10.10.2022

Nowości komiksowe dla dzieci

Zapraszam serdecznie na przegląd nowości komiksowych dla dzieci z Wydawnictwa Harper Collins Polska.Światła Północy. Wyprawa do królestwa trolli, tom 4
Sonja, dziewczynka, która przeniosła się do tego niezwykłego miejsca, wyrusza razem z walecznym Espenem i czarodziejką Lottą w pełną niebezpieczeństw podróż ku górze, gdzie mieszka król trolli. Zamierzają uwolnić stryja Sonji, ale czy mają jakiekolwiek szanse w walce z ogromnymi potworami? Na szczęście dołączy do nich wesoła istota o zadziwiających zdolnościach. Może z jej pomocą zdołają wypełnić misję. Młoda bohaterka pozna też pewną tajemnicę z przeszłości magicznej wyspy...
To już czwarty tom sagi o krainie Jotundale, gdzie mieszkają ludzie gór, wikingowie, trolle, mówiące niedźwiedzie i węże morskie. Książka ta to piękna podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni.

Scenariusz: Malin Falch
Rysunki: Malin Falch
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: twarda
Objętość: 168 stron
Format: 148x210
ISBN: 978-83-281-5533-6
Język oryginału: norweski
Seria: Światła Północy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Supersi. Mała gwiazda tuż pod Tsih, tom 1
Lili, Mat i Benji nie są zwykłymi ludźmi. W dramatycznych okolicznościach tracą rodziców i uciekają na Ziemię ze swojej kosmicznej stacji umieszczonej na orbicie małej planety w gwiazdozbiorze Kasjopei. Ziemianie nie przyjmują uciekinierów z otwartymi ramionami. Rodzeństwo na każdym kroku zderza się z murem obojętności, a nawet wrogości. Zagrożone dzieciaki muszą ukrywać swoją odmienność, pochodzenie oraz supermoce, którymi są obdarzone. Starają się więc za wszelką cenę wtopić się w tłum, przyjmując ludzki styl życia, co nie jest łatwe. W efekcie ciągle zmieniają miejsca pobytu i szkoły. Czy przeprowadzka do dużego miasta i rozpoczęcie nauki w nowej placówce edukacyjnej, gdzie nie wszystko układa się według starego schematu, odmieni ich smutne życie na lepsze?

Scenariusz: Frédéric Maupomé
Rysunki: Dawid
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 112 stron
Format: 148x210
ISBN: 978-83-281-5517-6
Język oryginału: francuski
Seria: Supersi
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: science fiction/przygodowy


Kajtek i Koko. Kajtek i Koko – Londyński kryminał
Nowa kolorowa edycja detektywistycznych przygód Kajtka i Koka! „Bliscy krewni” późniejszych bohaterów Janusza Christy Kajka i Kokosza na tropie groźnych przestępców! W podlondyńskiej willi lorda Chewroleta dochodzi w nocy do zuchwałej kradzieży unikatowego brylantowego naszyjnika zwanego Wielkim Wozem. Nazajutrz do Londynu przypływa statek z marynarzami Kajtkiem i Kokiem na pokładzie. Bohaterowie postanawiają przespacerować się po mieście. W parku Koko podsłuchuje niechcący dziwną rozmowę dwóch przechodniów o skradzionym naszyjniku, a zaraz potem znajduje porzuconą gazetę z artykułem o tejże kradzieży. Splot okoliczności sprawia, okoliczności sprawia, że Kajtek i Koko podejmują się próby rozwiązania zagadki skradzionego naszyjnika.

Scenariusz: Janusz Christa
Rysunki: Janusz Christa
Oprawa: miękka
Objętość: 72 strony
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-5584-8
Język oryginału: polski
Seria: Kajtek i Koko
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor


Opowieści z Mirmiłowa – Rozróby i romanse
Dwaj przyjaciele, Kajko i Kokosz, dzielnie bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych zbójcerzy, raz po raz wpadając w tarapaty. „Kajko i Kokosz – Opowieści z Mirmiłowa” to oficjalna kontynuacja tej kultowej serii. Albumy zawierają po kilka krótkich historyjek, tworzonych przez znanych polskich rysowników. Komiksy tworzone są w różnych stylach, a ich głównymi bohaterami często są drugoplanowe postacie oryginalnej serii. Zawsze jednak pozostają wierne duchowi oryginalnych komiksów Janusza Christy, z ich pełną humoru i przygód akcją oraz cartoonową kreską.

Scenariusz: Maciej Kur, Tomasz Samojlik
Rysunki: Magdalena „Meago” Kania, Sławomir Kiełbus, Piotr
Bednarczyk, Tomasz Leśniak, Mieczysław Fijał, Tomasz
Samojlik
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-5579-4
Język oryginału: polski
Seria: Kajko i Kokosz
Kategoria: komiks polski


Malutki Lisek i Wielki Dzik – Trzy słowa, tom 8
Z końcem lipca dni są długie i ciepłe. Mieszkańcy lisiej dolinki przesypiają ten leniwy czas w cieniu drzew lub w chłodnych zakamarkach swoich norek. Wszyscy czekają na przyjemny wieczorny wietrzyk lub orzeźwiający deszcz… no prawie wszyscy, bo Mała Ryjówka nie może usiedzieć w miejscu i szuka przygody. A jak wiadomo przygody nie zawsze są bezpieczne i spokojne…
To już ósmy tom uwielbianej przez najmłodszych czytelników serii o przesympatycznych zwierzątkach z dolinki. Ja osobiście tę serię również uwielbiam! 

Scenariusz: Berenika Kołomycka
Rysunki: Berenika Kołomycka
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
ISBN: 978-83-281-6606-6
Język oryginału: polski
Seria: Konkurs Janusza Christy
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humorPrzygody wielkiego wezyra Iznoguda, tom 6
Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knują, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi.
Świtny, pełen humoru komiks francuski, który spodoba się nie tylko dzieciom, ale również ich rodzicom.

Scenariusz: Jean Tabary
Rysunki: Jean Tabary
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 196 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-5654-8
Język oryginału: francuski
Seria: Iznogud
Kategoria: komiks europejski


Koń by się uśmiał! – Ale jazda! tom 1
Pierwsza część humorystycznej serii dla dzieci o niezwykłych koniach z pewnego klubu jeździeckiego. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: „Co koń wyskoczy”, „Ale jazda!” i „Co za tupet!”. Czworonożni bohaterowie komentują życie, śmieją się z ludzi, a nawet są przesądni! Poznajemy pełen przegląd końskich charakterów – od miłych kucyków, przez pewne swej piękności klacze po dumne ogiery. Nie brakuje też pechowców, złośliwców ani brudasków. Przedstawiamy pełne humoru opowieści nie tylko dla miłośników koni!

Scenariusz: Laurent Dufreney
Rysunki: Miss Prickly
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękkze skrzydełkami
Objętość: 128 stron
Format: 167x255
ISBN: 978-83-281-5529-9
Język oryginału: francuski
Seria: Komiksy są super!
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor


Frnck, tom 3
Plemię przyjęło Francka, ale – jak każdy pełnoprawny członek grupy – musi on mieć pewne obowiązki. Jednak „miejskie” umiejętności nie na wiele przydają się w zamierzchłej przeszłości – Franck nie umie polować, nie wie, które rośliny są jadalne lub lecznicze, nie potrafi sam przeżyć w dzikiej puszczy. Sytuacja komplikuje się, gdy jeden z członków plemienia zapada na tajemniczą chorobę i zaraża pozostałych. Tylko Franck pozostaje zdrowy i musi zrobić wszystko, by uratować swoich „bliskich”.
Jest to dalszy ciąg przygód pochodzącego ze współczesności nastolatka w czasach prehistorycznych. - w czasach, gdzie nie ma komórek, telewizji i świeżej, chrupiącej pizzy.

Scenariusz: Olivier Bocquet
Rysunki: Brice Cossu
Przekład: Agata Cieślak
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 56 stron
Format: 215x290
ISBN: 978-83-281-5089-8
Język oryginału: francuski
Seria: Frnck
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor


Sprawy kryminalne Filipiny Lomar., Bracia szantażyści, tom 1
Nowa seria detektywistyczna dla młodzieży. Filipina to nastolatka, która w przyszłości chciałaby zostać detektywem. Mimo młodego wieku już wdraża się do tego zawodu, pomagając rozwiązywać problemy rówieśnikom – i nie tylko. W swoich śledztwach nie waha się stosować drastycznych środków, czasami sama narażając się na niebezpieczeństwo. Na szczęście zawsze może liczyć na wsparcie przyjaciół – właściciela złomowiska Gégé i lokalnego gangstera Moka.

Scenariusz: Dominique Zay
Rysunki: Greg Blondin
Przekład: Nika Sztorc
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
ISBN: 978-83-281-5029-4
Język oryginału: francuski
Seria: Sprawy kryminalne Filipiny Lomar
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Wycieczka po mózgu. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej.
Jak wygląda nasz mózg? Czym jest pamięć? Jak działają zmysły? Wędrując z młodym neuronem po różnych rejonach mózgu, dowiadujemy się, jaką funkcję pełnią i jak działa nasz najważniejszy organ. Poznajemy różne neurony odpowiedzialne za ruch, emocje, myślenie.
Ciekawa pozycja należąca do serii "Chcę wiedzieć więcej". Seria ta przeznaczona jest dla ciekawych świata dzieci w wieku wczesnoszkolnym. 

Autor: Matteo Farinella
Ilustrator: Matteo Farinella
Tłumaczenie: Ewa Nicewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 48 stron
Format: 220x280
ISBN: 978-83-276-7084-7
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 7.09.2022


Co robimy gdy śpimy. Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć więcej.
Wyrusz w pełną przygód podróż po uśpionym mózgu i dowiedz się, dlaczego co noc się wyłącza. Będziesz towarzyszyć młodemu neuronowi, który w korze czołowej pracuje nad skomplikowaną rzeźbą i nie ma ochoty spać. Rusza więc po różnych rejonach śpiącego mózgu. Podczas tej pouczającej wycieczki dowie się, czym są sny; gdzie są zapisywane wspomnienia i zrozumie, dlaczego trzeba się wysypiać.

Autor: Matteo Farinella
Ilustrator: Matteo Farinella
Tłumaczenie: Ewa Nicewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 48 stron
Format: 220x280
ISBN: 978-83-276-7126-4
Grupa docelowa: 8-12 lat
Premiera: 7.09.20222 komentarze:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!