21.10.2022

Nowości komiksowe dla dzieci

Zapraszam na przegląd nowości komiksowych dla dzieci!
Cedryk – Dziadek skater, tom 2
Jest to opowieść o chłopcu, który chodzi do szkoły podstawowej, ale pod względem szalonych pomysłów zasługuje co najmniej na maturę. Cedryk nie jest mistrzem nauki, jest za to mistrzem wymyślania sposobów, aby rodzice nie karali go za złe oceny. Także za złe oceny z zachowania, bo chociaż nie należy do łobuzów, co chwila wymyśla rzeczy, które przyprawiają innych o palpitację serca. Jakby tego było mało, kocha Chen, koleżankę z klasy, a wiadomo, że miłość utrudnia życie nie tylko samym zainteresowanym, ale też wszystkim wokół. Równie postrzelony i uparty jest dziadek Cedryka...

Scenariusz: Raoul Cauvin
Rysunki: Laudec
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167x255
ISBN: 978-83-281-5562-6
Język oryginału: francuski
Seria: Komiksy są super!
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Herkules agent międzygalaktyczny.
Małgosia, dziewczynka z lodówki, tom 1
Pierwszy tom zabawnej opowieści science fiction o Herkulesie i Marlonie – uczniach kosmicznej akademii szkolącej przyszłych agentów mających chronić dzieci w całej galaktyce. Niestety na razie przyjaciele są najgorszymi uczniami w szkole… W czasie jednego z zadań spotykają Małgosię – bardzo dziwną ziemską dziewczynkę, która zamyka się w lodówce i garściami pożera kostki lodu. Czy uda im się pomóc Małgosi i zdać do kolejnej klasy w szkole agentów? Jedno jest pewne: czeka ich ciężka przeprawa…

Scenariusz: Vincent Zabus
Rysunki: Antonello Dalena
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
ISBN: 978-83-281-5650-0
Język oryginału: francuski
Seria: Herkules agent międzygalaktyczny
Kategoria: komiks europejskiKumpelki, tom 3
Kolejny, trzeci już tom zabawnej serii dla miłośniczek „Sisters”! Jessika i jej kumpelki nadal trzymają się razem i wspierają w (prawie) każdej sprawie – rozumieją się bez słów, doradzają przy wyborze strojów i chłopaków... Ale czasami nawet najlepsze przyjaciółki potrafią zaleźć za skórę!

Scenariusz: Christophe Cazenove
Rysunki: Philippe Fenech
Przekład: Adam Tomczak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
ISBN: 978-83-281-5609-8
Język oryginału: francuski
Seria: Kumpelki
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humorLulu i Nelson. Królestwo lwów, tom 2
Druga część przygodowej opowieści dla dzieci o spełnianiu marzeń, walce o wolność i miłości do zwierząt. Pierwszy tom serii zdobył nagrodę na francuskim Festiwalu Komiksowym w Blois w 2020 roku. W tym samym roku na podstawie komiksu powstał długometrażowy film animowany. 
Lulu udało się dotrzeć do południowoafrykańskiej krainy lwów, jednak jej ojciec został aresztowany podczas demonstracji przeciwko apartheidowi. Teraz mała Włoszka przebywa na farmie adwokatki Mary, która stara się uwolnić z więzienia tatę małej poszukiwaczki przygód. Równocześnie dziewczynka razem z przyjacielem Nelsonem przygotowuje się do chwytania lwów. Jednak czy to zamierzenie ma w ogóle sens, skoro sama bohaterka coraz bardziej przekonuje się do idei, że wolność należy się nie tylko ludziom, ale też zwierzętom?

Scenariusz: Charlotte Girard, Jean-Marie Omont
Rysunki: Aurélie Neyret
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 68 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-5532-9
Język oryginału: francuski
Seria: Lulu i Nelson
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowyPozytywka. Pióra łagodnego orła, tom 5
Piąty tom opowieści o ośmioletniej Noli, która odziedziczyła po matce funkcję obrończyni Pandorii, niezwykłego świata, do którego przechodzi się przez magiczną pozytywkę. 
Po kolejnej wyprawie do Pandorii Nola ma poważne kłopoty z powrotem do domu. Dlaczego portal nie działa? Przyjaciele szybko ustalają, co należy zrobić, aby dziewczynka mogła przejść do swojego świata. Należy zdobyć trzy pióra łagodnego orła, jednak to zadanie okazuje się trudniejsze i niebezpieczniejsze, niż początkowo się wydawało! A potem bohaterowie dokonają niespodziewanego odkrycia...

Scenariusz: Carbone
Rysunki: Gijé
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-5062-1
Język oryginału: francuski
Seria: Pozytywka
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasyLucky Luke. Lucky Luke na siodełku
Coś niesamowitego! Lucky Luke zamienia strzemiona na pedały, jadąc przez całą Amerykę na zachód. Po raz kolejny Samotny Kowboj wciela się w samarytanina i niespodziewanie trafia na siodełko roweru, pedałując jak szalony, aby pomóc Albertowi Overmanowi przewieźć jego dzieło do San Francisco, gdzie odbywa się wielki wyścig rowerowy. To idealna okazja dla projektanta, aby zaprezentować swoje dzieło i uwieść mieszkańców miasta swoim nowym, rewolucyjnym jednośladem. Ale podróż Lucky Luke'a  nie będzie łatwa: pozbawieni skrupułów bandyci, uparci wieśniacy i podejrzliwi Indianie będą nieustannie wciskać mu patyki w szprychy i utrudniać wyścig nowoczesności! 

Scenariusz: Mawil
Rysunki: Mawil
Przekład: Katarzyna Łakomik
Oprawa: twarda
Objętość: 64 strony
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-5295-3
Język oryginału: niemiecki
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor2 komentarze:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!