16.04.2021

Basia w roli głównej - propozycje dla młodego czytelnika

 Zapraszam serdecznie na kilka nowości czytelniczych Wydawnictwa HarperCollins Polska.Basia jest z całą pewnością doskonale znana każdemu przedszkolakowi. To rezolutna dziewczynka, pełna empatii i dobrego serduszka, którą poznajemy w różnych codziennych sytuacjach. Cała seria jest ładnie i dowcipnie zilustrowana, w nowoczesnej oprawie graficznej. 

Basia. Franek i zwierzaki. 
Jest to książeczka dedykowana dzieciom w wieku 3-7 lat. Kartonowa oprawa sprawia, że książeczka jest trwała i może posłużyć maluchom przez długi czas. Krótkie opowiastki o Basi i Franku zachęcają do wspólnej lektury i rozmów na różne tematy. 
W tej pozycji Franek, brat Basi, z pomocą siostry poznaje odgłosy zwierząt. Udaje groźnego niedźwiedzia, karmi kotki i kłapie zębami jak prawdziwy krokodyl. Jaki ten świat zwierząt jest fascynujący! 

Basia, Franek i zwierzaki
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak
Oprawa: kartonowa
Objętość: 14 stron
Format: 197x197
ISBN: 978-83-276-5981-1
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 10.03.2021
Basia i przyjaciele. Marcel.
Moje dzieci po lekturze tej książki od razu chciały pojechać do sklepu zoologicznego, aby kupić kolejne zwierzęta ;-) 
Marcel, bohater książeczki, przynosi do domu różne zwierzęta. Zaczęło się od papugi, która szybko nauczyła się mówić słowo "kupa!" Z biegiem lat w domu Marcela i jego rodziny zwierząt przybywało, aż zaczęło się robić naprawdę ciasno. Czy znajdzie się tu miejsce także dla zabiedzonej psicy? Przecież nie można powiedzieć „nie”, kiedy słabsi potrzebują naszej pomocy i troski!
Świetna książeczka, którą dzieci słuchają z zapartym tchem!

Basia i przyjaciele. Marcel
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak
Oprawa: twarda
Objętość: 24 strony
Format: 200x250
ISBN: 978-83-276-5953-8
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 10.03.2021Basia. Wielka księga o uczuciach.
Życie Basi, jej rodziny i przyjaciół jest pełne uczuć – zarówno takich, które wprawiają nas w dobry nastrój, jak i takich, które powodują, że aż gotujemy się od środka. W książce tej dowiemy się, co i o czym mówią nam uczucia, będziemy mogli skorzystać ze wskazówek Miśka Zdziśka, który podpowiada,  jak radzić sobie w każdej sytuacji.
„Wielka księga o uczuciach” to nie tylko wspaniała literacka przygoda z bohaterami serii „Basia”, lecz także nieoceniony pomocnik każdego rodzica. Książka jest bardzo ładnie wydana i jej czytanie sprawia prawdziwą przyjemność. 

Basia. Wielka księga o uczuciach
Autor: Zofia Stanecka
Ilustrator: Marianna Oklejak
Oprawa: twarda
Objętość: 144 strony
Format: 200x250
ISBN: 978-83-276-6272-9
Grupa docelowa: 3-7 lat
Premiera: 14.04.2021 [od 24.03.2021 TYLKO W EMPIKACH]
Basia w Zoo.
Jest to gra zawierająca proste zasady i gwarantująca mnóstwo świetnej zabawy. Jej ogromnym plusem jest to, iż dorasta ona wraz z dziećmi, bowiem posiada aż trzy wersje reguł:
- wersję podstawową, przeznaczoną dla 2-4 graczy powyżej piątego roku życia
- wersję dla młodszych graczy, w którą można grać z dziećmi od czwartego roku życia
- wariant dla starszych dzieci, łączony z podstawową wersją gry, który może być atrakcyjny nawet dla ośmiolatków.
Sięgając po grę „Basia w zoo” można dołączyć do rodzinnej wyprawy z Basią i podjąć wyzwanie, jakim jest zgromadzenie jak największej liczby zdjęć ze zwierzętami. Gracze po kolei odkrywają zakryte kafelki ze zwierzętami rozłożone na stole. Należy tylko uważać, aby nie zebrać pary tych samych zwierząt albo zbyt wielu kafelków w tym samym kolorze tła. Pod koniec gry, kiedy skończy się możliwość dobierania kafelków, gracze liczą punkty z zebranych zwierzaków. Ten który ma ich najwięcej, wygrywa grę.
2 komentarze:

Zapraszam serdecznie do polubienia fanpage https://www.facebook.com/WielopokoleniowoTrzy/
oraz do obserwacji na Instagramie (https://www.instagram.com/wielopokoleniowo/)!