31.05.2023

Atrakcje na Kaszubach - Kamienne Kręgi w Węsiorach

 Miejsce pełne historii, mocy i energii - tajemnicze Kamienne Kręgi.Kamienne Kręgi w Węsiorach to miejsce bardzo tajemnicze. Położone jest w Szwajcarii Kaszubskiej ok. 1,5 km na południe od wsi Węsiory, na północnym brzegu Jeziora Długiego. To miejsce pochówku ludów z Północy, Gotów i Gepidów, z I-III wieku n.e. Na cmentarzysku tym znajdują się kręgi kamienne i kurhany.

Wiele osób uważa, że to miejsce pełne energii i nadnaturalnej mocy. Przyjeżdżają tu po to, aby na własnej skórze poczuć tą magiczną atmosferę i naładować się energią. 
Należy jednak pamiętać, aby pod żadnym pozorem nie zabierać ze sobą kawałków kamieni - może przynieść to nieszczęście i cały splot nieszczęśliwych wydarzeń.

Przed wejściem na teren Kamiennych Kręgów znajduje się duży, płatny parking (opłata jednorazowa w wysokości 10 zł.). Samo spacerowanie przy kręgach jest natomiast darmowe. Nie jest to teren w jakikolwiek sposób ogrodzony i można tu wędrować o każdej porze.

Będąc na Kaszubach bez wątpienia warto odwiedzić to miejsce i na własnej skórze przekonać się, czy poczujemy jakieś nadprzyrodzone moce...


Kamienne Kręgi w Węsiorach

Kamienne Kręgi w Węsiorach

Kamienne Kręgi w Węsiorach

Kamienne Kręgi w Węsiorach


2 komentarze:

  1. Magiczne i tajemnice miejsce.. I ta tabliczka o mogiłach, może poruszyć wyobraźnię... Zapraszamy też do zwiedzenia pięknej Warmii :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Warto się tam wybrać. Ja byłam dwa lata temu

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!