25.05.2022

Propozycje czytelnicze dla najmłodszych

 Zapraszam serdecznie na kilka nowości czytelniczych dla najmłodszych czytelników.
Minecraft. Niesamowite kompaktowe konstrukcje to podręcznik do gry, z którego można się dowiedzieć, jak opracować, zbudować i modyfikować ponad 20 nowych miniprojektów w Minecrafcie – począwszy od rakiety kosmicznej, poprzez podziemną kolejkę, aż po dżunglowe sanktuarium, latarnię morską czy kuter holowniczy. Książka zawiera szczegółowe instrukcje i diagramy przestrzenne, a każdy projekt ma określony stopień trudności oraz podany szacunkowy czas wykonania, dzięki czemu zawarte tu pomysły będą gratką zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych graczy. Zdobyta wiedza i umiejętności z łatwością mogą stać się punktem wyjścia do stworzenia własnych imponujących projektów.

Autor: Sherin Kwan, Alex Wiltshire, Milo Bengtsson
Ilustrator: Mojang
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Oprawa: twarda
Objętość: 96 stron
Format: 148x210
ISBN: 978-83-276-7235-3
Grupa docelowa: 7-12 lat
Premiera: 18.05.2022Minecraft. Saga Stonesword. Moby rządzą to kolejna odsłona przygód Morgana, Ash, Harper, Po i Jodi, czyli druga część z nowej serii powieści pt. „Saga Stonesword”, których akcja toczy się w świecie Minecrafta. Po i jego przyjaciele schodzą głęboko pod ziemię, aby stawić czoła kolejnemu wrogiemu wcieleniu Króla Przywoływaczy… zjawisku, które potrafi zwrócić przeciwko nim dosłownie każdego minecraftowego moba! To jednak nie koniec kłopotów, bo w świecie rzeczywistym Po postanowił startować na przewodniczącego samorządu uczniowskiego! 
Książka powinna przypaść do gustu każdemu fanowi Minecrafta!

Autor: Nick Eliopulos
Ilustrator: Alan Batson, Chris Hill
Tłumaczenie: Anna Hikiert
Oprawa: twarda
Objętość: 144 strony
Format: 148x210
ISBN: 978-83-276-7136-3
Grupa docelowa: 7-12 lat
Premiera: 18.05.2022
Muminek i nowy przyjaciel oraz Muminek i tajemnica lata to dwie kolejne książeczki opowiadające o przygodach Muminków oraz ich przyjaciół. Te urocze opowieści wprost z Doliny Muminków to zaproszenie do wspólnej lektury dla całej rodziny i punkt wyjścia do wartościowych rozmów z najmłodszymi. Przepiękne, nawiązujące do oryginalnych grafik Tove Jansson ilustracje tworzą niepowtarzalny klimat, w którym rozsmakują także dorośli czytelnicy. 

Autor: Tove Jansson
Ilustrator: Moomin Characters
Tłumaczenie:
Oprawa: miękka
Objętość: 32 strony
Format: 210x260
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 18.05.2022Jak dawniej żyły dzieci to kolejna propozycja serii Chcę wiedzieć. Akademia Mądrego Dziecka, skierowanej do starszych przedszkolaków i najmłodszych uczniów. To tematy, które fascynują dzieci oraz piękne, nowoczesne ilustracje, które w przyjazny sposób przedstawiają różne zagadnienia i ułatwiają zrozumienie treści. Bohaterowie tej bogato ilustrowanej książki opowiadają o swoich domach, zajęciach i rodzinach. Poznajemy ich kulturę oraz styl życia, a związku z tym, że pochodzą oni z różnych stron świata i odległych epok, historie te są niezwykle ciekawe i interesujące!

Autor: Ben Hubbard
Ilustrator: Christiane Engel
Tłumaczenie: Kazimierz Pytko
Oprawa: twarda
Objętość: 48 stron
Format: 230x280
ISBN: 978-83-276-6910-0
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera:18.05.2022
Pięknie się różnimy to książka, która uczy, na czym polega niepełnosprawność fizyczna i intelektualna, pomaga też zwalczać szkodliwe stereotypy, m.in. dotyczące ról społecznych czy podziałów na „chłopięce” i „dziewczęce”. Uświadamia, że rodziną można być na wiele sposobów – ważne, by czuć się kochanym i otoczonym opieką. Niesie ze sobą też ważne przesłanie: nie zawsze się ze sobą dogadujemy, a odmienne zdania są nieuniknione, gdy przebywa się blisko innych osób. Ważne, by się szanować, traktować innych miło, a różnice wykorzystać do tego, by nauczyć się czegoś od siebie nawzajem. Książka ta uświadamia, że świat jest wspaniale urozmaicony właśnie dzięki temu, że pięknie się różnimy, choć mamy ze sobą wiele wspólnego - odczuwamy podobne emocje i często lubimy te same rzeczy.

Autor: Tracey Turner
Ilustrator: Asa Gilland
Tłumaczenie: Kazimierz Pytko
Oprawa: twarda
Objętość: 48 stron
Format: 237x280
ISBN: 978-83-276-7080-9
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera:18.05.2022
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!