26.03.2024

Dixit - propozycja gry dla całej rodziny

 Zapraszam na propozycję gry idealnej dla całej rodziny.
Granie w gry planszowe to fantastyczna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny. Wspólne rozgrywki łączą, wywołują uśmiech na twarzy, a także są świetną formą spędzania wolnego czasu. Grą, która ostatnio towarzyszy nam podczas rodzinnych wieczorów, jest gra Dixit.


 
Na czym polega gra?

Każdy z graczy otrzymuje po 6 kart. Jeden z graczy zostaje tzw. Narratorem - podaje on skojarzenie związane z jedną z jego kart, a pozostali uczestnicy wybierają ze swojej karty tę kartę, która najbardziej odpowiada temu skojarzeniu. Karta, o której mówił Narrator, oraz wybrane karty uczestników zostają przez Narratora przetasowane i ułożone przy planszy. Gracze obstawiają, o jakiej karcie mówił Narrator. Przyznawana jest odpowiednia ilość punktów, a pionki-króliczki przesuwają się na planszy. Gracze dobierają również po jednej karcie ze stosu kart. Grę wygrywa ta osoba, która zdobyła największą ilość punktów w momencie, w którym kończy się stos kart.


Co najbardziej podoba nam się w tej grze?
Bez wątpienia pierwszą rzeczą, która ogromnie nam się spodobała, są proste zasady gry. Nic tak nie zniechęca, jak kilkanaście stron instrukcji, którą trzeba godzinami analizować. Tu jest prosto i czytelnie. Bardzo podoba nam się również wykonanie gry - wszystko wykonane jest z dużą starannością. Urzekły nas także kolorowe karty z ilustracjami. Te abstrakcyjne obrazy prezentują się cudownie i w świetny sposób pobudzają wyobraźnię! W cenie jest również to, iż dzięki rozgrywkom fantastycznie gimnastykujemy nasz mózg, zmuszając go do myślenia w rozmaity, abstrakcyjny sposób ;-) Cała gra jest jak najbardziej na plus i jest rewelacyjną formą spędzenia wolnego czasu z całą rodziną. 

Jakie są elementy gry?
- plansza
- instrukcja
- 84 kart z pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami
- 8 żetonów głosowania
- 8 drewnianych króliczków


Dane szczegółowe gry:
 • Tytuł: Dixit
 • Rok wydania: 2024
 • Czas gry: 30 minut / 1 runda
 • Wiek od: 9 lat
 • Minimalna ilość graczy: 3
 • Maksymalna ilość graczy: 8


9 komentarzy:

 1. Muszę namówić rodzinkę na wspólne granie. Gra zapowiada się świetnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa gra. Mogłabym w nią zagrać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Grałam w Dixit na ostatniej imprezie rodzinnej i wszyscy się świetnie bawiliśmy! Ilustracje na kartach są przepiękne, a zasady proste do zrozumienia. Polecam również.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zgadzam się, proste zasady to wielki plus tej gry. Nawet ci, którzy nie są fanami gier planszowych, szybko się wciągną.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dzięki, na pewno się przyda! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dawno nie siadałam do takich gier. Super zapowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajna gra. Ja chętnie bym zagrała z dzieciakami.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetna gra, z czystym sumieniem mogę ją polecić.

  OdpowiedzUsuń
 9. Graliśmy z mężem i dzieciakmi całą niedzielę! Super czas zleciał. Polecamy!

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!