18.08.2021

Komiksowe nowości dla dzieci

 Zapraszam na kilka świeżutkich komiksów dla dzieci z Wydawnictwa Egmont.
Einstein. Przeskok kwantowy oraz Arystoteles. Głód wiedzy to dwa kolejne tomy kolekcji „Najwybitniejsi Naukowcy”, prezentującej postaci ludzi nauki, których badania przyczyniły się do rozwoju ludzkości w różnych dziedzinach – medycynie, przyrodzie, fizyce czy astronomii. 
Arystoteles już od najmłodszych lat chciał zdobywać jak najszerszą wiedzę o otaczającym go świecie. Interesowało go wiele zagadnień – od działalności człowieka, przez politykę i etykę, po wszystkie aspekty otaczającej go przyrody. Dzięki temu położył podwaliny pod rozwój logiki i nauk przyrodniczych, szczególnie astronomii, fizyki i biologii. W Atenach założył szkołę filozoficzną w ogrodach Lykejonu, otaczających świątynię Apollina Likejosa, od której nazwy powstało słowo ”liceum”.
Einstein natomiast to badacz, którego teorie znają niemal wszyscy. To laureat Nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1921 roku. Komiks pozwala poznać historię jego dzieciństwa, badań naukowych, fascynacji matematyką i muzyką, a także problemów ze znalezieniem pracy i kłopotów w czasie pracy nad odkryciami, dzięki którym zrewolucjonizował ówczesną fizykę. Teorie Einsteina fascynowały współczesnych mu naukowców i zwykłych ludzi. Sprawiły, że fizyka była na ustach wszystkich. Dzięki jego dokonaniom nastąpił wielki skok w naukach ścisłych.

Na końcu albumów znajdują się krótkie biogramy najważniejszych postaci występujących w komiksie, posłowie dr. Tomasza Rożka, propagatora nauki i twórcy kanału Nauka To Lubię oraz kalendarium odkryć bohatera albumu.

Najwybitniejsi Naukowcy. Arystoteles. Głód wiedzy
Scenariusz: Jordi Bayarri
Rysunki: Jordi Bayarri
Przekład: Agata Ostrowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 205x145
ISBN: 978-83-281-6021-7
Język oryginału: hiszpański
Seria: Najwybitniejsi Naukowcy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: popularno-naukowy

Najwybitniejsi Naukowcy. Einstein. Przeskok kwantowy
Scenariusz: Jordi Bayarri
Rysunki: Jordi Bayarri
Przekład: Agata Ostrowska
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 205x145
ISBN: 978-83-281-6024-8
Język oryginału: hiszpański
Seria: Najwybitniejsi Naukowcy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: popularno-naukowyChimery Wenus. Tom 1 to początek nowiutkiej serii, będącej poboczną serią „Gwiezdnego zamku”. Podbój kosmosu trwa! W 1873 roku, gdy imperia lądowe walczą o panowanie nad Układem Słonecznym, aktorka Helena Martin wyrusza na Wenus w poszukiwaniu swojego narzeczonego, więźnia skazanego przez Napoleona III. Na tej odległej planecie grozi kobiecie mnóstwo niebezpieczeństw, chociażby zamieszkujące ją groźne dinozaury. Ta niezłomna aktorka operetkowa wyruszy przez dżunglę opanowaną przez dinozaury i szalejące oceany do najdziwniejszych granic gwiazdy, gdzie natknie się na pozostałości tajemniczej cywilizacji.

Chimery Wenus, tom 1
Scenariusz: Alex Alice, Alain Ayroles
Rysunki: Etienne Jung
Przekład: Paweł Łapiński
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-5920-4
Język oryginału: francuski
Seria: Chimery Wenus
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: przygodowyErnest i Rebeka. Na ratunek! to już trzeci album zbiorczy pełnej niezwykłych przygód i szalonego humoru opowieści dla dzieci i dorosłych. Rebeka ma już siedem lat! Czuje się duża, prawie dorosła, nawet odczepia dodatkowe kółka w swoim rowerze... Ale zaraz potem czekają na nią znacznie poważniejsze wyzwania: wraz z przyjaciółmi musi rozwikłać tajemnicę Czerwonej Czarownicy, później sprawić, aby ukochany nauczyciel, pan Rebaud, odzyskał posadę, a w końcu uratować mikroba Ernesta z rąk szalonego naukowca. Jak tego wszystkiego ma dokonać mała dziewczynka? O przepraszam, Rebeka wcale nie jest już mała, a z pomocą drużyny szkolnych piratów pokona każdą przeszkodę!
To chwilami wesoła, chwilami smutna, ale zawsze mądra opowieść, która zdobyła nagrodę Festiwalu Komiksowego w Angoulême w 2013 roku.

Ernest i Rebeka. Na ratunek! tom 3
Scenariusz: Guillaume Bianco
Rysunki: Antonello Dalena
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167x255
ISBN: 978-83-281-9715-2
Język oryginału: francuski
Seria: Ernest i Rebeka
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humorMali Bogowie. Uparty Ikar to drugi tom humorystycznej historii z czasów mitycznej Grecji o kandydatach na mieszkańców Olimpu. Niektórzy z małych bohaterów już wiedzą, że dzięki nadnaturalnym darom zostaną bogami i herosami, ale muszą jeszcze przejść trudny staż, jak chcąca zostać boginią wojny Atena... Są jednak i tacy, którzy dopiero czekają na ujawnienie się ich mocy. Atlas wierzy, że będzie olbrzymi jak jego przodkowie Tytani, Ikar uparcie próbuje latać niczym kaczka, a Herakles na razie tylko z daleka przygląda się potworom. Z kolei największym osiągnięciem Tauruska jest robienie niewybrednych kawałów...

Mali Bogowie. Uparty Ikar, tom 2
Scenariusz: Christophe Cazenove
Rysunki: Philippe Larbier
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
ISBN: 978-83-281-6080-4
Język oryginału: francuski
Seria: Mali Bogowie
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humorPrzygody Smerfów. Mama Smerfetka to kolejny tom przedstawiający przygody małych, sympatycznych Smerfów. W ich zaczarowanej krainie ciągle dochodzi do niezwykłych zdarzeń – czasem śmiesznych, a czasem strasznych. Smerfetka jest jedyną dziewczyną w wiosce niebieskich skrzatów, wszyscy więc dbają, żeby nie się przemęczała ciężką pracą ani nie narażała się na niebezpieczeństwa czyhające w lesie... Ale ona ma już dość prania, prasowania i pieczenia ciastek! Chce robić te same rzeczy co chłopcy, bo nie jest delikatna jak lalka. Papa Smerf wymyśla sprytny sposób, aby Smerfetka mogła udowodnić, na co naprawdę ją stać. Czy uda się jej wypełnić zadanie? Może być trudno, bo zbliża się wielkie zagrożenie ze strony Gargamela i innych czarowników...

Smerfy Komiks. Mama Smerfetka, tom 28
Scenariusz: Alain Jost, Thierry Culliford
Rysunki: Pascal Garray
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-5945-7
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy Komiks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!