9.06.2023

Galakta Catan - gra planszowa dla całej rodziny

Zapraszam na propozycję gry planszowej, przy której spędzimy świetny czas z całą rodziną!Czy granie w gry planszowe jeszcze jest modne, czy już całkowicie zostało wyparte przez inne formy gier, tj. formy bardziej "na czasie", takie jak rozmaite gry na telefonie, na konsoli, na komputerze itp.? Osobiście wierzę w to, że mimo wszystko cały czas grywamy w planszówki, bowiem gra, którą dziś Wam polecam, warta jest tego, aby po nią sięgnąć ;-)


Na czym polega gra?


Gra Planszowa Catan , bo o niej mowa, to nie lada wyzwanie dla wszystkich strategów, bowiem podstawowe zadanie to zakładanie osad i rozwijanie ich w kierunku przekształcenia w miasta. Do ich prawidłowego funkcjonowania potrzebna jest sieć łączących je dróg, która zdecydowanie przyspieszy rozwój budowanych i tworzonych miast. Gracze są więc pierwszymi osadnikami i pionierami, a zwycięzcą gry zostaje ten, kto zdobędzie określoną liczbę punktów, punkty natomiast zdobywamy po każdym zbudowanym elemencie. 

Wbrew pozorom zasady wcale nie są skomplikowane i już po krótkim czasie cieszyć się możemy pasjonującą rozgrywką.Co najbardziej podoba nam się w tej grze?

Bez wątpienia najbardziej podoba nam się to, że każda rozgrywka jest inna. Dzięki temu gra nigdy nie jest nudna i monotonna, a za każdym razem jest jedyna i niepowtarzalna. Podoba nam się również to, iż podczas grania bardzo dobrze ćwiczone jest strategiczne myślenie i analizowanie, co szczególnie doceniam w przypadku moich dzieci. Warto nadmienić także to, iż świetnie wykonane są wszystkie elementy gry. Zarówno figurki, jak i plansze, pionki i karty są wysokiej jakości i posłużą przez długi czas.


Jakie są elementy gry?

● 19 pól terenu 
● 6 części ramowych 
● 18 żetonów z liczbami 
● 4 karty budowy 
● 2 karty specjalne 
● 95 kart surowców 
● 25 kart rozwoju 
● 96 pionków 
● 1 figurka złodzieja 
● 4 pudełka na pionki 
● 2 kości 
● 2 podstawki na karty 
● 1 almanach 
● 1 instrukcja


Dane szczegółowe gry:
 • Czas gry: 45-60 min
 • Kod producenta: GXP-838672
 • Wiek: od 10 lat
 • Ilość graczy: 3-4 osoby
 • Model: 5902259206972
 • Producent: Galakta


5 komentarzy:

 1. Lubię planszówki. Tej gry jeszcze nie widziałam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapowiada się ciekawie. Mogłabym z tobą pograć

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawe wprowadzenie do tematu gier planszowych. Moim zdaniem, pomimo rozwoju technologii i popularności gier elektronicznych, planszówki mają swoje unikalne miejsce. Catan wydaje się być interesującą propozycją.

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię gry, które oferują różnorodność i unikalne doświadczenia przy każdej rozgrywce. To z pewnością zachęcający czynnik, który sprawia, że gra nigdy się nie nudzi. :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawa gra. Zabawa na całego :D

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!