11.06.2021

Książki dla najmłodszych i nie tylko

 Zapraszam na kilka nowości czytelniczych dla młodszych i nieco starszych dzieci.

 

 

Iwan buduje dom dla Pteranodona to już piąta książka z przygodami Ivara, który we wcześniejszych pozycjach spotkał się z kilkoma dinozaurami: z stegozaurem, triceratopsem, diplodokiem i tyranozaurem. Wszystkie te książki są pogodne, pełne przygód, przez zabawę zapoznają dzieci z dinozaurami. Ivar to chłopiec, który ma pudełko pełne zabawkowych dinozaurów. Dokładnie pamięta, jak wszystkie się nazywają, a ma ich bardzo dużo. Poza tym Ivar wie coś, o czym nikt inny nie ma pojęcia: kiedy wieczorem jego tata zasypia, zabawki ożywają i pudełko staje się Krainą Dinozaurów. 

Książka ta, jak i wszystkie wcześniejsze części, jest znakomita nie tylko dla fanów tych prehistorycznych zwierząt! Napisana jest fajnym, lekkim językiem, a dodatkowym plusem są ładne ilustracje.
Dziewczyńskie sprawy. Przewodnik po dojrzewaniu. to pasjonująca pozycja, która powinna znaleźć się w biblioteczce każdej nastolatki. Autorki, dwie norweskie lekarki, odpowiadają w niej na najbardziej nurtujące pytania, zdradzają triki, które ułatwiają dziewczętom zmaganie się z codziennością. Opowiadają prawdziwe historie i udzielają dobrych rad, dzięki którym nastolatki nie poczują się same w tym wyjątkowym czasie. Książka ta to źródło wiedzy, które odpowiada na najbardziej nurtujące pytania, a także porusza najaktualniejsze problemy. Publikacja została pięknie zilustrowana przez utalentowaną i wielokrotnie nagradzaną artystkę – Maghhild Winsnes. W 2019 pozycja ta otrzymała w Norwegii Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, uzasadnienie brzmiało: „… mądra i fantastyczna książka (…) wizualna uczta z niesamowitymi ilustracjami. Nie ma ani jednej nudnej strony”.

 

  
 
Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy oraz Mieczysław Bekker. Inżynier pojazdu księżycowego
to dwie książki z serii Oni zmienili świat, która poprzez przybliżenie sylwetek niezwykłych osób i ich dokonań ma rozbudzić w najmłodszych ich ciekawość świata i zachęcić je do podążania własną oryginalną drogą.
 
Seria prezentuje postaci, które żyły w różnym czasie i w różnych okolicznościach. Wszystkie jednak łączyły szczególne cechy – odwaga w myśleniu i rozmach w planowaniu. W efekcie szerzyły one niesamowite idee, a także doprowadzały do realizacji fantastycznych projektów.
 
Krystyna Skarbek – polska kobieta szpieg działająca w wywiadzie brytyjskim w czasie II wojny światowej, znana ze swojej niezwykłej odwagi. Była nie tylko ulubioną agentką brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, ale także pierwowzorem legendarnego agenta 007 Jamesa Bonda.
 
Mieczysław Bekker – inżynier, konstruktor pojazdu księżycowego, zwanego Wędrowcem. Ten łazik w misjach Apollo 15, 16 i 17 amerykańskiego programu badań kosmosu, ułatwił astronautom eksplorację powierzchni Srebrnego Globu.
 
Książki pełne są wiedzy, ciekawych ilustracji, a nawet zdjęć. Ich czytanie i przeglądanie sprawia dzieciom sporo radości, dostarczając przy tym niemałą dawkę wiedzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!