8.06.2021

Nowości komiksowe dla dzieci

 Zapraszam serdecznie na kilka nowości komiksowych dla dzieci.Dzisiejsze propozycje skierowane są zarówno dla młodszych, jak i nieco starszych dzieci. Każdy powinien znaleźć w nich coś dla siebie.

W blasku księżyca. Catwomen oraz Kod Oracle to powieści graficzne, które powinny przypaść do gustu szczególnie nastolatkom. Należą one do cyklu powieści graficznych dedykowanych młodym czytelnikom, które poruszają ważne tematy społeczne. Na cykl ten składają się pojedyncze albumy poświęcone nastoletnim bohaterom znanym z komiksów DC. Świat oglądany oczami młodych ludzi nie zawsze jest pięknym i przyjaznym miejscem, a problemy, z którymi przyjdzie zmierzyć się bohaterom, przerosłyby niejednego dorosłego. Na szczęście w ich życiu nie zabraknie również miejsca na przyjaźń, radość czy szalone przygody.

DC Powieść graficzna 13+
Kod Oracle
Scenariusz: Marieke Nijkamp
Rysunki: Manuel Preitano
Przekład: Alicja Laskowska
Oprawa: miękka
Objętość: 184 strony
Format: 150x230
ISBN: 978-83-281-6031-6
Język oryginału: angielski
Seria: DC Powieść graficzna 13+
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie

Catwoman. W blasku Księżyca
Scenariusz: Lauren Myracle
Rysunki: Isaak Goodhart
Przekład: Alicja Laskowska
Oprawa: miękka
Objętość: 192 strony
Format: 150x230
ISBN: 978-83-281-5833-7
Język oryginału: angielski
Seria: DC Powieść graficzna 13+
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: superbohaterowie
Zupa ze Smerfów to komiks, który z pewnością ucieszy najmłodszych fanów tych sympatycznych, niebieskich ludzików. Tym razem do drzwi zrujnowanego zamku Gargamela puka olbrzym Pasibrzuch, który jest ciągle głodny. Gdyby mógł, zjadłby cały świat! Czarownik nie słynie z talentów kulinarnych, a jego spiżarnia świeci pustkami, ale wpada na sprytny pomysł, jak nakarmić olbrzyma, a jednocześnie pozbyć się znienawidzonych Smerfów. Czy podstępny plan Gargamela się powiedzie? Czy niebieskie skrzaty zdołają się obronić przed obżartuchem?

Smerfy Komiks. Zupa ze Smerfów, tom 10
Scenariusz: Peyo, Yvan Delporte
Rysunki: Peyo
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-5944-0
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy Komiks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humorMali Bogowie. Piorun do drapania. to pierwszy tom zabawnej historii dla małych i dużych czytelników o dawnych i dziwnych czasach. Grecja epoki mitycznej była miejscem nie tylko bohaterskich czynów, ale też szalonych wygłupów!
Zeus, władca Olimpu, chce obsadzić nowymi bogami stanowiska u swego boku. Dowiadują się o tym młode istoty mityczne, które marzą o życiu na Olimpie. Warunek jest jeden: każdy kandydat musi mieć jakąś potężną lub przydatną moc. Afrodyta umie tworzyć piękno, Hermes szybko biega, Apollo rozkazuje Słońcu... Ale niektórzy, jak Taurusek czy Atlas, wciąż nie poznali swoich nadzwyczajnych talentów, więc jeszcze nie wiedzą, w czym są dobrzy...
Czytając ten komiks wkraczamy do pełnego humoru i zwariowanych przygód świata małych bogów!

Mali Bogowie. Piorun do drapania, tom 1
Scenariusz: Christophe Cazenove
Rysunki: Philippe Larbier
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
ISBN: 978-83-281-5971-6
Język oryginału: francuski
Seria: Mali Bogowie
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor


Lucky Luke. Belle Starr to książka, w której poznajemy kolejne przygody największego komiksowego bohatera amerykańskiego Zachodu! Lucky Luke dociera do dziwnego miasteczka, gdzie szeryf nie ma ochoty łapać bandytów, sędzia wypuszcza przestępców, zamiast posyłać ich do więzienia, pastora stać na lokaja, a żołnierze kawalerii nie mają wierzchowców. Samotny Kowboj nie wie, co o tym sądzić, dopóki nie poznaje pewnej damy, która trzęsie całą okolicą... To opowieść nie tylko o naszym ulubionym bohaterze, ale też o jednej z najsławniejszych kobiet Dzikiego Zachodu – Belle Starr z rancza Younger’s Bend. A także o dwóch stróżach prawa noszących niezbyt miłe przydomki: Wieszający Sędzia i Książę Katów.

Lucky Luke. Belle Starr, tom 64
Scenariusz: Xavier Fauche
Rysunki: Morris
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-5924-2
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Kasia i jej Kot to z kolei trzeci album zbiorczy prześmiesznej serii o dziewczynce i jej kocie. Opowieść nie tylko dla miłośników kotów! Życie rodziny Kasi biegłoby spokojnie, gdyby nie szaleństwa kota Sushiego. Dokazuje nawet po zmroku, dlatego dziewczynka wraz z tatą marzą o przespaniu choćby jednej całej nocy... Przy żywiołowym zwierzaku nie uchowają się ani poduszki z pierza, ani przyrządzony na obiad pieczony kurczak. W tajemniczych okolicznościach znikają papugi sąsiada, a podczas pełni budzi się w Sushim instynkt pierwotnego łowcy. Urwanie głowy z takim czworonogiem! Może uspokoją go wycieczki do tematycznego parku rozrywki poświęconego – jakże by inaczej – kotom? A może wybiega się w trakcie wakacji na wsi? Jednak także Kasi nie brakuje zwariowanych pomysłów, więc dziewczynka i jej kot są siebie warci!

Kasia i jej kot, tom 3
Scenariusz: Hervé Richez, Christophe Cazenove
Rysunki: Yrgane Ramon
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 170x260
ISBN: 978-83-281-4947-2
Język oryginału: francuski
Seria: Kasia i jej kot
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
1 komentarz:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!