10.02.2022

Ciekawe pozycje czytelnicze dla starszych dzieci

 Zapraszam serdecznie na kilka ciekawych propozycji czytelniczych dla nieco starszych dzieci.
Zaklęty Las. Enid Blyton.
Zaklęty Las to najniezwyklejszy las na świecie. Drzewa szumią tam magiczne zaklęcia, na muchomorach ucztują elfy, ale najbardziej niesamowite jest w nim… Niebosiężne Drzewo.

Trójka rodzeństwa, Frannie, Beth i Joe, mimo przestróg postanawia dotrzeć na sam szczyt tego drzewa, gdzie znajduje się przejście do zaczarowanych krain – codziennie do innej. Dlaczego tak męcząca jest Kraina Skiku-Skok? Kogo porwały wstrętne stwory z Krainy Rudych Goblinów? Jak można uciec z Wirującej Krainy, która kręci się jak karuzela?

Niebosiężne Drzewo pełne jest nietypowych mieszkańców. Madame Piorę cały czas wylewa na wszystkich brudną wodę z prania. Wróżka Puszka karmi dzieci pysznymi Wybuchowymi Ciasteczkami. A pan Księżyc pozwala im zjechać po ogromnej poduszkowej zjeżdżalni, ale pod warunkiem że wrócą i przyniosą mu… toffi. Frannie, Beth i Joe wiedzą, że muszą dotrzymać obietnicy i wspiąć się ponownie na Niebosiężne Drzewo, choć trochę obawiają się tego, do jakiej krainy trafią tym razem...

Czego w tej książce nie ma! W każdym rozdziale przygoda goni przygodę, nieustanie coś się dzieje. Fantastyczna powieść, którą czyta się z wypiekami na twarzy! Już sam fakt, iż jej autorka, Enid Blyton, jest według UNESCO najczęściej tłumaczoną autorką literatury dziecięcej, może świadczyć o tym, iż lektura tej pozycji jest czystą przyjemnością ;-) Świetna książka na wspólne czytanie razem z dzieckiem!Tajemnica domu w Bielinach. Katarzyna Berenika Miszczuk.
W życie rodzeństwa Lipowskich – Bogusi, Leszka, Tosi i Dąbrówki – bez zaproszenia wkracza ZMIANA. Muszą zostawić rodzinną Warszawę i przeprowadzić się do Bielin. Rodzice wywrócili ich życie do góry nogami, kiedy podjęli decyzję o ROZWODZIE. Zmianom nie ma końca, bo zamieszkują w wielkim domu ciotki Mirki, w młodości szeptuchy, teraz schorowanej staruszki, która w dodatku z każdym dniem wydaje się tracić coraz bardziej kontakt z rzeczywistością, a w cichych rozmowach pojawia się słowo ALZHEIMER.

Wychowane w stolicy dzieci na wsi poznają inny świat – starych wierzeń, szeptuch, bóstw i demonów. Czy to tylko SŁOWIAŃSKIE LEGENDY, czy może na własnej skórze młodzi Lipowscy przekonają się, że to nie zapomniane zabobony, ale prawda.

Jest to pierwszy tom nowego cyklu Klub Kwiatu Paproci. W książce nie brakuje magii, słowiańskich mitów i wierzeń, które cudownie rozwijają wyobraźnię dziecięcą. Pojawia się także nutka tajemniczości, a czasami nawet grozy. Przyjemna lektura dla kilkunastolatków!


Przyjaciele na śmierć i życie. Andrew Norriss.
Niełatwo być nastolatkiem. Jeszcze trudniej – gdy wszyscy w szkole uważają cię za dziwaka. Wszystko jednak może się zmienić, gdy spotka się osobę, przy której można być całkowicie sobą. Dla której nie jest się niewidzialnym…

Francis i Jessica przez długi czas czuli się niewidzialni i samotni, każde z innego powodu. Ich przypadkowe spotkanie na szkolnym boisku zapoczątkuje zaskakujący ciąg zdarzeń, który wywróci codzienność do góry nogami. Razem z Andi i Rolandem stworzą nierozłączną paczkę, a także podejmą się rozwiązania zagadki: jak umarła Jessica i dlaczego jej duch nadal kręci się wśród żywych?

Okładka tej powieści może być nieco myląca, bowiem sama historia jest mocna i bardzo wzruszająca. Dotyka ona poważnych tematów, takich jak uczucie osamotnienia, odrzucenia, poczucia inności i niezrozumienia. Pojawia się również temat śmierci, ale tu nic więcej nie napiszę, aby nie zaspoilerować treści. Bardzo dobra powieść, którą dedykowałabym bardziej młodszym nastolatkom niż dzieciom z racji powagi tematu, który mógłby ich nieco przygnieść...


Tilda i Kurzołek. Andrus Kivirahk.
Mała Tilda nie pamięta swojego taty. Bardzo kocha mamę, ale w samotności zastanawiała się, czy jest podobna do taty, kim był i dlaczego umarł. Może o nim rozmawiać tylko z przyjacielem Lukasem…

Lukas ma swoje zmartwienia. Nie wie, co chce robić w życiu. Wszystkie zawody świata, te prawdziwe, wydają mu się nudne. Za to lubi czytać i – gdyby to było możliwe – chętnie zostałby pogromcą wampirów lub piratem, ale wie, że takiej pracy nie ma. Tymczasem wszyscy nazywają go leniem i darmozjadem…

Pewnego dnia do domu Tildy przybywa maleńki jak ziarnko kurzu aniołek. Aniołek-kurzołek, który ma moc przywracania wspomnień. Dzięki niemu zmieni się życie dziewczynki, jej przyjaciela, a także wielu innych mieszkańców miasta.

Piękna i wzruszająca pozycja, którą czyta się niczym filozoficzną baśń nakreśloną w stylu H.H.Andersena. Zbuntowana dziewczynka mieszkająca z nieszczęśliwą, wiecznie smutną mamą, dla której temat męża nie istnieje, jest on bowiem zbyt bolesny.... Dziewczynka nie chce jednak odpuścić i koniecznie chce dowiedzieć się czegoś o swoim ojcu. Jaki był, czy jest do niego podobna, czy ma jego oczy, a może włosy? W niedługim czasie dochodzi do serii magicznych zdarzeń, które wiele zmienią i wyjaśnią... Jeśli lubujecie się w magicznych, tajemniczych klimatach, wobec tej książki nie możecie przejść obojętnie!Stadnina Apley Towers. Ta silna. Myra King.
W jednym z najpiękniejszych miejsc na ziemi, w Afryce Południowej u wybrzeży Oceanu Indyjskiego, znajduje się Apley Towers – szkółka jeździecka, w której dwie przyjaciółki odkrywają siebie i dowiadują się, co jest najważniejsze w życiu.

Kiedy do Apley przybywa nowa, tajemnicza amazonka, Kaela i Trixie natychmiast przechodzą do defensywy. Nie dość, że jest niebezpiecznie utalentowana, to do tego upiera się przy noszeniu drogich okularów przeciwsłonecznych podczas jazdy. Kim jest dziewczyna w okularach i dlaczego uparcie wytyka Kaeli i Trixie ich błędy? Kaela musi rozgryźć Angelę May, a przy okazji dokładniej poznać samą siebie.

Książka ta bez wątpienia przypadnie do gustu przede wszystkim dziewczętom, jak i osobom kochającym konie i wszystko to, co z nimi związane. Czyta się ją przyjemnie i lekko, od razu przenosząc się w świat jeździectwa. Polecam! 
1 komentarz:

 1. hello dear sir/madam
  I read your blog Tajemnica domu w Bielinach. Katarzyna Berenika Miszczuk.for a long time. That's why you are requested to add this post to our blog in your portal.
  Verify in our blog this blog.professionalmovers.in . We keep sharing your blog with us from time to time.
  thank you

  This is My Blog:- Packers And Movers Bangalore

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!