16.10.2016

"Królik Iluzjonista i Festiwal Sztuk Magicznych" - recenzja książki

Z kartami wyciąganymi z rękawa, z królikiem wyskakującym  z kapelusza, z asystentką przekrojoną na pół i z Davidem Copperfieldem - to moje pierwsze skojarzenia dotyczące magii, a raczej wszelakich sztuczek magicznych.
Być może moje dzieci za kilka/ kilkanaście lat będą mieć podobne skojarzenia, jednak w tym momencie z całą pewnością jest to Królik Iluzjonista! Jednak nie myślcie sobie, że dzieciaki siedzą sobie wygodnie w fotelu i przyglądają się czarom Królika. Co to, to nie. Nasz Iluzjonista bowiem nie wykonuje żadnych sztuczek, tylko cierpliwie kieruje dzieci, a także czytelnika w każdym innym wieku, do samodzielnego wkroczenia w magiczny świat iluzji. 


Na stole są dwa kapelusze, czy może tylko jeden? Chiński talerzyk jest zbity, czy może jednak nie? Wielki słoń ma cztery nogi, czy może aż osiem? Rybka wypłynęła z akwarium, czy jednak pozostała w wodzie? No i jak to jest z tą przeciętą asystentką - faktycznie jest przecięta czy jednak cała? ;-)


Koncentrujemy się, natężamy wzrok, albo wręcz przeciwnie, spokojnie wpatrujemy się w jeden punkt - i już nie wiemy, co jest rzeczywistością, a co tylko złudzeniem :-)


Dzieci próbują się skupić, 2- letni synek wciąż wsadza nos w książkę, czekając, aż wszystko samo się pozmienia, 4- letnia córka poważnie wykonuje wszystkie polecenia, komplementując przy okazji ładne obrazki i pilnując, aby mama żadnego zadania nie ominęła, a mama - no cóż, nie ma rady i również bawi się w magię, sprawdzając skrupulatnie, czy wszystkie sztuczki działają. 
A czy faktycznie działają? Jest tylko jeden sposób, aby się przekonać - samemu wkroczyć w magiczny świat iluzji Królika Iluzjonisty :-)
13 komentarzy:

 1. Świetna książeczka, z pewnością spodobałaby się mojemu synowi :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli lubi różne magiczne sztuczki, to z całą pewnością :-)

   Usuń
 2. Świetna sprawa :) Z pewnością oryginalna książeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wyglada swietnie :)
  http://gabrysiowetestowaniee.blogspot.com/2016/10/makijaz-naturalny-roz-do-policzkow-duo.html

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie się prezentuje i przy okazji może być świetną zabawą :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie się czasem pobawić w magię i fajnie, że w końcu wróciła mi tu możliwość dodania komentarza. Przez kilka dni miałam z tym kłopot...

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna książeczka, coś dla moich dzieci.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa pozycja książkowa! Gdy będę robiła prezent moim rodzinnym małolatom przypomnę sobie o tej książce!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawa książka, to 3 zdjęcie fajnie oszukuje wzrok .

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciekawa ksiązeczka <3
  http://stegofashion.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 10. Magia świetna rzecz :). Wydawnictwo znam, ale ksiązki nie.

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakiś czas temu właśnie zamówiłam tą książeczkę dla syna, który odkąd był na pokazie iluzjonisty Pana Ząbka totalnie zakochał się w magii:) nawet na urodziny sprezentowaliśmy mu zestaw małego magika i co chwilę pokazuję nam jakąś nową sztuczkę;p czasem w domu czuje się jak w cyrku:p

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!