5.07.2022

Książki na wakacyjny czas

Zapraszam na kilka propozycji czytelniczych idealnych na wakacyjny czas.Kubuś i Anioł Snu. Lucinda Riley, Harry Whittaker.
Bill i jego rodzina właśnie się przeprowadzili. Ale pomimo że ma teraz naprawdę duży pokój i wspaniały ogród, w którym może się bawić, chłopiec tęskni za swoim starym rodzinnym domem. Leżąc nocą w łóżku, długo nie może zasnąć. Zaniepokojony wsłuchuje się w tajemnicze dźwięki, niepokojące trzaski i skrzypienia. Na szczęście jest ktoś, kto nad nim czuwa. Czy Will Destiny, Anioł Snu, zdoła udowodnić Billowi, że to, czego początkowo nie rozumiemy, może okazać się najbardziej magicznym z odkryć?

Jest to pierwsza książka z nowego cyklu "Aniołowie Stróże". Pozycje z tej serii mają za zadanie oswoić dzieci z różnymi lękami i zmartwieniami, pomóc im rozwiązać rozmaite problemy. Na uwagę zasługuje także bardzo ładne wydanie  - większy format, twarda oprawa, ładne ilustracje. Propozycja ta idealnie sprawdzi się jako prezent dla każdego dziecka!

Książki na wakacyjny czas - Wydawnictwo Albatros

Książki na wakacyjny czas - Wydawnictwo Albatros

Jej ostatnie wakacje. C.L.Taylor. 
Dwa lata temu siostra Fran, Jenna, wyjechała na małą wyspę w pobliżu Malty, na obóz dla osób z problemami psychicznymi, i zaginęła. Dwoje innych uczestników straciło życie w nieszczęśliwym wypadku, a organizator wyjazdu, charyzmatyczny mówca motywacyjny Tom Wade, trafił do więzienia jako człowiek pośrednio odpowiedzialny za ich śmierć. Po wakacjach, które przeistoczyły się w koszmar, pozostało jednak wiele pytań… Teraz okryty niesławą Lekarz Duszy wychodzi na wolność, a jego przedsiębiorcza i apodyktyczna żona Kate usiłuje za wszelką cenę pomóc mu wznowić działalność i odzyskać dawną renomę – oraz pieniądze. Tymczasem bliscy zaginionej Jenny nadal szukają odpowiedzi. Fran, zdeterminowana, by poznać prawdę, zapisuje się pod fałszywym nazwiskiem na pierwszy po dłuższej przerwie organizowany przez Lekarza Duszy wyjazd i staje oko w oko z mężczyzną, który jako jedyny może wiedzieć o losie jej siostry coś więcej. Tylko czy Fran, która szybko zwraca uwagę bezwzględnej Kate, uda się w ogóle przetrwać ten obóz? A może są na nim osoby, które wolą, żeby nikt nigdy nie odkrył, co tak naprawdę stało się z Jenną?


Ta książka to nie lada gratka dla wszystkich fanów powieści tej autorki. Bardzo dobry thriller, wciągający, pisany z różnych perspektyw, pełen tajemnic i zaskakujących zwrotów akcji. Nie odłożycie go, zanim nie dojdziecie do końca!   

Książki na wakacyjny czas - Wydawnictwo Albatros

Czarny telefon. Joe Hill. 
Jack Finney ma trzynaście lat i poważne kłopoty. W ciągu dwóch lat w tajemniczych okolicznościach zaginęło kilku chłopców z jego miasteczka. A teraz on obudził się w nieznanej piwnicy… której ściany są pokryte krwią. Na jej środku stoi stary czarny telefon, który wciąż opętańczo dzwoni, choć dawno temu został odłączony… Czy z pomocą duchów ofiar psychopaty Jackowi uda się uniknąć śmierci?

Idealna propozycja dla amatorów mocnych wrażeń! Po tej lekturze zapomnijcie o spokojnej nocy, bowiem jestem przekonana, że mocne emocje, czy wręcz strach, nie pozwolą Wam zasnąć...
To opowiadania, które udowadniają, że ich autor jest jednym z najważniejszych pisarzy literatury grozy XXI wieku. Koszmary, obsesje i niespełnione sny, które ukształtowały XX wiek, najbardziej przerażające stulecie w dziejach ludzkości. Historie, które zjeżą Wam włos na głowie i każą Wam prosić o więcej… 

Książki na wakacyjny czas - Wydawnictwo Albatros

Rytm Harlemu. Colson Whitehead. 
Dla swoich klientów i sąsiadów ze Sto Dwudziestej Piątej Ulicy w Harlemie Ray Carney jest uczciwym sprzedawcą niedrogich mebli, prowadzącym przyzwoite życie i dbającym o żonę, która właśnie spodziewa się drugiego dziecka. I nawet jeśli zamożni rodzice Elizabeth nie akceptują ani zięcia, ani jego ciasnego lokum naprzeciw stacji metra, on właśnie tutaj czuje się jak w domu.
Niewiele osób wie, że Ray trzyma sztamę z grupą bandytów i oszustów z przedmieścia. Czasy są trudne, z kasą jest cienko, interes z sofami na raty kręci się raczej niemrawo, więc jeśli jego kuzyn Freddie od czasu do czasu podrzuca mu jakiś pierścionek czy naszyjnik, Ray nie wnika, skąd się wzięły. Zna dyskretnego jubilera, który też nie zadaje pytań.

Wkrótce Freddie dołącza do ekipy, która planuje obrabować luksusowy hotel, a interes Raya ma posłużyć za zasłonę dymną. Napad, jak należało się spodziewać, nie przebiega zgodnie z planem i Ray musi znaleźć nowych klientów. Podejrzanych gliniarzy, bezwzględnych lokalnych gangsterów, przedstawicieli branży porno i wszelkiego rodzaju najgorsze szumowiny z Harlemu – żeby przeżyć, nie może być zbyt wybredny.

Powieść, którą określiłabym bardziej jako powieść obyczajową niż kryminalną. Dużo smaczków i ciekawostek o życiu w tej północnej dzielnicy NYC w latach 60. Ciekawie przedstawieni bohaterowie, interesująca treść - książkę czyta się spokojnie, ale z dużym zainteresowaniem. No i ta świetna okładka!

Książki na wakacyjny czas - Wydawnictwo Albatros

Zapomniany Ogród. Kate Morton.
W przeddzień pierwszej wojny światowej na statku płynącym do Australii znaleziono porzuconą dziewczynkę. Tajemnicza kobieta, zwana Autorką, obiecała się nią opiekować – a potem przepadła bez śladu.

W noc dwudziestych pierwszych urodzin Nell O’Connor poznaje sekret, który na zawsze zmieni jej życie. Kilkadziesiąt lat później Nell wsiada na pokład statku płynącego do Anglii, by wreszcie poznać prawdę o sobie. Droga wiedzie ją na smagane wiatrem wybrzeża Kornwalii, do tajemniczej posiadłości Blackhurst, należącej do arystokratycznego rodu Mountrachet.

Po śmierci Nell jej wnuczka, Cassandra, otrzymuje niespodziewany spadek. Dom zwany Cliff Cottage i otaczający go ogród kryją w sobie tajemnice związane z Mountrachetami i zaginioną autorką mrocznych wiktoriańskich baśni. To tam Cassandra odkryje prawdę o swojej rodzinie i rozwikła stuletnią tajemnicę zaginionej dziewczynki.

To kolejna książka należąca do Serii Butikowej charakteryzującej się przepięknym wydaniem i równie piękną, ciekawą treścią. Rodzinne tajemnice i sekrety, intrygi i niedopowiedzenia i trzy różne perspektywy czasowe, które dodatkowo urozmaicają nam całą treść. Piękna, wzruszająca powieść!

Książki na wakacyjny czas - Wydawnictwo Albatros


Książki na wakacyjny czas - Wydawnictwo Albatros
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!