8.11.2023

Przygody Baltazara Gąbki - kultowa propozycja czytelnicza

 Niezapomniana książka, która zachwyci nie tylko dla dzieci.
"Przygody Baltazara Gąbki" to pozycja znana chyba każdej osobie dorosłej. Znana głównie z animacji telewizyjnej, która gromadziła przed odbiorniki tv obecne osoby dorosłe, a które przed laty były dziećmi. Teraz, dzięki tej książce, mamy możliwość przypomnieć sobie wszystkie prezentowane w tomie przygody, a także przedstawić je naszym dzieciom.


Opowiadania podzielone są na rozdziały pełne wartkiej akcji i niesamowitych przygód. Perypetie profesora Baltazara Gąbki i Smoka Wawelskiego, śledzonych przez szpiegów z Krainy Dreszczowców, czyta się niczym najlepszy kryminał!


Trylogia Przygód Baltazara Gąbki zawiera trzy opowiadania: "Porwanie Baltazara Gąbki", oryginalnie wydane w 1968 roku, a także "Misja profesora Gąbki" oraz "Gąbka i latające talerze", które swoją premierę miały w 1975 roku. Pozycja wzbogacona jest o kolorowe ilustrację, które urozmaicają ją i uprzyjemniają lekturę. 


"Przygody Baltazara Gąbki. Trylogia" stanowić może również idealny pomysł na prezent, i to nie tylko dla dziecka. Myślę, że także osoba dorosła z dużym sentymentem sięgnęłaby po tę pozycję, bowiem- carramba!- powieść jest nie tylko pięknie wydana, ale i może stanowić sentymentalną podróż w czasie. A podróże takie bywają bardzo przyjemne ;-) 

1 komentarz:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!