20.10.2021

"Terra. Jak dobrze znasz świat?" i "Na barana" - propozycja gier dla dzieci

 Propozycje dwóch ciekawych gier dla dzieci w różnym wieku z Wydawnictwa Egmont - zapraszam!
Terra. Jak dobrze znasz świat? 
Gra świetnie sprawdza się podczas wszelkich spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Dzięki temu, że ma proste reguły, zapewnia emocjonującą rozrywkę i dostarcza mnóstwo ciekawych informacji, jest grą, którą warto mieć w swoim posiadaniu ;-) 

Na czym polega gra?
Podczas rozgrywki czekają na nas różne niespodzianki, trudne zagadki, nieoczekiwane fakty, zadziwiające informacje. Zdobywamy punkty nie tylko wtedy, kiedy udzielimy poprawnej odpowiedzi, ale także za odpowiedzi przybliżone, oszacowane przez nas. Musimy tu jednak zachować ostrożność i przyglądać się, jak obstawiają inni gracze - nie możemy ryzykować za bardzo, bowiem możemy stracić wcześniej zdobyte punkty. A sprawdzamy swoją wiedzę, odpowiadając na rozmaite pytania - ile metrów długości ma most Golden Gate Bridge? W którym mieście na Ziemi żyje najwięcej mieszkańców? Jak daleko w niebo sięga najwyższa wieża kościelna na świecie i jaką głębokość ma najgłębsze jezioro?

Co najbardziej podoba nam się w tej grze?
W grze najbardziej podoba nam się to, iż jest prawdziwą kopalnią wiedzy! Tocząc rozgrywkę przyswajamy mnóstwo wiedzy, co jest bez wątpienia ogromnym plusem w przypadku dzieci. W grze podoba nam się również to, iż każda rozgrywka jest inna. Nie ma możliwości, aby się ona powtórzyła, bowiem na kartach gry zebrano aż 900 zadań!

Jakie są elementy gry?
- plansza, 
- 150 kart czterech poziomach trudności, 
- 1 pudełko na karty, 
- 36 kilkukolorowych znaczników.

Dane szczegółowe gry:
nazwa gry: Terra. Jak dobrze znasz świat?
producent: Egmont
wiek: + 10 lat
płeć: chłopiec/ dziewczynka
ilość graczy: 2 - 6Na barana.
Jest to kooperacyjna gra dla całej rodziny, przy której świetnie bawią się nawet najmłodsze dzieci.

Na czym polega gra?
W słoneczny wiosenny poranek rodzinka Sztapelków ma ochotę na podwórkową zabawę z balonikiem i puszczenie latawca. Jednak okazało się, że w nocy wiatr zwiał wszystkie zabawki na drzewo! Zadaniem graczy jest pomóc rodzince poruszać się po ogrodzie i wspinać się na barana, żeby przed zachodem słońca zdjąć wszystkie zabawki z drzewa. Ale które zebrać jako pierwsze? Balon, piłkę czy latawiec? Kto z rodziny ma wspiąć się na barana? Gracze sami mają ocenić, co będzie najlepsze i pozbierać pogubione przedmioty. 
W ­grze nie występuje rywalizacja między ­graczami, ponieważ wszyscy mają wspólny cel. Gracze poruszają się pionkami po planszy wokół drzewa, oraz ustawiają pionki jeden na drugim, aby zebrać 4 żetony zabawek, zanim żeton słońca dotrze na koniec swojego toru.

Co najbardziej podoba nam się w tej grze?
Bez wątpienia najbardziej podoba nam się to, iż jest to gra kooperacyjna, a zatem gracze grają ze sobą, a nie przeciwko sobie. Jest to szczególnie ważne w przypadku małych dzieci, które często smucą się czy też złoszczą podczas przegrywania. Bardzo podoba nam się również wydanie gry - wszystkie detale są starannie wykonane, są ładne i kolorowe. Po taką grę aż chce się sięgać!

Jakie są elementy gry?
- plansza, 
- 4 drewniane pionki, 
- składające się z dwóch części drzewo, 
- tarcza losująca ze strzałką, 
- 4 żetony przedmiotów, 
- żeton słońca, 
- elementy służące do rozszerzenia i do dodatkowych wariantów gry: 8 żetonów małych zwierząt i 4 żetony dużych zwierząt.

Dane szczegółowe gry:
nazwa gry: Na barana.
producent: Egmont
wiek: + 3 
płeć: chłopiec/ dziewczynka
ilość graczy: 2 - 6
czas gry: 15 minutDziękuję Wydawnictwu Egmont za egzemplarze recenzenckie.

2 komentarze:

  1. Dziękuję za propozycje. Sama obecnie jestem w poszukiwaniu czegoś na jesienne oraz zimowe wieczory dla dzieciaków. W lecie tak czesto nie graliśmy w gry planszowe z uwagi na ładną pogodę (chodziliśmy na długie spacery). Jednak teraz w zimniejsze dni, lubimy sobie wspolnie usiąść i w coś pograć.

    Od siebie polecam jeszcze to miejsce:
    https://www.eduksiegarnia.pl/ukladanki-lewopolkulowe

    W sklepie można kupić wartościowe układanki, ktore wspomagają naukę pisania czy liczenia.

    OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!