29.01.2018

"Ziemia przeklęta" oraz "Luksus" - kolejna propozycja wciągających lektur

Świetna proza, literacki rozmach, żywi i dobrze przedstawieni bohaterowie - zapraszam na dwie kolejne, wciągające pozycje czytelnicze! 

"Luksus" Milja Kaunisto

Francja czasów Wielkiej Rewolucji. W Paryżu szaleje terror i głód. Los rzuca Izydora Boreala – czeladnika kata – w samo centrum historycznych wydarzeń. Wychowana w przepychu Marie-Constance de Boucard, traci zarówno rodzinę jak i cały majątek; i musi od nowa odnaleźć się w coraz to bardziej wrogim świecie. Markiz de Sade po długich latach spędzonych w więzieniu obmyśla plan, który ma zapewnić mu nietykalność. Wszyscy troje spotykają się w końcu w jednym miejscu, Maison de Luxe.

Temat rewolucji francuskiej niejednokrotnie pojawiał się w literaturze światowej. I tutaj cała historia toczy się podczas tego trudnego czasu, czasu pełnego okrucieństwa, przemocy i głodu; czasu, kiedy śmierć i ścinanie głów były na porządku dziennym, a funkcja kata była normalną państwową posadą. Trudny okres dla szlachty, marzenie o obaleniu króla i powstaniu republiki; demonstracje, wiece, ciągła niepewność. Książka nie traktuje jednak tylko o tym czasie, lecz przedstawia nam osoby i ich perypetie, które toczą się właśnie w tym niełatwym czasie. Jak rewolucja całkowicie zmieniła ich życie, czego w jej trakcie dowiedzieli się o sobie i swoich bliskich? Pasjonująca i wciągająca powieść, od której nie można się oderwać i to nie tylko dla pasjonatów historii! Zachęcam gorąco do jej poznania! 

Dane techniczne:
Autor: Millja Kaunisto
Tytuł: Luksus
Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-8123-102-2
Tytuł oryginału: Luxus
Data wydania: 18.01.2018
Format: 130mm x 200mm
Liczba stron: 520


* * * 

"Ziemia przeklęta" Phillip Lewis

Tuż przed narodzinami Henry’ego Astera jego ojciec – człowiek o wyrafinowanych ambicjach literackich – w towarzystwie młodej ciężarnej żony niechętnie powraca do małego miasteczka w Appalachach, gdzie spędził dzieciństwo oraz młodość, i osiedla się wraz z rodziną w ogromnym, złowieszczym domu ze szkła i żelaza, przycupniętym wysoko na zboczu góry. To tam mały Henry dorasta, godzinami przesiadując w gabinecie swego błyskotliwego ojca. Jednak gdy tragedia wpędza mężczyznę w głęboką depresję i skłania go do odejścia, jego pozbawiony złudzeń syn również ucieka z posępnej rezydencji i latami unika powrotu do rodzinnych stron, zanim zrozumie, że i on musi wrócić do swoich korzeni.   

To powieść napisana z wielkim rozmachem ładnym i starannym językiem literackim. Wyjątkowo barwna, z sugestywnie przedstawionymi bohaterami i miejscem akcji. Wewnętrzne rozterki, te mniejsze i te większe, które zaważają na życiu niejednej osoby, rodzinne dramaty, poczucie niespełnienia i rozczarowania, głęboki smutek i rozczarowanie. Nie jest to radosna powieść, raczej smutna i niepokojąca. Mimo wszystko dzięki wspaniałemu językowi i epickiemu rozmachowi zachęcam do jej sięgnięcia!

Dane techniczne:
Autor: Phillip Lewis
Tytuł: Ziemia przeklęta
Kategoria: Literatura światowa
ISBN: 978-83-8123-101-5
Tytuł oryginału: The Barrowfields
Data wydania: 09.01.2018
Format: 135mm x 206mm
Liczba stron: 488


14 komentarzy:

 1. Oo szczególnie Ziemia przeklęta mnie zaintrygowała, i ten piękny język może przypaść mi do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Te pierwszy tytuł spodoba się chyba mojej siostrze :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Smutnym książkom dziękuję, ale bardzo przemawia do mnie pierwsza pozycja: "Luksus". Zawsze kręcił mnie temat Rewolucji Francuskiej, fabuła wydaje się być fajna, więc może kiedyś się skuszę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastycznie spędziłam czas przy "Ziemi przeklętej", bardzo spodobała mi się ta przygoda czytelnicza. Jeśli chodzi o "Luksus" też miło mi się czytało, jestem ciekawa kontynuacji. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno książki bardzo ciekawe, choc to nie do końca moje tematy

  OdpowiedzUsuń
 6. Ziemia przeklęta wydaje się być ciekawą propozycją

  OdpowiedzUsuń
 7. To muszą być bardzo ciekawe , pasjonujace lektury - a ponieważ lubię taką mroczną literaturę, nie mam wobec nich oporów :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Obie wydają się być ciekawe. Zapisuję na razie Ziemię przelklętą do zamówienia.

  OdpowiedzUsuń
 9. Lubię takie rekomendację, chętnie sięgam po książki, które wciągają i zapewniają fajną rozrywkę

  OdpowiedzUsuń
 10. Obydwie wydają się być ciekawe

  OdpowiedzUsuń
 11. Wydają się ciekawe chociaż ja osobiście za takimi nie przepadam.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!