11.06.2021

Mati i Bałtyk - kilka nowości Wydawnictwa Widnokrąg

 Zapraszam na trzy ciekawe pozycje dla dzieci Wydawnictwa Widnokrąg.

 


Mati i ostatni kawałek ciasta oraz Mati nie umie zrobić salta to przyjemna, estońska seria przedstawiająca różne codzienne sytuacje, które z perspektywy dziecka są skomplikowane i wzbudzają wiele emocji. Książki napisane są w formie wewnętrznego monologu głównego bohatera, okraszonego subtelnym humorem. Pokazują, że nie zawsze da się uniknąć trudnych momentów, ale można sobie z nimi poradzić. Przygody Matiego pozwalają bowiem zajrzeć na chwilę do głowy siedmiolatka oraz uzmysłowić sobie nieposkromionąenergię i kreatywność drzemiącą w dziecięcym umyśle. A także skalę WSZYSTKIEGO, z czym przychodzi się dzieciom mierzyć na co dzień. Inspirująca lektura, idealna do wspólnego czytania i rozmowy z dzieckiem.

Warto jeszcze dodać, iż książki o Matim ukazały się w ramach projektu „Bliskie-dalekie sąsiedztwo”, który ma na celu przybliżyć polskim czytelnikom literaturę z krajów leżących w basenie Morza Bałtyckiego.

Książki dedykowane są dzieciom od 5 roku życia.

 

Skok przez Bałtyk to z kolei  świetna opowieść o Bałtyku i jego mieszkańcach. Książka zawiera mnóstwo ciekawostek, dziwnych stworzeń i żartobliwych dialogów. Dodatkowym jej atutem są piękne ilustracje, które wyjątkowo uprzyjemniają lekturę. Książka idealnie wpisuje się w wakacyjne klimaty, a przy okazji rozbudza dziecięcą ciekawość oraz uwrażliwia na konieczność ochrony środowiska Morza Bałtyckiego. Ukazuje środowisko polskiego morza jako fascynujący świat, który ma do zaoferowania o wiele więcej, niż słoneczne i morskie kąpiele; zachęca do odkrywania nieznanego i puszczenia wodzy wyobraźni.

Pozycja dedykowana jest dzieciom od 6 roku życia.

 

 
 

2 komentarze:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!