26.03.2024

Dixit - propozycja gry dla całej rodziny

 Zapraszam na propozycję gry idealnej dla całej rodziny.
Granie w gry planszowe to fantastyczna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny. Wspólne rozgrywki łączą, wywołują uśmiech na twarzy, a także są świetną formą spędzania wolnego czasu. Grą, która ostatnio towarzyszy nam podczas rodzinnych wieczorów, jest gra Dixit.


 
Na czym polega gra?

Każdy z graczy otrzymuje po 6 kart. Jeden z graczy zostaje tzw. Narratorem - podaje on skojarzenie związane z jedną z jego kart, a pozostali uczestnicy wybierają ze swojej karty tę kartę, która najbardziej odpowiada temu skojarzeniu. Karta, o której mówił Narrator, oraz wybrane karty uczestników zostają przez Narratora przetasowane i ułożone przy planszy. Gracze obstawiają, o jakiej karcie mówił Narrator. Przyznawana jest odpowiednia ilość punktów, a pionki-króliczki przesuwają się na planszy. Gracze dobierają również po jednej karcie ze stosu kart. Grę wygrywa ta osoba, która zdobyła największą ilość punktów w momencie, w którym kończy się stos kart.


Co najbardziej podoba nam się w tej grze?
Bez wątpienia pierwszą rzeczą, która ogromnie nam się spodobała, są proste zasady gry. Nic tak nie zniechęca, jak kilkanaście stron instrukcji, którą trzeba godzinami analizować. Tu jest prosto i czytelnie. Bardzo podoba nam się również wykonanie gry - wszystko wykonane jest z dużą starannością. Urzekły nas także kolorowe karty z ilustracjami. Te abstrakcyjne obrazy prezentują się cudownie i w świetny sposób pobudzają wyobraźnię! W cenie jest również to, iż dzięki rozgrywkom fantastycznie gimnastykujemy nasz mózg, zmuszając go do myślenia w rozmaity, abstrakcyjny sposób ;-) Cała gra jest jak najbardziej na plus i jest rewelacyjną formą spędzenia wolnego czasu z całą rodziną. 

Jakie są elementy gry?
- plansza
- instrukcja
- 84 kart z pobudzającymi wyobraźnię ilustracjami
- 8 żetonów głosowania
- 8 drewnianych króliczków


Dane szczegółowe gry:
  • Tytuł: Dixit
  • Rok wydania: 2024
  • Czas gry: 30 minut / 1 runda
  • Wiek od: 9 lat
  • Minimalna ilość graczy: 3
  • Maksymalna ilość graczy: 8


1 komentarz:

  1. Muszę namówić rodzinkę na wspólne granie. Gra zapowiada się świetnie.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!