5.07.2022

Wakacje, ale nie od higieny!

Czas wakacyjny rozpoczęty! Wyjazdy większe lub mniejsze, relaks i odpoczynek, wolne od pracy i obowiązków. Wolne od pracy i obowiązków nie oznacza jednak wolnego od higieny, a w szczególności od dbania o swoje zęby. Na to wakacje nie przysługują, jeżeli chcemy cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami, a także zdrowymi dziąsłami. 

Warto postawić na pielęgnację produktami dobrej jakości, takimi, które tworzone są pod skrzydłami specjalistów i wysoko wyspecjalizowanych stomatologów. Godne polecenia są m.in. produkty tworzone przez Pierre Fabre, jak np. produkty Elgydium. Pasty do zębów podzielone są wg problemów, z jakimi możemy się borykać: podrażnione dziąsła, próchnica, płytka nazębna, wrażliwe dziąsła lub zęby, wybielanie zębów czy ząbkowanie u najmłodszych - na każdy problem znajdzie się rozwiązanie.

Pasta, którą używam ostatnimi czasy, to Elgydium przeciwpróchnicowa pasta do zębów. Została ona stworzona w celu zapewnienia skutecznej ochrony przeciwko kwasom przyczyniającym się do próchnicy. Ma smak miętowy i zawiera 1350 ppm fluoru oraz syliglikol, który sprzyja wiązaniu fluoru na powierzchni zęba. Może być ona stosowana przez osoby dorosłe, nastolatków i starszych dzieci. Pasta ma bardzo przyjemny, delikatny posmak i, co najważniejsze, skuteczne działanie.

Oczywiście dbanie o zęby i dziąsła to nie tylko używanie pasty do zębów. Nie zapominajmy o stosowaniu płynów do płukania jamy ustnej, a także nici dentystycznych. Regularne sięganie po te wszystkie produkty odwdzięczy się nam pięknymi i zdrowymi zębami ;-)  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!