22.12.2021

Obozy i kolonie młodzieżowe - czy warto wysłać dziecko na obóz?

Jeśli zastanawiacie się, czy warto wysłać dziecko na obóz czy też kolonię, ten artykuł z całą pewnością pomoże Wam odpowiedzieć na to pytanie.
Wybór obozu czy też kolonii dla swojego dziecka to nie lada wyzwanie. Z jednej strony szeroka oferta przeróżnych biur podróży, tych większych, jak i zupełnie malutkich, z drugiej strony dylemat, czy nasze dziecko odnajdzie się na tym wyjeździe, czy tematyka będzie dla niego odpowiednia, a także to, czy po prostu będzie szczęśliwe i zadowolone z wyjazdu. 


Wszystkie aspekty są równie ważne i istotne. Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić, jest wybór odpowiedniego organizatora. Warto udać się do placówki, które powszechnie znane jest na rynku turystycznym, jest sprawdzone, działa na nim od wielu lat i poszczycić może się obszerną historią przeprowadzonych różnorodnych imprez turystycznych. 


Drugą rzeczą jest ocenienie razem ze swoją pociechą, czego oczekuje od tego wyjazdu - czy chce podszkolić znajomość języka obcego, czy pragnie stać się aktorem choć przez kilka dni, ćwicząc swój warsztat teatralny, czy chce wyżyć się artystycznie, malując i rzeźbiąc, czy może najbardziej na świecie kocha tańczyć i marzy przede wszystkim o występie na scenie. Jeśli uda nam się to ustalić, nie pozostaje nam nic innego, jak udać się do wybranej agencji turystycznej i zdecydować się na konkretny, wybrany przez nas obóz tematyczny.


Warto pamiętać o tym, iż wyjazd dziecka na obóz za granicą czy też w kraju daje mu niepowtarzalną okazję do nauki samodzielności. Tam nikt za niego nie pościeli łóżka, nie przygotuje ubrania na następny dzień, nie pomoże mu w kąpieli czy też nie umyje włosów. Te pozornie drobne czynności wykonywane każdego obozowego dnia staną się dla dziecka zupełnie naturalne i nawet po powrocie do domu chętnie powinno je praktykować. Z oczywistą korzyścią dla jego rozwoju i samodzielności.

Kolonie i obozy to także poznawanie nowych miejsc i nowych osób, a to zawsze jest w cenie. Znajomości i przyjaźnie trwać mogą jeszcze przez długie lata, a odwiedzone zakątki w kraju czy za granicą pozostaną w pamięci na zawsze.Jednym z biur podróży, które posiada renomowaną pozycję na rynku turystycznym i które śmiało można wziąć pod uwagę przy wyborze organizatora wyjazdu, jest Almatur. Kolonie i obozy z nimi to czysta przyjemność! Jest to firma zbierająca dobre opinie, prężnie działająca od 1956 roku, a więc już ponad 65 lat! Poszczycić się ono może szerokim wachlarzem ofert obozów i kolonii dla dzieci i młodzieży. Obozy dla młodzieży, jakie możemy znaleźć, to m.in. obozy wakacyjne, obozy młodzieżowe za granicą, liczne obozy sportowe, takie jak rowerowe, pływackie, narciarskie, windsurfingowe, a także kulinarne, paintbllowe, plastyczne, snowboardowe i dużo innych zarówno w kraju, jak i za granicą. 


Jeśli nasze dzieci lubują się w tematyce oryginalnej i nietuzinkowej, również powinny być zadowolone- Minecraft, Magia i Czary, Konwent Mangi i Anime, Przygoda, Paintball i Archery Tag, Youtube i TikTok. Każdy znajdzie coś dla siebie!


Biuro, które ma ugruntowaną pozycję na rynku, to bardzo często szereg profitów, o których warto pamiętać i z których warto korzystać. 

Almatur oferuje nam m.in.: zniżki na obozy młodzieżowe, gdzie przedsprzedaż trwa do 15 grudnia, kiedy to Almatur oficjalnie rozpoczyna sprzedaż obozów, kolonii i kursów językowych 2022. To również zniżki z legitymacją ISIC, obniżki dla stałych klientów, którzy mogą cieszyć się z Programu Lojalnościowego, a także honorowanie Bonu Turystycznego, o którym wciąż warto pamiętać. Dodatkowo w ofercie dostępny jest Pakiet Gwarancyjny, który polega na zachowaniu gwarancji niezmienności ceny już wykupionej oferty (np. w przypadku gwałtownej zmiany kursów walut, inflacji itp). Ciekawe są także pakiety Całą Paczką na Wakacje oraz Przyprowadź Przyjaciela. Pierwsza z nich to oferta limitowana polegająca na tym, iż jeżeli 4 osoby, znajomi, zgłoszą się do biura Almatur w celu zakupu obozu, każda z tych 4 osób otrzyma bezpłatnie koszulkę Almaturu lub bon do Young Reporter o wartości 50 zł. Druga propozycja polega na tym, że jeżeli stały klient zachęci nowego klienta do zakupu obozu Almatur, obydwoje otrzymują koszulki Almaturu lub bon do Young Reporter o wartości 50 zł.,


Biuro poszczycić się może szeroką flotą własnych autokarów oraz 17 własnymi stacjonarnymi placówkami, w których można zasięgnąć informacji bezpośrednio od pracowników Almaturu. Bardzo istotne jest również to, iż osobami pracującymi w Biurze Podróży Almatur jest wyspecjalizowana kadra, nauczyciele, wychowawcy świetlic, pracownicy domów kultury, których uprawnienia są weryfikowane przez Kuratora Oświaty. Jest to niezwykle istotne zwłaszcza wtedy, kiedy po raz pierwszy decydujemy się wysłać własne dziecko na obóz czy też kolonię. Wybór dobrego organizatora obozu i kolonii oraz zdecydowanie się na najbardziej dla nas tematycznie odpowiedni wyjazd - taki wypoczynek musi się udać i zapewni nam masę wspaniałych przeżyć i wspomnień! 


 ** Artykuł powstał we współpracy z Biurem Podróży Almatur * *               


4 komentarze:

 1. Mój starszy syn był na koloniach, przed pandemią. Teraz już drugi rok nigdzie nie wyjeżdżał, jedynie do rodziny.
  Będę miała to biuro na uwadze w przyszłe wakacje :)

  OdpowiedzUsuń
 2. my wynajęliśmy domki na nocleg i jedziemy w Bieszczady razem z dzieciakami :) między świętami a Nowym Rokiem byliśmy w pracy, więc urlopu się nazbierało i można spędzić razem całe dwa tygodnie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Moim zdaniem jak najbardziej warto wysyłać dzieci na obozy. Jak byłam mała to często uczestniczyłam w tego typu wyjazdach. Dzięki temu narodziła się we mnie miłość do podróżowania. Z tego powodu zdecydowałam się studiować turystykę na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!