25.10.2022

10 lat serii "Czytam sobie"

 Czy znacie serię książek "Czytam sobie" Wydawnictwa Harper Collins Polska?„Czytam sobie” to kompleksowy program do nauki samodzielnego czytania przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Program ten zgodny jest z zaleceniami metodyków i stworzony został przy współpracy z wybitnymi polskimi autorami i ilustratorami.
W tym roku cała seria ma piękny, okrągły jubileusz, kończy bowiem już 10 lat! 

"Pierwsze słowa. Zestaw Edukacyjny"  to bogaty zestaw do nauki czytania, który w przyjazny sposób zapoznaje dzieci z literkami i pierwszymi wyrazami. Z pomocą elementów z zestawu wykonywać możemy mnóstwo przeróżnych ćwiczeń: dopasowanie podpisów do obrazków, układanie słów, tworzenie własnych kart, spacer z literami, szukanie literowych i obrazkowych szczegółów, szukanie samogłosek w wyrazach, itp.

Cały zestaw "Pierwsze słowa. Zestaw Edukacyjny"  powstał z myślą o rodzicach, którzy chcą i lubią bawić się ze swoimi dziećmi, wspomagając ich naturalną ciekawość i chęć samodzielnego czytania. Nie jest związany z konkretną metodą nauki czytania, choć moim zdaniem sporo w nim Montessori, i można go stosować na różne sposoby. Jest starannie wykonany, ilustracje są jasne i zrozumiałe dla dzieci, kartonowe elementy dają nam gwarancję, iż zestaw posłużyć nam może przez długi czas.

Zestaw ten chętnie używany był przez mojego syna i wspominałam o nim również w tym poście: Czytam sobie- pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny do nauki czytania


Książeczki z serii Czytam Sobie są natomiast podzielone na 3 różne poziomy i w zależności od tego, na jakim poziomie czytania są nasze dzieci, po taki poziom sięgamy. Poziom pierwszy to duża czcionka i pojedyncze zdania, poziom trzeci to już praktycznie sam tekst bez obrazków.

Zachęcamy do poznania całej serii Czytam sobie, a także do korzystania z serwisu www.czytamsobie.pl, w którym znajdziemy m.in. różne akcje czytelnicze, strefę wiedzy i rozmaite materiały do pobrania. 
4 komentarze:

 1. Mamy książki z tej serii, bardzo ją lubimy i wszystkim polecamy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa seria będę musiała ją poszukać dla mojego synka

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczna. Dla mojego synka odpowiadnia

  OdpowiedzUsuń
 4. Zawsze czytałam te książeczki synowi, gdy był młodszy! Teraz bardziej fascynuje się zabawkami takimi jak zestawy Cobi. Są to klocki, które łączą się z innymi zestawami i pozwalają na budowanie różnych modeli i zabawek z wykorzystaniem kreatywności i wyobraźni. Zostały specjalnie opracowywane, aby łączyć w sobie elementy zabawy i edukacji, a także umożliwiać łatwą i prostą obsługę.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!