2.09.2021

Nowości czytelnicze dla dzieci

 Zapraszam na kilka nowości czytelniczych dla najmłodszych z Wydawnictwa Harper Collins PolskaPozycje z serii Zgadnij kto to? należą do kolekcji czterech książek z fascynującymi zagadkami i  ilustracjami nawiązującymi do popularnej gry planszowej. Każda książka to pasjonująca historia przeznaczona dla starszych dzieci (8+), która rozwija umiejętność logicznego myślenia. Czytelnik razem z bohaterami dzięki zadawaniu odpowiednich pytań analizuje wskazówki, eliminuje podejrzanych i rozwiązuje zagadkę.

Zgadnij kto to? Dziecko słońca oraz Zgadnij kto to? Śledztwo w Nowym Jorku to pasjonujące historie w świetny sposób ćwiczące naszą spostrzegawczość. Książki zawierają oryginalne ilustracje nawiązujące do popularnej gry. Czytając te pozycje pomagamy bohaterom i przeprowadzamy własne dochodzenie. Szukamy podpowiedzi w tekście i eliminujemy podejrzanych krok po kroku przy pomocy planszy z postaciami. 
Przygody z nauką. Cukier oraz Przygody z nauką. Woda to z kolei dwie nowe książeczki należące do serii Akademia Mądrego Dziecka. Autorzy serii to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Każda część zawiera 10 prostych, ale jednocześnie fascynujących eksperymentów, które są dostosowane do wieku przedszkolaków i początkujących uczniów. Mali czytelnicy, wykorzystując proste składniki, sami odkrywają podstawowe prawa nauki, przy okazji świetnie się bawiąc. Dzięki temu łatwiej przyswajają wiedzę i uczenie się nie sprawia im większej trudności. 
Bohaterami książek są dzieci, z którymi mogą utożsamiać się mali czytelnicy, a autorzy to eksperci specjalizujący się w popularyzowaniu nauki. Zabawne ilustracje, które pomagają w zapamiętaniu wiadomości, to dodatkowy i ważny atut serii Przygody z nauką


5 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe pozycje książkowe! Edukacyjne książeczki, dzięki którym nie tylko dziecko może rozwinąć wyobraźnię, ale także dowiedzieć się czegoś nowego - to jest to co uwielbiam najbardziej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Książeczki dla dzieci są świetnym pomysłem np. na prezent. Szczególnie kiedy spełniają funkcje edukacyjną i dostarczają zabawy oraz rozwijają kreatywność

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie pomoce dla dzieci na pewno są praktyczne w rozwoju.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ekstra pomysły w książeczce. Pamiętam z dzieciństwa domowej roboty lizaki z cukru.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!