25.10.2022

10 lat serii "Czytam sobie"

 Czy znacie serię książek "Czytam sobie" Wydawnictwa Harper Collins Polska?„Czytam sobie” to kompleksowy program do nauki samodzielnego czytania przeznaczony dla dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Program ten zgodny jest z zaleceniami metodyków i stworzony został przy współpracy z wybitnymi polskimi autorami i ilustratorami.
W tym roku cała seria ma piękny, okrągły jubileusz, kończy bowiem już 10 lat! 

"Pierwsze słowa. Zestaw Edukacyjny"  to bogaty zestaw do nauki czytania, który w przyjazny sposób zapoznaje dzieci z literkami i pierwszymi wyrazami. Z pomocą elementów z zestawu wykonywać możemy mnóstwo przeróżnych ćwiczeń: dopasowanie podpisów do obrazków, układanie słów, tworzenie własnych kart, spacer z literami, szukanie literowych i obrazkowych szczegółów, szukanie samogłosek w wyrazach, itp.

Cały zestaw "Pierwsze słowa. Zestaw Edukacyjny"  powstał z myślą o rodzicach, którzy chcą i lubią bawić się ze swoimi dziećmi, wspomagając ich naturalną ciekawość i chęć samodzielnego czytania. Nie jest związany z konkretną metodą nauki czytania, choć moim zdaniem sporo w nim Montessori, i można go stosować na różne sposoby. Jest starannie wykonany, ilustracje są jasne i zrozumiałe dla dzieci, kartonowe elementy dają nam gwarancję, iż zestaw posłużyć nam może przez długi czas.

Zestaw ten chętnie używany był przez mojego syna i wspominałam o nim również w tym poście: Czytam sobie- pierwsze słowa. Zestaw edukacyjny do nauki czytania


Książeczki z serii Czytam Sobie są natomiast podzielone na 3 różne poziomy i w zależności od tego, na jakim poziomie czytania są nasze dzieci, po taki poziom sięgamy. Poziom pierwszy to duża czcionka i pojedyncze zdania, poziom trzeci to już praktycznie sam tekst bez obrazków.

Zachęcamy do poznania całej serii Czytam sobie, a także do korzystania z serwisu www.czytamsobie.pl, w którym znajdziemy m.in. różne akcje czytelnicze, strefę wiedzy i rozmaite materiały do pobrania. 
2 komentarze:

  1. Mamy książki z tej serii, bardzo ją lubimy i wszystkim polecamy:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa seria będę musiała ją poszukać dla mojego synka

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!