27.04.2021

Ciekawe książeczki dla dzieci - nowości Wydawnictwa Wilga

 Świetne i różnorodne książki dla dzieci - zapraszam na kilka nowości Wydawnictwa Wilga!Dziś chcę Wam przedstawić kilka świetnych nowości z Wydawnictwa Wilga. Wszystkie te książki są fantastycznie wydane, większość ma twardą oprawę, co sprawia, że pozycje te z pewnością posłużą nam przez długi czas w bardzo dobrym stanie. 


Pierwsze propozycje to dwie książeczki z serii Młodzi Przyrodnicy. Jest to wspaniała seria dla dzieci zawierająca dużo kolorowych ilustracji. Napisane są one łatwym tekstem idealnym do samodzielnego czytania przez małe dzieci. Książki wyjątkowo wciągają i zachęcają dzieciaczki do dalszego zapoznawania się z przyrodą.
Wielka księga kwiatów to z kolei prześlicznie wydana pozycja, w której znajdziemy odpowiedzi na przeróżne pytania dotyczące tych pięknych roślin. W jaki sposób kwiaty wabią zapylające je owady? Dlaczego róże są czerwone, a fiołki fioletowe? Czy wśród kwiatów są drapieżniki? W księdze tej znajdziemy odpowiedzi na mnóstwo pytań. Dowiemy się także, dlaczego kwiaty rosną, jak się rozmnażają, z czego się składają, ile jest odmian tulipanów, jakie kwiaty są najbardziej efektowne i ile słońca potrzebują słoneczniki do prawidłowego rozwoju. Pytań i odpowiedzi jest całe mnóstwo, a dodatkowo prześliczne ilustracje czynią tę pozycję wspaniałą i godną zainteresowania! Książka Myślisz, że tak ci źle to z kolei pozycja opisująca życie dzieci w starożytnym Rzymie. Dzięki tej książce dowiemy się, jak to wyglądało w dawnych czasach i czy faktycznie nasze dzieci mają z nami tak źle wykonując swoje różne drobne, domowe obowiązki ;-)
Pozycja ta zawiera wiele ciekawych informacji o tym, jak wyglądało codzienne życie w domu, jak wyglądała nauka, jak prezentowało się życie rodzinne, jakie były posiłki, w co bawiły się dzieci i jakie gry i zabawy były najpopularniejsze. Książka pełna jest zabawnych ilustracji i to wszystko sprawia, że pozycję te przegląda się i czyta z prawdziwym zainteresowaniem.


365 wierszy i rymowanek na każdy dzień to z kolei zbiór klasycznych, ponadczasowych i przede wszystkim mądrych wierszy, a także zabawnych rymowanek. To między innymi wiersze Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, Juliana Tuwima, Aleksandra Fredry i wielu, wielu innych. Książka jest prześliczny wydana, posiada ona formę kalendarza z uwzględnionymi świętami, zarówno świętami znanymi i powszechnie obchodzonymi, tak jak na przykład Dzień Matki czy Nowy Rok, jaki także ze świętami nietypowymi, jak na przykład Dzień Czekolady czy Dzień Psa. Książka zachęca do codziennego czytania poezji, moje dzieci są nią zachwycone :-)  Gorąco polecamy!


Książka Kosmos napisana przez Tomasza Rożka odpowiada na szereg pytań związanych z kosmosem i wszechświatem. Jakie tajemnice skrywa przed nami kosmos? Czy czarna dziura ma dno?  Pytań jest mnóstwo i na te skomplikowane zapytania autor próbuje odpowiedzieć nam w przystępny i jasny sposób. Ta książka to opowieść o wszechświecie, o galaktykach, gwiazdach, planetach i naszej Ziemi. Zawiera mnóstwo cennych informacji!

Niezwykła nauka, ukryty świat to pozycja, która odpowiada nam na mnóstwo nurtujących nas pytań. Co się z nami dzieje, kiedy śpimy? Jak samoloty wzbijają się w górę z tymi wszystkimi ludźmi na pokładzie? Czy sztuczna inteligencja jest groźna? Sięgając po tę lekturę dowiemy się sporo ciekawych informacji. W książce nie brakuje również humoru, co tylko sprawia, że czyta się ją z prawdziwym zainteresowaniem.

Notatnik młodego inżyniera to kolejna propozycja pełna ciekawej wiedzy. Dowiemy się, jak działają maszyny, zbudujemy kolejkę górską, narysujemy most 3D, zaprojektujemy stację kosmiczną, odkryjemy, jak inżynierowie rozwiązują różne problemy. Książka zawiera mnóstwo zadań i ciekawych wiadomości, sprawiając, że dzieci szybciej się uczą i szybciej przyswajają naukowe wiadomości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!