16.07.2017

"Dziewczyna na miesiąc. Lipiec - sierpień - wrzesień" - recenzja książki

"(...)  nie żałuję podjętych decyzji ani dotychczasowej podróży. Za nic nie oddałabym zebranych doświadczeń. Z każdym z nich czułam, jakbym odnajdywała siebie".

"Dziewczyna na miesiąc. Lipiec - sierpień - wrzesień." - recenzja książki


Ma już za sobą 6 miesięcy. 6 miesięcy pracy z różnymi klientami, dla których poświęcała po jednym miesiącu. 1 miesiąc - 1 klient - 100 tys. dolarów na koncie. Pieniądze nie trafiały jednak do jej budżetu, a na spłatę ogromnego długu zaciągniętego przez jej ojca u niebezpiecznego mężczyzny, który rządził całym podziemnym światkem w Las Vegas. Ojciec pogrążony w śpiączce nie mógł się zająć tą sprawą, dlatego też wszystko przejęła na siebie Mia.

Praca dziewczyny do towarzystwa nie okazuje się jednak tak zła, jak można byłoby przypuszczać. Mnóstwo interesujących osób, piękne miejsca i fakt, że wcale nie musi ze swoimi klientami sypiać, to zalety, które Mia szybko dostrzega i docenia. W lipcu przychodzi kolej na słynnego rapera, wyjątkowo przystojnego i urzekającego. Dziewczyna wcielić się ma w główną postać w jego najnowszym teledysku. Między parą zaczyna iskrzyć, ale czy do czegoś dojdzie? Czy Mia po przejściach w ostatnim miesiącu odważy się na zbliżenie z mężczyzną?

Wyjątkowo tajemniczy okaże się dla dziewczyny klient z sierpnia. Informacje, które będzie miał jej do przekazania, całkowicie ją zaskoczą i bez wątpienia zmienią całe jej przyszłe życie. Te zmiany dotkną nie tylko ją, ale i jej młodszą siostrę. Czy będą to jednak zmiany na lepsze, czy może na gorsze?

Klientem z września będzie natomiast.... a może wcale go nie będzie? Co takiego wydarzy się w tym miesiącu, że być może zrezygnuje ze swojego zlecenia? Czy będzie to coś związanego z jej chłopakiem Wesem, czy może z ojcem, a może z niebezpiecznym mafioso, który kiedyś także był jej bliski?

Jest to trzeci tom z cyklu "Dziewczyna na miesiąc". O pierwszych trzech miesiącach jej pracy, a także o kolejnych trzech pisałam jakiś czas temu. Ta część pisana jest podobnym stylem, łatwym w odbiorze i wciągającym czytelnika w przedstawioną treść. Mia jest narratorką, dokładnie poznajemy jej myśli i wszelkie odczucia. To, co różni tę książkę od wcześniejszych, jest to, że jest w niej zdecydowanie mniej gorących scen, a przynajmniej takie jest moje wrażenie. Więcej jest natomiast dynamicznej akcji, dużo więcej się dzieje i niektóre sceny są aż nieprawdopodobne i trudne do uwierzenia.  Przy tej książce z pewnością nie można się nudzić. Polecam zarówno ten tom, jak i wcześniejsze dwie części - idealna lektura na wakacyjny czas!


Dane techniczne:
ISBN978-83-7945-989-6
AutorAudrey Carlan
Rok wydania2017
Ilość stron420
Okładkamiękka

"Dziewczyna na miesiąc. Lipiec - sierpień - wrzesień." - recenzja książki

15 komentarzy:

 1. Nie znam tej książki. Pierwsze słyszę. Musi być ciekawa. Może się kiedyś na nią skuszę. Oczywiście należałoby zacząć od początku :)
  Pozdrawiam serdecznie :) :) ❤️����

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam ją w swoich planach czytelniczych :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Intrygujący temat. Dziękuję za recenzję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zachęciła mnie ta rezenzja, muszę poszukać tych książek i przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zupełnie nie znam książki, ale Twoja recenzja jest zachęcająca :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Teraz w wakacje chętniej zaglądamy do takich książek. :)
  Bookendorfina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie czytelnicza lista wakacyjna już w zasadzie wypełniona. :)

   Usuń
 7. Książka niestety nie trafia w mój gust czytelniczy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie słyszałam o niej ani też o poprzednich częściach, ale z tego co widzę, pomysł na fabułe jest zabójczy!

  OdpowiedzUsuń
 9. Temat intrygujący - i stanowi dobry materiał do rozwinięcia. Bardzo jestem ciekawa, czy autorka książki wykorzystała w pełni ten potencjał :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Aż mam ciarki jak czytam opis, muszę zdobyć! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Nigdy, podobnie jak część komentujących, nie słyszałam o tej trylogii. Tematyka dość kontrowersyjna, raczej się nie zdecyduję na sięgnięcie po ten tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Uwielbiam całą serię o "Dziewczynie na miesiąc" i nie wiem jak Ty ale ja nie mogę się doczekać kolejnej i niestety ostatniej części z cyklu Calander Girl.:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Przyłączamy się do poleceń - zarówno ten tom, jak i poprzednie są świetnymi lekturami na kilka letnich wieczorów. Faktycznie, ta powieść jest nieco bardziej dynamiczna i w pewnym momencie może zaskoczyć nawet największych fanów historii. :) Poza tym Carlan wprowadziła sporo świeżości na półce z tym gatunkiem, bo choć podobnych książek było już sporo - chyba w żadnej nie ma takiego "kalendarza". ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja też miałam wrażenie, że niektóre sceny to bardziej na potrzebę fikcji literackiej, ale nie zmienia to faktu, że bardzo spodobała mi sie ta seria

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!