28.06.2021

Komiksowe nowości dla dzieci

 Zapraszam na kilka nowości komiksowych dla dzieci z Wydawnictwa Egmont

Komiksy świetnie sprawdzą się podczas wszelkich wakacyjnych wyjazdów; te pozycje idealne są zarówno dla nieco starszych, jak i młodszych dzieci.

Smerf, który lubił tylko deser oraz Smerfetka jest takim samym smerfem jak inne to kolejne tomy opowieści o smerfach, które mają pomagać najmłodszym czytelnikom w przezwyciężaniu wszelkiego rodzaju lęków i problemów. Każdy album jest uzupełniony zrozumiale napisanymi wskazówkami dla dzieci i ich rodziców, jak radzić sobie z kłopotami emocjonalnymi.

Smerf, który lubił tylko deser, tom 3
Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford
Rysunki: Antonello Dalena
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 40 stron
Format: 170x208
ISBN: 978-83-281-5954-9
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy i świat emocji
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Smerfetka jest takim samym Smerfem jak inne, tom 4
Scenariusz: Falzar, Thierry Culliford
Rysunki: Antonello Dalena
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 40 stron
Format: 170x208
ISBN: 978-83-281-5955-6
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy i świat emocji
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humorŚwiatła Północy. W dolinie trolli. to początek sagi o dalekiej Północy – gdzie trolle mogą się okazać przyjazne, za to ludzie bardzo wrodzy. Gdzie niedźwiedzie mówią, a węże morskie są postrachem wód.
Pewnej nocy do domu uwielbiającej tajemnice i opowieści o dalekich stronach dziewczynki trafia dziwny gość. Zabiera Sonję do niebezpiecznej i niezwykłej krainy... Za sprawą magii bohaterka trafia do miejsca, które w niczym nie przypomina współczesnej Norwegii, ale nosi je w swoim sercu każdy, kto kiedykolwiek doświadczył wpływu świateł Północy. Tak rozpoczyna się przygoda pełna potworów, wikingów i walki o dobro.
Seria „Światła Północy” to piękna i chwytająca za serce podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni.

Światła północy. W dolinie trolli, tom 1
Scenariusz: Malin Falch
Rysunki: Malin Falch
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: twarda
Objętość: 168 stron
Format: 148x210
ISBN: 978-83-281-4948-9
Język oryginału: norweski
Seria: Światła północy
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy
Studio Tańca to już czwarty album zbiorczy humorystycznej serii o świecie tańca, która we Francji sprzedaje się w milionowych nakładach.
Alia, Lusia i Julia chodzą po lekcjach do Studia Tańca. Nic nie jest w stanie zakłócić ich wspólnej pasji: ani zazdrosna koleżanka, ani suknia dla głównej bohaterki przedstawienia, znikająca w tajemniczych okolicznościach, ani też trochę pogubieni rodzice, czy nawet nowa znajoma Maja myląca parkiet z boiskiem do gry w koszykówkę… Bo gdy w grę wchodzi taniec, wszystkie inne sprawy przestają mieć znaczenie. A próby do dwóch muzycznych spektakli: „Królowa Śniegu” i „Afrykańska opowieść” oraz wspólny wypad do Sewilli na kurs flamenco to tylko kolejny krok do zacieśniania między dziewczynami wielkiej przyjaźni, która tak jak taniec nie zna granic i nigdy nie ustaje w poszukiwaniu kolejnych wesołych przygód.
Album ten jest albumem zbiorczym i zawiera trzy oryginalne tomy: 10–12.

Studio Tańca, tom 4
Scenariusz: BéKa
Rysunki: Crip
Przekład: Marek Puszczewicz
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 144 strony
Format: 167x255
ISBN: 978-83-281-4953-3
Język oryginału: francuski
Seria: Studio Tańca
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humorMinecraft. Na pastwę mobów. to druga część przygód z serii „Minecraft: Na pastwę mobów” na podstawie popularnej gry komputerowej. 
Po ocaleniu swojego mentora, pożartego przez withera, łowcy potworów Cahira i Orion wyruszają na wyprawę, aby rozwiązać tajemnicę ciążącej na ich przyjaciółce klątwy, która powoduje, że dziewczynka przyciąga moby jak magnes. Aby znaleźć lekarstwo na przypadłość Atrii, muszą odnaleźć dawną rywalkę Senana. Okazuje się jednak, że sprawy wyglądają inaczej, niż mogłoby się zdawać. Chociaż wielka rezydencja i kocia fontanna wielkiej magini są wyjątkowo urocze, jej lochy skrywają mroczny sekret – miażdżarkę mobów! A podczas wizyty w mieście dzielne bliźnięta zapoczątkują lawinę wydarzeń, która doprowadzi do zombie apokalipsy. Czy uda im się ocalić miasto i jego
pechowych mieszkańców?

Minecraft. Na pastwę mobów, tom 2
Scenariusz: Kristen Gudsnuk
Rysunki: Kristen Gudsnuk
Przekład: Anna Hikiert-Bereza
Oprawa: miękka
Objętość: 88 stron
Format: 170x260
ISBN: 978-83-281-5234-2
Język oryginału: angielski
Seria: Minecraft
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: przygodowyNiesamowity Szerlok Worms - w sieci kłamstw. to pierwszy tom nowiutkiej serii. Szerlok Worms to poczciwa, choć momentami nieco pazerna, dżdżownica-detektyw, która lubuje się w oglądaniu programów o glebogryzarkach i rozwiązywaniu dużych problemów małych żyjątek. Wraz z doktorem Jaszczurką Zwinką stawiają czoła przestępczym kreaturom przyrodniczego półświatka i mimo swoich niepozornych rozmiarów nie jeden raz ratują środowisko przed ogromną katastrofą. Tym razem duet będzie musiał zidentyfikować tajemniczego porywacza, którego rysopis nie przypomina żadnego znanego nauce zwierzęcia. Jednak czy wystarczy robaczej dedukcji, aby rozwiązać zagadkę i stawić czoła zagrożeniu?...
Komiks nagrodzony został w czwartej edycji „Konkursu imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Niesamowity Szerlok Worms - W sieci kłamstw, tom 1
Scenariusz: Łukasz Auguścik
Rysunki: Łukasz Auguścik
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215x290
ISBN: 978-83-281-9644-5
Język oryginału: polski
Seria: Konkurs Janusza Christy
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humorKid Lucky. Uczeń Kowboja. to pierwszy z albumów opowiadających o dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu. Przemierzający pustynię kowboj znajduje spalony wóz osadników, a tuż obok płaczące niemowlę. Zabiera je do miasteczka, gdzie sierota trafia pod opiekę właścicielki saloonu i szeryfa. Chłopcu zostaje nadane imię Luke, a że okazuje się mieć niezwykłe szczęście, wszyscy nazywają go Lucky – Szczęściarzem. Tak rozpoczyna się pełna humoru historia łowcy bandytów i rewolwerowca szybszego niż jego własny cień. Poznajemy pierwsze przygody sprytnego i sympatycznego urwisa, który sprawia opiekunom tyle samo kłopotów, co daje im radości.

Kid Lucky. Uczeń kowboja, tom 1
Scenariusz: Achdé
Rysunki: Achdé
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-5922-8
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke. Kid Lucky
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Pozytywka. Witamy w Pandorii. to pierwsza część przygodowej opowieści o dziewczynce, która zostaje wezwana na pomoc przez mieszkańców ukrytego świata... Nola obchodzi ósme urodziny, ale czuje przede wszystkim smutek, bo tęskni za niedawno zmarłą mamą. Czy chociaż trochę rozweseli ją prezent – piękna pozytywka? Dziewczynka przekręca kluczyk zabawki i... tak rozpoczyna się wielka przygoda! Nola przedostaje się do krainy dziwów, gdzie spotyka niezwykłe istoty i wpada w wir szalonych wydarzeń, a przede wszystkim poznaje sekrety z przeszłości swojej mamy. Czy jednak nawet najbardziej fascynujące przeżycia mogą uleczyć ból po stracie ukochanej osoby? 

Pozytywka, Witamy w Pandorii, tom 1
Scenariusz: Carbone
Rysunki: Gijé
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 56 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-4964-9
Język oryginału: francuski
Seria: Pozytywka

Yakari i Białe Futro to jedenasty tom opowieści o małym Indianinie, który razem ze swoim dzielnym koniem przeżywa kolejne niezwykłe przygody. Podczas pogoni za mustangiem Śmiały Kruk z ludu Siuksów naraża się na gniew ogromnego orła. Potężny ptak sprawia, że duch Indianina zostaje uwięziony w Krainie Mroku. Czarownik plemienia nie jest w stanie uleczyć wojownika, dlatego dzielny Yakari, który rozumie mowę zwierząt, wyrusza w góry, aby odnaleźć orła. Czy uda mu się pokonać wszystkie niebezpieczeństwa, dotrzeć do gniazda skrzydlatego drapieżnika i sprowadzić ducha Śmiałego Kruka do świata ludzi?

Yakari i białe futro, tom 11
Scenariusz: Job
Rysunki: Derib
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216x285
ISBN: 978-83-281-4958-8
Język oryginału: francuski
Seria: Yakari
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor
Escape Quest. Tajemnica Marsa. to jedna z książek, należąca do kolekcji gier książkowych, których głównym bohaterem jest sam czytelnik. By w pełni cieszyć się fabułą, musi wykazać się spostrzegawczością, pomysłowością i sprytem podczas rozwiązywania zadań ukrytych na kartach książki. Zachęca go do tego porywająca historia i innowacyjna mechanika, która wymaga spostrzegawczości i kreatywnego podejścia.
W tomie „Tajemnica Marsa” na amatorów podróży w czasie czeka fascynująca przygoda, w trakcie której można stanąć oko w oko z największą tajemnicą Czerwonej Planety. W niedalekiej przyszłości Mars stał się ziemską kolonią, ale wiele jego tajemnic wciąż czeka na odkrycie. Czytelnik wciela się w rolę uznanego geologa, którego zupełnie niespodziewanie wysłano na Marsa. Jego tajna misja polega na zbadaniu nowych próbek pobranych w głębi planety. W trakcie lotu czytelnik otrzymuje wiadomości od Marii, znajomej mieszkającej na Marsie, która być może zdradzi mu jakieś szczegóły dotyczące tej misji.


1 komentarz:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!