ale przed uczynieniem pierwszego kroku powstrzymywało go poczucie honoru. Aż do pewnego skwarnego, letniego wieczoru, kiedy nie jest się w stanie dłużej powstrzymywać. Tego wieczoru łączą się ich światy – i ciała. Inicjuje to ciąg wydarzeń, który już na zawsze zmieni ich życie.

Annalia wróciła właśnie do miasteczka po tym, jak zniknęła bez śladu na sześć długich miesięcy. Jest pełna determinacji, aby odzyskać swoje serce, swoje życie i dziecko – syna, który przyszedł na świat jako owoc namiętności, miłości i nagromadzonego latami pragnienia.

Preston poradził sobie z żałobą, pustoszącą zbiory suszą i targającym duszę cierpieniem, ale nie ma pewności, czy raz jeszcze poradzi sobie z Annalią. I możliwe, że wcale nie ma ochoty próbować. Czy duma i gorycz powstrzymają go przed sięgnięciem po to, czego pragnie przecież od zawsze?

Jak naprawić to, co zostało nieodwracalnie zniszczone? Jak wybaczyć niewybaczalne? Jak zrozumieć, że prawdziwy honor wywodzi się nie ze słów i okoliczności, ale z głębi serca, gdzie kryje się prawda? I jak poradzić sobie z dawnymi ranami i odkryć, że zdarza się taka miłość, która jest równie stała i niezmienna jak sama ziemia?


Po książki Mia Sheridan sięgam zwykle bardzo chętnie, wiem bowiem, że każda pozycja tej autorki to ładny, staranny język literacki i ciekawa historia. W powieści tej narracja prowadzona jest w 1-osobie, w jednym rozdziale opowiada Preston, w drugim Lia. Pojawia się w niej sporo retrospekcji (np. historia snuta jest przez 15- letnią Lię, czy też 17-letniego Prestona), co przyjemnie urozmaica całą historię i pozwala nam spojrzeć na nią z szerszej perspektywy. Bardzo przyjemnie spędzony czas i gorąco polecam!

Dane techniczne:
Autor: Mia Sheridan
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2018
ISBN: 9788381173094
Liczba stron: 315


Mia Sheridan

* * * 
"Zmysłowa dziewczyna z miasta"

Madison Atwood chce odetchnąć po rozwodzie z hollywoodzką gwiazdą. Paparazzi depczą jej po piętach, a życie prywatne zdobi okładki wszystkich tabloidów, ucieka więc do eleganckiego ośrodka wypoczynkowego w Północnej Kalifornii. Avalon Springs to ustronne miejsce w górach, a ona postanawia na nowo odnaleźć tam siebie.

Luke Dawson żyje skromnie, woli swoje odosobnienie niż kontakty z ludźmi. Gdy spotyka piękną kobietę, która kąpie się w gorących źródłach na jego ziemi, zaczyna ją obserwować. Czuje się zaintrygowany, choć to przecież dziewczyna z wielkiego miasta – urocze stworzenie tylko zakłóca spokój, którego od wielu lat szukał.

Gdy Madison odkrywa jego chatę na uboczu, Luke nie potrafi jej wyrzucić. Nie składają sobie żadnych obietnic. Ona pragnie znów czuć się pożądana, a on tęskni za dotykiem kobiety. Matka Natura ma jednak inne plany – zmusza ich, by spędzili razem więcej niż jedną namiętną noc. Czy Luke zdoła rozstać się z kobietą, dzięki której po raz pierwszy od lat coś poczuł? Czy Madison będzie mogła zostawić mężczyznę, który przywrócił ją do życia?


Książkę tę czyta się niezwykle szybko i lekko. Niezbyt skomplikowana fabuła, którą śledzi się przyjemnie i z uśmiechem na twarzy. W jednym rozdziale opowiada Ona, w kolejnym On, a my i tak wiemy, że na końcu będą Oni ;-) Czasami i po takie lekkie książki warto sięgnąć, bowiem prawdziwy relaks i odprężenie są przy nich gwarantowane! 

Dane techniczne:
Autor: Meredith Wild, Chelle Bliss
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 28.02.2018
ISBN: 9788381173087
Liczba stron: 336


Zmysłowa dziewczyna z miasta

* * * 
"Na dnie duszy"

Rozalia, Donata i Inga.

Trzy pokolenia kobiet żyjących w różnych czasach. Mają swoje rodziny, domy, codzienność. Każda z nich ma też swoje emocje, pragnienia, radości… Kiedy ich marzenia zderzają się z rzeczywistością, myślą, że tak musi być, że takie jest życie, że jest to, co jest.

Jednak z biegiem lat zauważają, że jest o wiele więcej. To, co naprawdę ważne, jest głęboko ukryte na dnie każdej duszy… Często zostaje tam na zawsze. A czasem trzeba je znaleźć i wydobyć za wszelką cenę i ze wszystkich sił. Nieważne bowiem, ile błędów popełniliśmy, ale że wciąż chcemy je naprawiać.

Pozornie zwyczajna historia, jakich wiele, a jednocześnie pełna niespodziewanych zwrotów akcji, dawnych tajemnic i zaskakujących wyborów.

Ta intrygująca opowieść pochłonie cię bez reszty i zadziwi niejeden raz! Bo dla każdego ta sama przeszłość wygląda inaczej…

Książka ta utwierdza mnie w przekonaniu, że polska literatura ma się dobrze, a nawet bardzo dobrze! Powieść ta rozpoczyna się zupełnie zwyczajnie, ale już po kilku stronicach widzimy, że z każdą stronicą będzie coraz ciekawiej i coraz bardziej interesująco. Współczesność, czyli Inga, przeszłość, czyli dzieciństwo jej mamy Donaty oraz pamiętniki babci Rozalii i jej młodzieńcze lata. Jest mocno, szczerze, wzruszająco. Nie można się oderwać i przygotujcie się, że jeśli zaczniecie czytać ją wieczorem, zarwiecie przez nią noc ;-) Zdecydowanie polecam! 

Dane techniczne:
Autor: Anna Sakowicz
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 15.02.2018
ISBN: 978-83-8117-306-3
Liczba stron: 348


Anna Sakowicz


* * * 
Jeśli jeszcze nie lubicie, to polecam polubić Wielopokoleniowo na facebook'u 

- będziecie ze wszystkim na bieżąco :-)

18 komentarzy:

 1. Wiem już komu mógłbym polecieć! Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Myślę, że to bardzo fajne propozycje na lekką i niezobowiązującą wiosenno-letnią lekturę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ksiązki wydają się ciekawe, idealne na wiosenne lenistwo w ogrodzie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. świetne pozycje, zapisuje na liste

  OdpowiedzUsuń
 5. Właśnie szukam czegos lżejszego do czytania. Muszę odpocząć nieco od Thrillerów i powieści kryminalnych...

  OdpowiedzUsuń
 6. Sporo fajnych tytułów zaproponowałaś. Faktycznie idealne dla kobiet

  OdpowiedzUsuń
 7. Książki zapowiadają się ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. bardzo ciekawe te nowości, chętnie po nie bym sięgnęła :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Kiedy Ty to wszystko czytasz? A może masz opanowany kurs szybkiego czytania? :)
  Ja właśnie czytam "Światło o poranku" :) Nie jest to moje drugie spotkanie z książkami Pani Mirek, czytałam prawie wszystkie, bo bardzo ją lubię!

  OdpowiedzUsuń
 10. Moja mama jest zachwycona książka "Na dnie duszy"

  OdpowiedzUsuń
 11. Chcę je wszystkie! :)Znam 3 autorki, ale niestety nie dane mi było jeszcze poznać tych pozycji dlatego zapisuję je na przedługą listę do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Dawno już nie czytałam takiej literatury. Chętnie przeczytałabym którąś z nich.

  OdpowiedzUsuń
 13. Najbardziej zainteresowało mnie Światło o poranku:)

  OdpowiedzUsuń
 14. Poproszę zajączka, może mi przyniesie :)

  OdpowiedzUsuń
 15. "Światło o poranku" już przeczytane, jest świetne. Ja bym tu dorzuciła jeszcze z marcowych nowości "Przekroczyć rzekę" Szepielak. To pierwsza z cyklu saga, ale nie wiem ile będzie części. Też wielopokoleniowa:), jak to saga. Właśnie czytam.
  Pola

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!