16.09.2021

"Zakazane miejsca na świecie" i "Milion ostryg na szczycie góry" - dwa piękne picturebooki

Dwa świeżutkie, ślicznie wydane picturebooki z Wydawnictwa Znak Emotikon, które przypadną do gustu zarówno starszym, jak i młodszym. Zapraszam!Pięknie wydane książki o nieco większym formacie i ładnych, artystycznych ilustracjach. Nie ma mowy, aby te książki mogły się nie podobać! Są to pozycje, które zawierają sporą dawkę wiedzy i zawiłe sprawy wyjaśniają w prosty i ciekawy sposób. 

"Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem" Patrick Makin
Jest to książka, dzięki której odkrywamy miejsca, o których nawet nie marzyliśmy. Co upiornego jest w japońskiej wyspie Hashima, że wstęp na nią jest surowo wzbroniony? Czy amerykańska baza wojskowa – Strefa 51 – rzeczywiście ukrywa prawdę o istnieniu UFO? Bo jeśli nie, to dlaczego nie można tam wejść? Czy słyszeliście o labiryntach pełnych ludzkich kości w paryskich katakumbach? Dla zwiedzających jest dostępna tylko ich niewielka część. Niejeden śmiałek zapuścił się jednak głębiej, lecz przepadł bez wieści… A może chcielibyście wejść do uśpionego wulkanu lub dotrzeć na samo dno Rowu Mariańskiego? Te zakazane i tajemnicze miejsca mogą się Wam ukazać, jeśli zdecydujecie się na wspólną podróż magicznym dywanem! Książka prezentuje aż 19 niedostępnych miejsc, często miejsc pełnych grozy i niezbadanych tajemnic.
Pozycja dedykowana jest dzieciom od 6. roku życia.
„Milion ostryg na szczycie góry” Alex Nogués

Co kryje w sobie ziemia? Co robi milion ostryg na szczycie góry? Gdzie znaleźć kości dinozaura? Czego można się nauczyć o historii Ziemi od skamieniałych mięczaków?

W książce tej ruszamy ze znanym geologiem w fascynującą podróż przez miliony lat i odkrywamy, jakie tajemnice kryje w sobie ziemia. Dowiemy się, czym są ruchy mórz, warstw i płyt tektonicznych i dlaczego morze się porusza.  Poznamy, czy to prawda, że kontynenty wędrują i odkryjemy, jak powstaje trzęsienie ziemi. 

Pozycja dedykowana jest dzieciom od 4. roku życia.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!