28.05.2021

Opolszczyzna: Zamek Moszna i zamek w Niemodlinie. 1- dniowa wycieczka z dziećmi.

Dziś zapraszam Was na spokojną i przyjemną wycieczkę do dwóch okazałych zamków na Opolszczyźnie.
Zamek w Mosznej to zamek, który z całą pewnością znany jest każdemu, kto lubuje się w zwiedzaniu przeróżnych zamków i pałaców. Ten okazały obiekt znajduje się na Opolszczyźnie, ok. 116 km od Wrocławia i 33 km od Opola. Powstał on w XVII wieku, ma 365 pomieszczeń i 99 wież, z których najbardziej jest sławny. Jego niespotykana architektura przyciąga rokrocznie rzesze turystów.

Zamek w Mosznej słynie również z pięknych rododendronów rosnących w dużym parku otaczającym obiekt. Kwitnące ogromne azalie robią cudowne wrażenie, nie mówiąc o roznoszącym się wspaniałym zapachu.
 
Wchodząc na teren kompleksu opłacić musimy bilet wstępu (w dniu pisania: 12 zł. osoba dorosła, 8 zł. dzieci). Bilet upoważnia nas do spacerowania po cały parku, a także do wejścia do oranżerii zlokalizowanej na parterze, wejścia do zamkowej restauracji oraz toalety.
 
Rodzicie z małymi dziećmi z pewnością docenią fakt występowania przy bocznej części parku, niedaleko wejścia, przyjemnego placu zabaw. Niedaleko znajdziemy również parkową siłownię.
Ok. 35 km od Zamku Moszna zlokalizowany jest kolejny zamkowy obiekt - Zamek w Niemodlinie. Zamek ma przeszło 700 lat i niezwykle bogatą historię! Kompleks zlokalizowany jest w przyjemnym parku, od 50 metrów od niemodlińskiego rynku. Wejście na  teren zamkowy jest płatny. Obecnie bardzo przyjemną atrakcją i miłym urozmaiceniem jest to, iż w zamkowym ogrodzie zamieszkała rodzina danieli. Atrakcja ta sprawia radość zwłaszcza małym dzieciom ;-)


3 komentarze:

 1. Nigdy tam nie byłam, ale widoki są przecudne!

  OdpowiedzUsuń
 2. jak mamy tylko jeden dzień na wycieczkę to bierzemy rowery mtb i jedziemy do lasu, w góry, gdziekolwiek byle z dala od miasta i tam też robimy piknik :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Tam jest naprawdę pięknie. Byłam na miejscu i widziałam. Mieliśmy kiepską pogodę, ale i tak sporo zobaczyliśmy. A teraz celem jest Belgia. Już mamy klepnięte busy - https://www.belgia.busy.travel/
  Teraz czekamy na wyjazd. Wolimy tak, niż samolotem, bo chcemy jak najwięcej zobaczyć po drodze i wybrać kolejne cele wycieczek.

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!