7.12.2023

Sagrada - propozycja gry dla całej rodziny

 Gra Sagrada - propozycja gry dla całej rodziny.Są takie gry, które już od samego początku kuszą nas i przywołują. Gry, które już samym swoim wyglądem nęcą nas i sprawiają, że nie potrafimy przejść obok nich obojętnie. W naszym przypadku tak właśnie było, jeżeli chodzi o grę Sagrada. Tej przepięknie wydanej pozycji nie mogło u nas zabraknąć!
Na czym polega gra?


Gra Sagrada to gra, w której każdy gracz przyjmuje rolę artysty witrażu, starając się ukończyć swoje dzieło i zdobyć jak najwięcej punktów. Każdy z uczestników otrzymuje planszę reprezentującą okno bazyliki, na której umieszczone będą różnokolorowe, przezroczyste kostki. Gracze wybierają kostki z puli ogólnodostępnych lub z tajnych zestawów, które dają im możliwość układania unikatowych wzorów. Trzeba jednak pamiętać, iż istnieją pewne ograniczenia, które sprawiają, że gra jest wyjątkowo strategiczna i wymagająca od uczestników doskonałego, skrupulatnego planowania.


Co najbardziej podoba nam się w tej grze?

Bez wątpienia najbardziej podoba nam się to, mamy możliwość poczuć się niczym prawdziwy artysta! Czy uda nam się stworzyć tak wybitne dzieło, jak monumentalna bazylika Sagrada Familia w Barcelonie, zaprojektowana przez słynnego architekta Antoniego Gaudi'ego? A dlaczego nie? ;-) Możemy popuścić wodze wyobraźni i działać! Plusem dla gry jest to, że ćwiczymy swoje strategiczne myślenie i umiejętność planowania. Takie cechy zawsze są w cenie. Podoba nam się także to, iż możemy w piękny, wyjątkowy sposób spędzić czas z przyjaciółmi i rodziną. Wspólna rywalizacja i zabawa przy tworzeniu witraży prowadzi bowiem do niezapomnianych interakcji społecznych, a czas spędzony z bliskimi zawsze jest dobrym i pięknym czasem.
Oczywiście nie można też pominąć wykonania gry - wszystko jest cudownie kolorowe i stworzone z należytą starannością, aby móc służyć przez wiele długich lat. 

Jakie są elementy gry?

- 4 ramki witraży
- 12 kart wzorów witraży
- 90 kostek
- tor rundy
- 12 kart narzędzi
- worek na kostki
- 10 kart celów grupowych
- 4 znaczniki punktów gracza
- 24 znaczniki uznania
- 5 kart celów indywidualnych


Dane szczegółowe gry:

 • Tytuł: Sagrada
 • Seria Sagrada
 • Rok wydania: 2018
 • Czas gry: 30-45 min
 • Wiek od: 13 lat
 • Minimalna ilość graczy: 1
 • Maksymalna ilość graczy: 4


3 komentarze:

 1. Dawno nie grałam w tego typu gry. Dobry ze mnie gracz też nie jest

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe co na to moja rodzinka. Ja bardzo lubię planszówki

  OdpowiedzUsuń
 3. Oczywiście zgadzam się z Tobą. Praktyka jest kluczem do sukcesu. Szczerze mówiąc, w dzisiejszych czasach coraz więcej osób również zarabia w ten sposób, ponieważ jest to naprawdę wygodne. Ponadto istnieje wiele źródeł, w których możesz spróbować to zrobić, ale chciałbym ci o tym opowiedzieć. Spróbuj zasób gdzie możesz również zacząć grać, ponieważ ma wiele zalet. Słyszałem, że wielu ludzi tego używa.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!